Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.5 TDI V6 163 KM jakie opinie ?


MatrixXXL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o opinie o silniku 2.5 TDI 163 km 2003r. w połączeniu z multronickiem. Jakie oznaczenie ma ten silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodajże do 06.2003 wkładali BFC poźniej BCZ dokładnie z jakiego rocznika masz auto. BFC ogólnie ok ja mam 270 tkm i silnik dzwon orócz paru wpadek pompa/sprzęgło nie narzekam to juz w koncu prawie 300000. Wałki pełne nie drązone w stanie idealnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

Kupiłem 2,5tdi 163km Multi; oznaczenie bodajże BDG proszę was o opinię ??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

Kupiłem 2,5tdi 163km Multi; oznaczenie bodajże BDG proszę was o opinię ??? Pozdrawiam

Sam mam takiego w manualu i jak dla mnie to silnik jest OK! Przez wagę całkowitą nie jest szybki na starcie, ale jazda autostradowa to sama przyjemność. Silniki o symbolu BDG mają wyeliminowaną wadę z wałkami, pojawiają się tylko problemy z falującymi obrotami biegu jałowego. W moim samochodzie spalanie w mieście waha się w zakresie 9-9,4L/100km, w trasie schodzi nawet poniżej 6L/100km. Musisz tylko wziąć pod uwagę, że ceny ewentualnych części są sporo wyższe w stosunku do 1,9 TDi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodajże do 06.2003 wkładali BFC poźniej BCZ dokładnie z jakiego rocznika masz auto. BFC ogólnie ok ja mam 270 tkm i silnik dzwon orócz paru wpadek pompa/sprzęgło nie narzekam to juz w koncu prawie 300000. Wałki pełne nie drązone w stanie idealnym

Witam. Rocznik to początek 2003r. Silnik jest po remoncie, wymienione wałki i i kilka jeszcze rzeczy. Co ile zmienia się rozrząd, olej w skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki "Krumak" za info o tym autku Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam 2.5 BDG i jestem bardzo zadowolony. Silnik bardzo fajny i żwawy. U mnie spalanie na poziomie 7,0-7,5 l/100 km. Trochę trasy i miasta. Falowanie obrotów na biegu jałowym potwierdzam - niestety jest. Ogólnie jednak polecam ten silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoją audi 2,5 TDI awant, strasznie ciężko pali przy pierwszym rozruchu (z rana lub po dłuższym postoju), trzeba ją kręcić ze 4 sekundy za nim odpali, a później chmura dymu. Co może się dziać? czy ktoś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co to bym sprawdził świece żarowe i czujnik temperatury . ale świece to na wyciągniętym najlepiej pod prostownik albo aku podłączyć i patrzeć czy , jak szybko i wktórym miejscu grzeją , mi zdarzyło się już parę razy, że miernikiem pokazywały że sa dobre ale po podłączeniu nie grzały czubki tyko niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.

Panowie czy silniki BAU i BCZ wystepowaly w B6? I czy to prawda ze zostaly pozbawion wad? Moze ktos posiada takowy silnik o tym oznaczeniu i moglby cos o nim napisac;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak to jest z tym 2.5 V6 TDI bo czasem mi przychodzi do głowy jakaś odmiana... Jeśli wezmę i zrobię na własne potrzeby całą tą hydraulikę, wałki itd, pompę VP to będzie to jeździć do porządku czy generalnie jako konstrukcja jest to na tyle spieprzone, że solidny remont i tak niczego nie zmieni bo co rusz będze się coś działo? może to banalne albo wręcz głupie pytania ale chciałem po prostu wiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema idealnych silników, jedni wolą klekot 1.9 inni pomruk 2.5,

w tym watku masz chyba wszelkie opinie na temat tych silników,.

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-181/2-5-krazy-wokol-silnika-zla-opinia-274692/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ma okolo 195km.

szczerze wątpię,taki wynik cieżko uzyskać nawet po chipie

BDG/BDH to ostatni wypust 2.5,problem hydrauliki,waklow,nie istnieje,praktycznie jedyny problem,to narywanie na jalowym,sprawa do ogarniecia,ja u siebie to naprawilem zaraz po kupnie,ale znam ludzi,którzy jeżdżą z tym długo i nic sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmcv byle auto?

moj tez był robiony by Piotruś,mmcv trafił do niego przeze mnie:wink:

Myslalem,ze o seri pisales,jeżeli po programie,to ok

Ps.akurat to ze był robiony wcześniej przez rogala,to nie ma sie czym chwalić,robił program na totalnie rozpiepszonym układzie paliwowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również ma w posiadaniu Audi a4 Avant 2.5 V6 TDI z 2004 roku Automat, i musze przyznać że jeździ naprawde idealnie, widocznie te auta z końca produkcji już mają wyeliminowane problemy wieku dziecięcego , ale marzy mi się b7 3.0TDI ,więc jeśli ktoś był zainteresowany moją b6 , to śmiało na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...