Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lejący EGR odma


Haimon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zmagam się z cieknącym egr'em został oczywiście zaślepiony spory czas temu, jednak ostatnio leje się z niego tak mocno że uwalił cały silnik i zaczął się wydobywać nieprzyjemny swąd oleju. Podejrzewam że kapie z niego prosto na wydech i stąd ta sytuacja. Myślałem o całkowitym wyrzuceniu tego ustrojstwa ale problemem jest klapa gasząca którą chciałbym zostawić. Czy zaślepiając te dwa otwory po bokach zaworu będzie miało to jakieś negatywne skutki? Albo czy mogę zmodyfikować jakoś odmę żeby zmniejszyć ilość oliwy w dolocie?

Auto nie łyka jakoś zauważalnie oleju, turbo też raczej ma się dobrze ale syf na silniku i smród oliwy jest drażniaćy:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnei ostatnio czyściłem silnik pod EGRem. Ja wiem, że ten typ tak ma (mam odłączony wężyk od EGRa więc nie działa) ale przydało by cię coś zrobić, żeby nie syfił wszystkiego do okoła. Jest jakiś skuteczny patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukaj flansz tylko zaspawaj swój EGR koszt 20zł daj nowe uszczelki koszt w serwisie 25zł i po temacie,ciekł już nie będzie :wink: i zostanie ci klapa gaszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem też mi lał egr. Jakiś czas temu go zaślepiłem i w tym samym czasie dokładnie go uszczelniłem tzn nowe uszczelki + dodatkowo troszkę sylikonu :wink:

Ja u siebie zaślepiłem te dwa otworki po bokach i żadnych ubocznych skutków nie ma. Egr jest odpięty czyli nie pracuje, klapę gaszącą zostawiłem i wszystko jest OK. Rozglądałem się za nowym zaworem ale jego koszt to ok 500 zł :shock3:

Kup nowe uszczelki dokładnie wyczyść wszystko i pozbędziesz się wycieków :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...