Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.5 TDI V6 163 KM jakie opinie ?


MatrixXXL

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w bdg wałki po 205 tys zostały wymienione. Dwumasa jeszcze nie ruszalem, obecnie nadawane 260tys.

Mam z multi.

Edytowane przez MatrixXXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam właśnie zamiar jechać obejrzeć takie cacko u znajomego gdzie znajdę oznaczenie silnika żeby wiedzieć z czym mam do czynienia?

Na co zwrócić szczególną uwagę jak go odpalimy w celu obejrzenia,dodam że nie znam przebiegu.

Za to utrzymana jest super.

Pozdrawiam i proszę o konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ksiazce serwisowej jest wlepka z kodem silnika. Na tabliczce znamionowej pod maska tez jest jod silnika wybity.Oprucz tego nalepka na oslonie paska rozrządu. Zapytaj w kazdym razie czy pompa wtryskowa jest jeszcze ta pierwsza, czy moze juz wymieniana lub regenerowana. To jest jedna z najczęstszych wad tej jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nie poza wymianą dwumasa wszystko ok . Ponad 300 tys na liczniku. Wymiana rozrządu na czas plus nastawiacz kąta wtrysku również razem z rozrządem. Bardzo miło wspominam. Kod silnika BFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od grudnia juz prawie rok ake zrobiłem do tej pory 90tys km i moge śmiało polecic wymieniłem tylko tulejke napinacza paska wielorowkowego. Spalanie srednie 8,6 litra. I myśle że ci co piszą ze maja 7 czy mnie to nie jest to do osiagniecia chyba że jezdza 80km/h i z tym byłby problem. Duzo jeżdze do hollandi i po hollandi wiec na autostradzie do predlkosci 200km/h srednie spalanie wychodzi 9,5 litra. Na dystanie 1000km. Wymiana oleju plus filtra i filtra powietrza cena 350zl olej 5w50. Warto wymienić wężyki podciśnienia bo stare moga byc poparciałe i może być problem z nie prawidłowa chodzącą geometra turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znaczy sie ze silnik z kodem BDG lepiej kupic i multi ciekawi mnie ta jednostka napendowa bo juz mi sie znudzil 1.9 tdi, w jakich przebiegach szukac tego silnika.


A i co lepiej wybrac 163 konie czy 179?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

163 km to silnik BDG z norma euro 4. Fajna jednostka na nowych walkach , ale ma niedomagania układu wtryskowego, które objawia się drgawkami i telepawką na biegu jałowym. Problem jest bardzo trudny do zdiagnozowania i bardzo nieopłacalny do usunięcia. Wiem coś bo mam BDG z którego zrobileh hybrydę na AKE/BDG. Tzn przełożyłem do BDG pompę , wtryski i sterownik ecu z AKE. Teraz to auto za***rdala jak wściekłe , a mruczy tak ze się go nie chce gasić.

Jak szukasz 2.5 to szukaj albo zdrowego AKE albo zdrowego BAU. Oba maja po 179 km z tym ze BAU to najdoskonalsza jednostka:))

Zreszta poczytaj

http://a6forum.pl/silniki-2-5-tdi-v6-przeglad-wszystkich-odmian-i-typow-t43.html

Klekoty 1.9 przy zdrowym 2 .5 mogą się schować ...

Edytowane przez slawinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znaczy sie ze silnik z kodem BDG lepiej kupic i multi ciekawi mnie ta jednostka napendowa bo juz mi sie znudzil 1.9 tdi, w jakich przebiegach szukac tego silnika.

A i co lepiej wybrac 163 konie czy 179?

W B7 nie bylo 179 konnych. Ostatnie 179 KM i Quattro byly w B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 w mult nie bylo w quattro chyba tylko tip no i napewno manual jezeli chodzi o wersje 180ps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp, nie chcem B7 wole B6 znalazlem dwa ciekawe autka tylko ze maja 308 tys nalatane wlasnie 179km i tak sie zastanawiam czy to duzy przebieg jak na ten silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy w jakim stanie i jak był eksploatowany. Jeżeli był odpowiednio serwisowany i użytkowany przestrzegając kilku reguł dotyczących Diesla z doładowaniem to dlaczego nie. Przynajmniej przebieg wydaje sie wiarygodny a nie jak 90% aut w PL bez względu na rocznik 186kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp, nie chcem B7 wole B6 znalazlem dwa ciekawe autka tylko ze maja 308 tys nalatane wlasnie 179km i tak sie zastanawiam czy to duzy przebieg jak na ten silnik.

300 tysi to nic na takiego diesla. Silniki te są niemal pancernymi jednostkami , pomijając walki . Jak wszystko było robione na czas, nie masz się co obawiać tego przebiegu. Ja w swoim mam 278 tys i nigdy bym nie zamienił tego auta na 1.9:)))

Sprawdzaj stan, + logi silnika i jak wszystko ok nie ma co się zastanawiać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bau na handel 2004r pelen s-line jak bys chcial

Niestety auta szukam w BE bo musze zmienic tablice na BE :(

silnik BAU tylko jest montowany powyzej 2004 rok ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie :)

Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna B6 z silnikiem 2.5, ale większość znajomych puka się w głowę, jak słyszą o tym silniku. Chciałbym się dokładnie dowiedzieć co sądzicie o takim zakupie gdy średnio miesięcznie robię 4000km - nie chciałbym wymieniać oleju co 2,5msc, tak jak ktoś wspomniał, że olej w tym silniku trzeba wymieniać co 10tys. Jaka jest odczuwalna różnica miedzy 1.9TDI, a tym silnikiem, czy aż tak dużo lepiej się to odpycha? Myślę też o 2.5 180km Quattro, więc mam kolejne pytanie, czy napęd jest awaryjny? jak z naprawami i ewentualnymi kosztami? Może pytania dość głupie, ale chciałem się dowiedzieć u źródła i od osób, które mają ten silnik i użytkują na co dzień. Myślę też nad benzyniakiem min 2.4 v6 i kompletnie nie mam pojęcia na co się zdecydować. Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość :)

Edit: Jeszcze pytanie w sprawie rozrządu, jakie są koszta jego wymiany?

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego 2.5 tdi q 180km ake, powiem jednym słowem, tragedia... Za auto łącznie z naprawami od czerwca 2015 (wtedy je kupiłem) wydałem blisko 30 tys zł. Zmieniałem wałki, teraz poszły głowice, zawieszenie, mnóstwo drobniejszych napraw, nie zawsze jednak niskim kosztem. Jeśli zależy Ci na tym, żeby auto miało powyżej tych 130km, to weź benzyniaka 2.4, albo jeszcze lepiej 3.0l benzynę w quattro, sam mam zamiar na takiego właśnie zmienić.

Aaaa uważaj jeszcze na automaty (multitronic) podobno taki sam niewypał, jak 2.5 tdi, na szczęście ja trafiłem na sześcio stopniowego manualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to,ze zwyczajnie kupiles zajechanego szrota,rodzaj silnika nie ma tu nic do rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...