Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Wysoka temperatura


czaja77

Rekomendowane odpowiedzi

witam ostatnio auto zaczelo mi sie troche grzac wymienilem termostat dzis na nowy ale mam problem po wymianie temperatura na blacie stoi 90 c na vagu 94 a nawet 99 na klimie blok 51 nawet 105c co jest nie tak?i wyskoczyly mi bledy 2 Faults Found:

16500 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Implausible Signal

P0116 - 35-10 - - - Intermittent

00561 - Mixture Adaptation

14-10 - Adaptation Limit (Add) Exceeded - Intermittent

czy moze to byc spowodowane ze pojechalem do sklepu po czeci bez termostatu?te bledy oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moze to byc spowodowane ze pojechalem do sklepu po czeci bez termostatu?

i bez plynu chlodzacego? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam bez plynu :polew:smieszne!a teraz na serio to mam tak dzis podpiecie vaga i jazda po miescie licznik 90/vag 96 podczas jazdy, na postoju nawet do 100,5po dodaniu gazu na postoju tak do 2000 tys ob temperaturaspadla do 96c odzczyt z klimy kanal49 -0 /51 104-do 107c na zegarach 90

silnik zgasilem i nad jeziorko pook 1,5 godzinki do auta po przejechaniu powiedzmy 1 kilometra temperatura naliczniku 90 na kanale 51 104-107c podczas podjazdu pod spore wzniesienie wskazowka licznika do ok 97c chwila jazdy spadla do 90 c teraz tak brak sladu wody w oleju brak oznak uszkodzonej uszczelki moze to termostat :)wstawilem taki zo 76 zl????prosze o pilne porady z tym zwiazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o czujnik poczytaj ten watek http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=77009&highlight=czujnik+g62

koledzy z AKP opisali szczegolowo problem + wymiane tego czujnika!!

ja sam kiedys tez borykalem sie z tem. silnika , pomogla wymiana termostatu i w/w czujnika

czujnik wyjelem z passata z tym samym silnikiem i dziala do dzis wysmienicie :)))

Ps. w passatach nie spotkalem sie z problemem tem. za to w audi prawie kazde jakie widzialem :wallbash::thumbdown:

:audi: rulezzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie ale na vag zero bledow!a na kanale 49 w klimie pokazuje 0.siedze juz ze 4 godziny i czytam wszystkie posty i :wallbash:nadal nie mam wyjasnienia na moje klopoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisko raczej sprawne jak silnik zimny da rade go zatrzymac jak sie nagrzeje wtedy nie da rady podczas dawania gazu wydaje sie jakby szybciej sie krecil.a i dowiedzialem sie ze kolega co mi to zmienial kupil jakis koncentrat forda do chlodnicy ale zmieszal go z woda z kranu :thumbdown:moze miec to wplyw???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie a mozesz sprawdzic czy jak silnik ma powiedzmy 90 c to czy podczas odkrecenia korka na pracujacym silniku od zbiorniczka plyn unosi sie to prawie pod sam korek i jest tam jakby powietrze??? u mnie kanal 51 dochodzi do 106c??[br]Dopisany: 24 Lipiec 2008, 19:27 _________________________________________________a czy uszkodzona uszczelka ma wplyw na wysokie spalanie paliwa???bo ja juz spac nie moge odkad go kupilem wiecej cos sie pie,,,,niz nim jezdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam niewiem czy tak ma byc z ta temperatura ale dzis trasa 359 kli stanie w korku prawie godzine tem na klimatroniku nawet do 106 na wago 100,5 licznik bite 90 i ani drgnie zero ubytku plynu wszystko ok>>pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...