Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziurawa wykładzina pod kierownicą


largovinch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mojego ADR'a chyba wcześniej użytkowała kobieta z tego względu że mam dwie dziury średnicy ok 5 cm wydłubane do samej blachy tak jak by od szpilek w okolicy hamulca, i gazu. Jest może jakiś patent aby to załatać? Czy koniecznie musze wymienić cały dywan? Pytam z tego względu że jest z tym trochę roboty... W użytkowaniu mi to nie przeszkadza, lecz strasznie szybko zużywa mi się wycieraczka przednia, wpada w dziurę parcieje, i się rozlatuje ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś pianka montażowa i później kawałek wykładziny na to przykleić ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień wykładzinę i nie cuduj bo nie ma sensu . Od 50zł możesz wyrwać wykładzinę a wymiana całej podłogi to może max 30minut .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozbebeszyć cały środek praktycznie. Za 30 minut to nawet tunelu środkowego nie da rady wymontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozbebeszyć cały środek praktycznie. Za 30 minut to nawet tunelu środkowego nie da rady wymontować.

To kolego nie wiem jak ty to robisz że w 30min nie wybebeszysz tunelu środkowego jak on jest przymocowany na 5 śrubach ( z podłokietnikiem ) lub 3 śrubach bez niego . Wyciągasz radio masz 2 śrubki od panelu , ściągasz panel masz następne 2 śrubki i 1 z lewej strony ( koło kolana kierowcy ) i cała filozofia odkręcenia tunelu środkowego ... . Przechodziłem ten zabieg już na starej wykładzinie bo szukałem dziury od lania się wody do środka i teraz w piątek wyciągałem i wkładałem nową wykładzinę do mojej audi i cały zabieg wraz z umieszczeniem na nowo kabli od foteli oraz czyszczeniem , smarowaniem prowadnic zajeło mi 1h 15min . Chodzi mi o dokładne rozbebeszenie całości fotele , tunel ,boczki , kanapa tylna . W B5 to bajka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem że wystarczy rozebrać tylko tunel przy ręcznym, macie gdzieś jakieś zdjęcia czy cuś? Żebym się nie pogubił?

---------- Post dopisany 22-06-2013 at 17:22 ---------- Poprzedni post napisany 20-06-2013 at 14:45 ----------

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten sam temat, wykładzina w tym miejscu uszkodzona po obcasach kobiecych butów... Wystarczy pianka montażowa do okien /łatwa do usunięcia przy ew. wymianie całego dywanu/ + kawałek wykładziny /ja wykorzystałem próbniki dywaników samochodowych/ i oczywiście klej /ja wykorzystałem ogólnodostępny klej do wykładzin/. Defekt usunięty w ciągu 30 min, włączając schnięcie kleju. Jutro wrzucę fotki do oceny efektu wizualnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozbebeszyć cały środek praktycznie. Za 30 minut to nawet tunelu środkowego nie da rady wymontować.

To kolego nie wiem jak ty to robisz że w 30min nie wybebeszysz tunelu środkowego jak on jest przymocowany na 5 śrubach ( z podłokietnikiem ) lub 3 śrubach bez niego . Wyciągasz radio masz 2 śrubki od panelu , ściągasz panel masz następne 2 śrubki i 1 z lewej strony ( koło kolana kierowcy ) i cała filozofia odkręcenia tunelu środkowego ... . Przechodziłem ten zabieg już na starej wykładzinie bo szukałem dziury od lania się wody do środka i teraz w piątek wyciągałem i wkładałem nową wykładzinę do mojej audi i cały zabieg wraz z umieszczeniem na nowo kabli od foteli oraz czyszczeniem , smarowaniem prowadnic zajeło mi 1h 15min . Chodzi mi o dokładne rozbebeszenie całości fotele , tunel ,boczki , kanapa tylna . W B5 to bajka .

Mozesz podrzucic caly opis do wymiany dywanu,bo wlasnie mnie to czeka?Dokladnie jak co z czym ugryzc.Czy pulki pod kiera i schowek trzeba demontowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...