Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kryteria przy wyborze nowych opon.


Mosiadz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym poznać wasze kryteria jakimi się posługiwacie przy wyborze produceta ogumienia.

Jestem na etapie szukania opon do nowych felg. Rozmiar to 225/45R17. W pierwszej kolejności wybur padł na Vredesteina Sportrac 5. Miał bardzo debre opinie miałem okazję przejechac się samochodem z tymi kapciami Ale nie występuja w w/w rozmiarze. Zostałem przy tej samej marce ponieważ jakoś "siedzi" mi ten producent. Jest mniej znana niż potentaci typu Dunlop Conti Michelin itp. Odwiedziłem stronę producenta i w oko wpadła mi opona ultrac cento oraz sessanta Ładny desin odpowiednie dobre własciwości oraz dobre hamowanie i przyczenośc na zakrętach Przy wymianie opon zmienie zawieszenie na twrdsze i nizsze i poniekąd opon atej klasy dobrze by się z komponowała z tym zawieszeniem.

Aktualnie jestem poza granicami naszego kraju i przeglądając sklepy online zauważyłem że w można kupić taniej te same opony niz w Polsce. Róznica na komplecie ok 60 euro. Więc wsztsko wskazuje na to że kupie je tutaj a nie w Polsce. Później zacząłem się zastanawiać czy warto jest wydać prawie 1500 zł na opony które mają mi służyć głównie do jazdy po Autostradzie. Bo poza nia to miesięczni jeżdze ok 300 km i to głownie do sklepu i gdzieć dalej żeby olej się dobrze zagrzał.

Czy jest sens kupowac takie opony do jazdy głównie po autostradzie ? W większości przypadków predkosci w okolicach 160 - 200km/h.

Rozumie kiedy ktoś ma ok 170 więcej koni i codziennie jezdzi drogą kręta z licznymi przyspieszeniai i hamowaniami i kupuje takie opony.

Przegladajac inne oferty "tańszych" opon to można miec ciut taniej oponę typu Nexen Hankok Fuldę Kuhmo Zresztą znacie rynek opn wiec wiecie jacy producenci sa w tym przedziale cenowym. Weźmy pod uwagę pierwszego. Nexen. Przeczytałem kilka ciekawych artykułów i mógłbym rozważyć zakup takiego ogumienia. Patrze na cene i zdziwko 10 euro tańsze niż Vredestein. Podejrzewam że wiekszość z was powie że lepiej dać więcej i miec cos konkretnego. Jak najbadziej się z wami zgodzę.

Ale ciekawi mnie czym wy się kierjecie przy wyborze?

Wygląd ? Marka ? Cechy jakie posiada dana opona ? Styl jazdy oraz rodzaj drogi ? Co wpływa że własnie tą opone wybraliście ?

Bo jeżeli np taki Nexen jest mnie wstanie bezpiecznie przewieź z punktu A do punktu B w 95% autostradą to po co przepłacać a różnice w cenie wydać na coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Nokiana, w lato użytkuje Nokiany H 205/60R16, w zimę WR D3 w tym samym rozmiarze.

Niestety w rozmiarze o który pytasz, cena jest sporo wyższa i zmiast H trzeba by wziąć ZG2:

Nokian ZG2 225/45 R17 94 W XL, RF. Opony Nokian . Oponeo

Jak się zdecydujesz, nie będziesz żałował, 160 w czasie deszczu dla niej to pestka :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szukam opon i nie wiem w jakiej cenie są 17"(szukam 16") i wydaje mi się że 17" powinna być dużo droższa od 16" a Ty piszesz że nie wiesz czy jest sens wydawać 1500pln ,ja znalazłem w miarę opony Bridgestone Potenza 16" 215/55/16 i wychodzą mnie po zniżkach 2000pln?

Jak kupuję oponę to patrzę na indeks prędkości/nośności decybele no i przede wszystkim żeby była OK na suchym i super na mokrym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...