Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stłuczka. Brak uszkodzeń zewnętrznych.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś rano byłem poszkodowanym w trakcie stłuczki. Kobieta w trakcie jazdy w korku uderzyła w tył mojego audi. Na aucie nie widać żadnych znaków uderzenia lakier na zderzaku cały zderzak nie pęknięty, nie spadł z zaczepów. Choć uderzenie naprawdę nie było słabe ( jak dostałem w tył to autentycznie spodziewałem się innego widoku zanim podszedłem do tyłu ) to oznak uderzenia brak. Jednak jest małe ale: klapa bagażnika zamyka się gorzej ( tzn trudniej ) niż przed uderzeniem. Proszę o informację czy ktoś miał podobną sytuację. Boje się trochę że rzeczoznawca przyjedzie i oceni że nie ma żadnych szkód. Co byście radzili w takiej sytuacji? Za dwa tygodnie mam wyjazd na urlop dość daleko i nie wiem czy zgłaszać szkodę teraz czy po powrocie. Ile czasu może upłynąć od zgłoszenia szkody do oddania auta do naprawy? Prawdopodobnie będę chciał oddać auto do ASO żeby zdjęli zderzak i ocenili co jest pod spodem.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b5 maja mocne tylki, w wigilie gosc wjechal mi w tylek fiatem bravą, zmasakrowal sobie caly przod,a u mnie pare rys na zderzaku, jeden zadzior plastiku.

szkode zglaszaj teraz, to jeszcze przed urlopem rzeczoznawca zdazy obejrzec Twoje auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zderzak nawet nie ma rys to wątpię żeby cokolwiek istotnego się stało. Możliwe, że poszedł trochę do góry i dlatego klapa gorzej się zamyka. Najlepiej zgłoś szkodę, umów się z rzeczoznawcą w jakimś warsztacie żeby było można przy rzeczoznawcy zdjąć zderzak i wtedy się okaże czy coś od drugiej strony zderzaka jest uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkodę już zgłosiłem. Rozmawiałem nawet z ASO audi Wrocław i powiedzieli że bez problemu mogą zająć się wyceną z OC sprawcy. Do ubezpieczyciela zgłosięłm że chcę naprawę w ASO i nawet usłyszałem że Audi Centrum Wrocław jest autoryzowanym likwidatorem w tej ubezpieczalni. Najpierw mam jechać z dokumentami od ubezpieczyciela do ASO gdzie zdejmą zderzak i ocenią co do wymiany- robią wycenę i dają do TU i wtedy TU podejmuje decyzję czy zgadza się na przedstawione koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allianz czy PZU?:wink: We Wrocławiu maja z nimi podpisane umowy:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze zglosiles

moj znajomy 2 lata temu mial podobna stluczke meganka stara, wjechal mu w tyl golfik przy niewielkiej predkosci

na zderzaku mial tylko dwie ryski i doslownie nic innego, mimo to zglosil szkode, przy ogladaniu w serrwisie szkod okazalo sie ze belka pod zderzakiem sie lekko wgiela, ale tak naprawde nie mialo to zadnego wplywu ani na wyglad ani na bezpieczenstwo, mimo wszystko dostal wycene na ponad 5000 w ASO renault lol, serio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Zderzak jest giętki i nie zawsze pęka. A pózniej wychodzą rożne rzeczy bo dokladniejszych ogledznach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...