Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powrót na niemieckich blachach przez polske (nie zjazdowych)


Okruchos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jutro jedziemy po autko dla znajomego. Sciagniete z niemiec, porobione wszystkie oplaty, przeglad, wykupione miesieczne ubezpieczenie

problem polega na tym ze auto nie posiada zjazdowych tablic, ma stare niemieckie które sa wibite w brifie, auto wymeldowane stamtad wiec tablice maja zdarta naklejke landu.

mamy do przejechania ok 120 km, co nam grozi jak zatrzyma nas policja (chcemy tego uniknac i pojedziemy bocznymi drogami) no ale jesli juz to sie stanie ?????

Chcemy tym autem tylko wrocic i jak juz bedzie na miejscu kolega nast dnia leci do wydzialu komunikacji i je rejestruje.

Policje da sie ugadac ze my tylko do domu chcemy wrocic bo kupilsmy auto raptem godzine temu?????

ktos wracal na takich blaszkach i mial spotkanie z policja????

---------- Post dopisany at 20:53 ---------- Poprzedni post napisany at 20:52 ----------

Zapomnialem dopisac. Auto bedzie kupione w polskim komisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynajmij lawete bo narobisz sobie kłopotów za parę złotych i będzie kwaśno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakiego policjanta trafisz

ogólnie jest mandat zakres 50-500zł i laweta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jedz tym autem bo będziesz miał przypal w tamtym miesiącu wracałem kumpla autem z niemiec tez wyrejestrowanym w Niemczech dojechałem tylko do granicy polskiej i dalej podróż odbyła się busem. 500zł mandatu kumpel dostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem wasze odp juz po fakcie.

Zjechalismy na tych blachach, bocznymi drogami, na obu samochodach CB zeby byc w kontakcie

a szczerze to troche powalone mamy prawo zeby nie mozna bylo takim autem podrozowac po polsce, chociazby zeby mozna bylo wykupic jakies tablice tymczasowe polskie u handlarza to juz by rozwiazalo problem

no nic wazne ze sie udalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wystarczyło by wprowadzić tablice komisowe, tak jak maja to w Niemczech, prowadzisz książkę jakim autem jeździsz danego dnia i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udało zjechać do domu ponad 550km :decayed:

Też wracałem do domu na wyrejestrowanych blachach niemieckich czyli bez naklejek landu.

Jak policja złapie to laweta ?

Ale czekajcie... mojego znajomego drapneli jak wracał Toyotą na Belgijskich blachach, dostał mandat ale wrócił do domu świeżo zakupionym towarem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynajmij lawete bo narobisz sobie kłopotów za parę złotych i będzie kwaśno.

dokładnie jak auto już kupione to albo laweta albo do wydziału komunikacji bierzesz tablice próbne i nasze ubezpieczenie i wracasz na legalu , gorzej jak jedziesz dopiero auta szukać :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz kraj wygląda tak jak wygląda dlatego, ze ludzie mają takie problemy jak ten prezentowany w tym wątku....Ludzie po co tak kombinować i sobie głowę zawracać jazdą bocznymi drogami jak partyzant za okupacji...tylko po to żeby zaoszczędzić parę euro na tablice z paskiem:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz kraj wygląda tak jak wygląda dlatego, ze ludzie mają takie problemy jak ten prezentowany w tym wątku....Ludzie po co tak kombinować i sobie głowę zawracać jazdą bocznymi drogami jak partyzant za okupacji...tylko po to żeby zaoszczędzić parę euro na tablice z paskiem:facepalm:
:facepalm:a przeczytałeś kolego pierwszy post w tym temacie? Mowa jest o aucie zakupionym w PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry nie doczytałem. Bo wariant podróżowania przez europe na nieważnych niemieckich tablicach wydał mi się kretyński. Co do tej sytuacji, to miałem podobną, tylko że wyjazdowe z Niemiec się przeterminowały...no i była zabawa, z urzędu do człowieka który auto sprowadził i z powrotem. Polski ustawodawca przewidział takie sytuacji i nakazuje zakup tablic tymczasowych w urzędzie komunikacji...ale tylko w miejscu zameldowania, do tego badania techniczne pierwsze w Polsce też na tablicach tymczasowych. Więc jak auto stoi 100 km od domu to trzeba trochę pojeździć. Głupie, ale polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski ustawodawca przewidział takie sytuacji i nakazuje zakup tablic tymczasowych w urzędzie komunikacji...ale tylko w miejscu zameldowania, do tego badania techniczne pierwsze w Polsce też na tablicach tymczasowych. .
A mógłbyś podrzucić ten zapis , ustawa czy co to tam jest . Ciekawy jestem tego, ponieważ jest bardzo wiele przypadków że to urzędas decyduje czy zarejestruje auto czy nie, są urzędy którym nie przeszkadzają nieważne tablice z danego kraju czy też wyklejanki , a sa urzędy gdzie wymagają w takich przypadkach wykupienia tablic tymczasowych:kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...