Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pomocy! wspomaganie, pompa, magiel?


gregoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie mam problem, może ktoś już miał coś podobnego...

Ukręciła mi się rolka w ori pompie wspomagania (z powodu braku płynu wspomagania, który wyciekał z magla).

Oddałem magiel do regeneracji, kupiłem nową pompę. Przepłukałem układ i zalałem zielonym FEBI, chociaż jak zagladam w zbiorniczek to płyn jest ciemny :/

Ale najważniejsze jest to ze nie mam wspomagania jak stoję na biegu jałowym. dopiero gdy wcisnę gaz obroty do ok 3-4 tys i kręce kierownicą wspomaganie zaczyna działać, ale pompa strasznie wyje... jak jadę jest podobnie, obroty muszą być wysokie,

DLACZEGO? POMÓŻCIE, mechanik już rozkłada ręce. Pompa jest już druga nowa, bo pierwszą reklamowałem, myślałem że to jej wina... O CO TU CHODZI :/

A4 (B6) 1.8T BFB, 2002r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jesli nie masz nic przeciwko to Cie pociesze tez mam taki sam problem wymienilem juz 3 pompy i 2 magle, ze by bylo smiesznie nadal jest tak samo.:facepalm: jest naprawde mega jestem juz tak wkurwiony ze zaczynam sie juz zastanawiac czy to nie alternator tak wyje:eusathink: chyba ze to wycie tak sie niesie. kupilem nowy plyn i bede go wymienial jesli to pomoze to dam znac :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy sitko w zbiorniczku na płyn jest na swoim miejscu i jest szczelne. Ono zapobiega pienieniu się płynu wspomagania. O ile go nie ma możesz mieć podobne objawy jak opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wysadzę w powietrze ten samochód! Płyn wymieniałem już z 5 razy.

janusz_stg: Wczoraj wyciągnałem to sitko na siłe ze zbiorniczka, było za***ane opiłkami na maxa. Wlałem nowy płyn, po pol godziny kręcenia kierownicą, wspomagania nie ma (tak jak nie było wczensiej) a płyn z zielonego przeźroczystego zrobił się prawie czarny! :/

Ja juz sie zastanawiam czy to nie magiel, ale skoro Tommikrol, wymieniles magiel i to samo to juz nie wiem. chyba ze nam je po prostu kiepsko zregenerowali. A powiedz mi jakie pompy wkladales? Ja kupilem na allegro za 350 zl jakas produkowana w niemczech SKV. I chyba im zwroce zeby mi kase oddali, poszukam ORI używki.... Może ktoś ma inny pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza byla po regeneracji, teraz tez mam zamiennik z allegro jeden dzien bylo spoko i problem powrocil. luklem na plyn jak wyglada i tez jest prawie ze czarny. jesli chodzi o dalsze plany co do tej usterki wymiana pompy na uzywke ale ori, wtedy zobaczymy co bedzie sie dzlalo:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba zrobię dokładnie tak samo, ale martwi mnie ten czarny płyn w zbiorniczku, skąd on sie bierze, czy to przewody które idą do magla są takie zasyfiałe czy co?? :/ Magiel po regeneracji, ale nie wiem czy mu ufać tak w 100% :/

No nic, to daj znać jak coś zrobisz, ja też napisze jeśli jakimś cudem zacznie działać tak jak powinno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregoor powiem tobie tak moze zabrzmi to banalnie, ale w moim przypatku dolalem plynu i juz jest ok bo skaplem sie ze nawet miarki nie dotykalo:facepalm: ale martwi mnie jedna sprawa skoro bylo na poczatku O.K. to dlaczego po jakims czasie plynu braklo? czyzby magiel byl do d*py i mial wycieki? jesli chodzi o jakiekolwiek plamy to brak takowych nic nie widac by plyn wyciekal. zobacze co bedzie sie dzialo i wtedy bede myslal. Jesli chodzi o Twoj przypadek to sprawdz sobie węże bo moga byc zatkane, nie weim czy sie orjetujesz ale one maja w sobie takie zapadki ktore nie pozwalaja na powrot plynu. byc moze to jest powod. jesli chodzi o kolor plynu to moj tez nie jest juz zielony ale pompa dziala jak narazie:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, dzięki jutro się tym zajmę. Ale płynu nie mam raczej za mało w układzie bo tam powinno wejść 0.8 litra i dokładnie tyle mi weszło. Rozumieme ze te zapadki są w przewodach od zbiorniczka do pompy, tak? no zobacze co jest z nimi, wyciągnę te przewody i postaram się je przeczyścić dokładnie. Jak coś się zmieni u Ciebie, czego nie życzę - oby śmigało jak najlepiej! To daj znać. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wysadzę w powietrze ten samochód! Płyn wymieniałem już z 5 razy.

janusz_stg: Wczoraj wyciągnałem to sitko na siłe ze zbiorniczka, było za***ane opiłkami na maxa. Wlałem nowy płyn, po pol godziny kręcenia kierownicą, wspomagania nie ma (tak jak nie było wczensiej) a płyn z zielonego przeźroczystego zrobił się prawie czarny! :/

Ja juz sie zastanawiam czy to nie magiel, ale skoro Tommikrol, wymieniles magiel i to samo to juz nie wiem. chyba ze nam je po prostu kiepsko zregenerowali. A powiedz mi jakie pompy wkladales? Ja kupilem na allegro za 350 zl jakas produkowana w niemczech SKV. I chyba im zwroce zeby mi kase oddali, poszukam ORI używki.... Może ktoś ma inny pomysł

To zamontuj je na nowo. Bez sitka płyn w zbiorniczku się pieni i tak napowietrzony nie spełnia wymogów bo nie daje się prawidłowo sprężyć. Pczytaj na pompie ale tam powinno być ok 100 bar wię spieniony nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano zauważyłem, że po odpaleniu było wspomaganie przez jakies 10-15 minut, czyli dopóki się nie rozgrzał. Kumpel mechanik podpowiada mi żebym zalał innym płynem, jakimś gęstszym czerwonym... wiem że nie powinno się tak robić, ale może spróbuję, on twierdzi że powinno zacząć działać.

Sitko wsadzę dzisiaj również, bo faktycznie pieni się ostro, ale samo sitko niestety nie uruchomi załatwi sprawy. Przemyślę ten czerwony płyn, aha no i kumpel twierdzi ze skoro na zimno wspomaganie jest, a na rozgrzanym nie ma to na 99% pompa do d*py...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam widze ze ciagle dzialacie jesli chodzi o moje "dolanie plynu" to jest calkiem ok, tylko jeszcze nie jest tak cicho jak sobie to wyobrarzalem, moze nie wyje glosno, ale cicho tez niejest praktycznie jak wszystko jest ok, to silnika nie powinno byc slychac:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...