Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z mocą, niebieski dym


Mariuszek25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Audi A4 1.8T (AEB) z 95r. z gazem BRC. Od jakiegoś dłuższego czasu autko nie ma "mocy", jedzie się niby ok, ale to nie to co półtora roku temu jak je kupiłem. Mechanik podpinał się komputerem i jedyne błędy jakie mam to na klimatroniku (mam założony zły panel). Jego diagnoza brzmi, że pomimo braku błędów może być uszkodzony przepływomierz (nie wyrabia się). Tydzień temu, brat mi powiedział, że jak jechał za mną to widział, że jak przygazowałem to z rury leciał niebieskawy dymek, który by wskazywał na turbinę (a może ten dymek to właśnie przez przepływomierz?). Jeśli chodzi o olej to Valvoline 10W40, już do wymiany, jeśli chodzi o "pobór" to dolewam jakieś 1,5 l na 10-12 tyś. km (co tyle wymieniam). Auto jest dość intensywnie eksploatowane (powyżej 80 tyś na rok) aktualny przebieg to niby 267 tyś.

Teraz pytanie, co powinienem zrobić? Wymieniać przepływomierz, czy od razu brać się za turbinę, a może jeszcze coś innego?

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roczniku to jest juz wszystko :facepalm:

Turbo. Dv. N75. Odma. Przeplywka. Pierscienie. Uszczelnienia zaworow itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od logów przepływki, wtrysków, zapłonu i wystreowania n75, sprawdź ile dmucha turbo i jaka jest kompresja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz ile wyleje sie oleju po rozlaczeniu dolnego weza intercoolera (dobrze jest przechylic auto na strone icka wtedy)

ale osobiscie uwazam ze jak robisz taki przebieg, to znaczy ze auto jakos pracuje na ciebie? remont + nowe trubo wyjdzie ci z 3500-4000 z robota, moze warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...