Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpadła blacha z tłumika środkowego - foto


Sliwka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miesiąc temu zostawiając auto o mechanika na duży przegląd zleciłem mu sprawdzenie i ewentualną wymianę wydechu (co uzna za stosowne). Stwierdził, że środkowy tłumik jest z zewnątrz przegnity ale wytrzyma jeszcze z pół roku i nic z tym nie zrobił (stwierdził że "przedmuchów") nie było. Dzisiaj wjechałem w wysoką trawę i wyjechawszy z niej na jezdnię dzwięk jakby ktoś ciął piłą łąncuchową karoserię - oczywiście uwaliła się blacha z tego tłumika (co idzie w poprzek auta). Pocisłem jej z buta na drodze, żeby móc jechać dalej i teraz mam pytanie co dalej? Robić coś z tym czy czekać tak jak spec doradził aż się całkiem roz&^$ie?

Dodam, że po uleceniu tej blachy autko wyraźnie ciszej chodzi, więc pewnie ta blacha wpadała wczesniej w jakieś wibracje:decayed:

Foto:

6m3djrjph

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelot czyli wyciac ten tlumik i wspawac zwykla rure? wybiore sie wkrotce do innego mechanika, zobaczymy co powie, mam nadzieje ze nie musze tego wymieniac jakos pilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelot czyli wyciac ten tlumik i wspawac zwykla rure? wybiore sie wkrotce do innego mechanika, zobaczymy co powie, mam nadzieje ze nie musze tego wymieniac jakos pilnie

nie nie, przelot czytaj wywalenie kat włożonie DP i cały okład wydechowy z kwasówki 2,5 cala :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielony jestem, co takie cos daje? wyciecie kata to mniej wiecej wiem, ale reszta. i jaki jest koszt +- takiej zabawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno inny wydobywający się dźwięk, szybsze opuszczanie spalin ( większa średnica rury), co jeszcze to nie wiem, ale największą zaletą jest to, że nie będzie Ci rdzewiał :). Gdzieś na forum o ile dobrze pamiętam ktoś pisał, że jak sam będziesz robił na dwie rury to koszt chyba 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy inny? cenie sobie cisze w aucie i glosniejsze pomruki mnie srednio interesuja, wolalbym zeby wszystko bylo cicho:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w silniku wolnossacym wywalenie srodkowego tlumika nic nie da

dwa, dzwiek bedzie zbyt uciazliwy w trasie, szukaj najlepiej uzywki w dobrym stanie, bedzie pasowala i od 1.6, i od 1.8t FWD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dziekuje za odpowiedzi. a jak oceniacie koniecznosc tej wymiany? bo to ze blacha wisi to mi nie przeszkadza, pytanie tylko jak dlugo tak pojezdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj uzywki i tyle, jak masz przegnity tlumik to lepiej zeby tlumik w czasie jazdy ci nei odpadl, moj ojciec tak kiedys mial z koncowym i malo zderzaka przez to nei urwal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

środkowy tłumik jezeli masz fabryczny jeszcze a raczej masz jest zbudowany z trzech warstw blachy najwidoczniej odpadła ci ta zewnetrzna więc zostały jeszcze dwie ale możesz podjechać gdzieś na kanał żeby zobaczyć dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpadla na bank ta zewnetrzna, ta wewnatrz jest pogieta, nie wiem dlaczego, moze dobilem w cos w tej trawie (ale watpie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpadla na bank ta zewnetrzna, ta wewnatrz jest pogieta, nie wiem dlaczego, moze dobilem w cos w tej trawie (ale watpie)

Póki nie ma w nim dziury i auto głośniej nie chodzi to póki co możesz jeździć jakiś czas póki się całkiem nie zepsuje, jednak licz się z koniecznością wymiany tłumika w niedługim czasie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troszeczkę temat. Mam do wymiany kawałek wydechu rurę od katalizatora po środkowy tłumik(wraz z nim). Czy środkowy tłumik podchodzi od 1.9 czy nie bardzo? Jadę jutro na szrot i nie wiem czy szukać środkowy wydech tylko po numerach wydechów środkowych od benzyniaków czy od diesla też podpasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...