Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zadrapany lakier


erkw

Rekomendowane odpowiedzi

Rysy które są powyżej listew spokojnie powinny zejść polerką mechaniczną. Zadrapania które masz na listwach obawiam się, że trzeba będzie na nich zrobić dobre zaprawki - przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach. To co masz poniżej listew niestety ciężko po zdjęciu określić. Musiałbyś dać zdjęcie z innej perspektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasty 3M - dwa korki żółty i niebieski - uważaj przy polerowaniu bo łatwo przerwać lakier (jest tam bardzo cieńki). Po foto ciężko określić czy nastąpiło przebicie do podkładu czy te białe ślady zostały z elementu który zrobił to "kuku"... Po polerce twardy wosk i powinno to wygladać dużo lepiej - jeśli coś pozostanie, może nie będzie się aż tak rzucać w oczy i obejdzie się bez lakierowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się tutaj. Dorwałem za grosze dolną listwę drzwiową, ale w kolorze jasno niebieskim i potrzebuje ją przemalować na czarną perłę (LY9B). Problem jednak w tym, że są na niej zadrapania jak na zdjęciach:

Listwa_1.jpg

Listwa_2.jpg

Czy dużo będzie z tym roboty przy przemalowaniu tego? Chodzi mi mniej więcej ile może kosztować usunięcie zadrapania i przemalowanie na "mój" kolor, bo nie wiem czy jest sens to robić jak ma to kosztować tyle co jakaś gotowa używka w kolorze LY9B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podepnę się mam u ciebie kilka drobnych i kilka głębszych rysek na lakierze jutro wrzucę fotki tych rysek i moje pytanie brzmi jaki preparat zastosować żeby tego nie było lub żeby się mniej rzucały w oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do usuwania rys szczerze polecam paste Efface Rayures - Abel Auto , na punkcie rys jestem przeczulony- więc ta pasta jeździ w schowku :wink: oczywiście wszystko przy założeniu,że twoje rysy nie są do podkładu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej pasty nie uzywalem, ale po samym opisie na 100% bym jej kupil - jedna wielka KPINA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej pasty nie uzywalem, ale po samym opisie na 100% bym jej kupil - jedna wielka KPINA

ciekawe podejście - nie używałem ale nie polecam :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Adam, ze uzywalem wiele innych i mniej wiecej wiem co i jak. Opis tej pasty to totalna bzdura.

Watpie aby zrobili genialny produkt i pograzyli go opisem:wink:

Poza tym widac, ze nie celuja w klienta zorientowanego tylko w szerokie grono amatorow.

Skoro tobie sie podoba to fajnie, ale moza pora sprobowac czegos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznana w detailerskich kregach, ktore bardzo szybko weryfikuja produkty. Jakbys poczytal opisy woskow - wiekszosc jest NAJLEPSZA na swecie i puszcza konkurencje w kapciach:facepalm:

co innego napisac ze jest najlepsza na swiecie i dziala najlepiej a co innego opisywac sposob dzialania nie majacy nic wspolnego z rzeczywistoscia.

Nie odbieraj mojej wypowiedzi jako: "Jestes debilem, bo kupiles gowno" bo nie o to mi chodzi.

Bawie sie w "lsniacy lakier" przeszlo od klikunastu lat. Mialem mnostwo produktow roznej jakosci, niestety za te kiepskie musialem zaplacic, czyli zle wydac pieniadze lub nawet je "wyrzucic" - podwojne rozczarowanie.

Mnie nikt na poczatku nie instruowal to dobre, to zle za wszystko musialem zaplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej pasty nie uzywalem, ale po samym opisie na 100% bym jej kupil - jedna wielka KPINA

ciekawe podejście - nie używałem ale nie polecam :polew:

barthek

nie powinienes tak do tej porady podchodzic

rozmawiasz z fachowcem od tematu

tak traktuj ta wypowiedz

to dobra rada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że tak długo ale auto u mechanika było i za jakość zdjęć też przepraszam

DSC_0227.jpg

DSC_0228.jpg

DSC_0229.jpg

DSC_0230.jpg

DSC_0231.jpg

DSC_0232.jpg

DSC_0233.jpg

DSC_0234.jpg

DSC_0235.jpg

DSC_0236.jpg

DSC_0237.jpg

DSC_0238.jpg

---------- Post dopisany at 16:40 ---------- Poprzedni post napisany at 16:37 ----------

to są drobne ryski tylko jedna jest trochę grubsza ale chodzi mi o te drobne na którymś ze zdjęć są ryski na listwie drzwiowej tej po środku one również są tylko takimi drobniutkimi że nigdzie nie czuć jak się ręką przejedzie.

co możecie polecić do tego w miarę taniego ?

---------- Post dopisany 24-02-2014 at 20:15 ---------- Poprzedni post napisany 22-02-2014 at 16:40 ----------

koledzy jaki produkt pomoże mi zakryć moje ryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę się xle wyraziłem ale chciał bym żeby tych rusek nie było widać bo mnie drażnią

---------- Post dopisany at 22:04 ---------- Poprzedni post napisany at 22:00 ----------

jakiej pasty najlepiej do tego użyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej oddac komus, kto zna sie tym. Oczywiscie nie swieci garnki lepia, ale to tez nie tak, ze idziesz do sklepu, kupujesz paste i... PUF ryski zniknely.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli rozumiem że nie ma nic takiego co można by sobie samemu próbować zrobić jakąś pastą bo to wiadomo nowy lakier nie jest i raczej już nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia jednej pasty a minimum 2 lub 3. Miejscami papier scierny i jakby nie patrzec polerka, przydalby sie dobry miernik grubosci lakieru i doswiadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...