Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Płyn chłodniczy G12++

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

W związku z wymianą termostatu postanowiłem wymienić cały płyn chłodzący.

W książce do auta wyczytałem, że powinien być G12+ i taki chciałem zamówić.

Niestety w sklepie dostępny był tylko G12++. Zamówiłem więc FEBI G12++.

Jednak po przejrzeniu produktów Febi mam pewne wątpliwości, czy ten płyn powinienem zastosować w moim aucie.

Na stronie jest ograniczenie co do nr nadwozia 8E-5, co oznacza rok modelowy 2005.

Poszukałem trochę w necie i znalazłem pewną istotną różnicę między Febi G12+ i G12++:

Płyn do chłodnic febi 19400 (G12+) nie zawiera krzemianu ani gliceryny

Płyn do chłodnic febi 37400 (G12++) zawiera 400-500 mg/l krzemianu, ale nie zawiera gliceryny

W związku z tym moje pytanie czy mogę bezpiecznie zastosować G12++ czy lepiej poszukać G12+?

Pozdrawiam

Opublikowano
Witam,

W związku z wymianą termostatu postanowiłem wymienić cały płyn chłodzący.

W książce do auta wyczytałem, że powinien być G12+ i taki chciałem zamówić.

Niestety w sklepie dostępny był tylko G12++. Zamówiłem więc FEBI G12++.

Jednak po przejrzeniu produktów Febi mam pewne wątpliwości, czy ten płyn powinienem zastosować w moim aucie.

Na stronie jest ograniczenie co do nr nadwozia 8E-5, co oznacza rok modelowy 2005.

Poszukałem trochę w necie i znalazłem pewną istotną różnicę między Febi G12+ i G12++:

Płyn do chłodnic febi 19400 (G12+) nie zawiera krzemianu ani gliceryny

Płyn do chłodnic febi 37400 (G12++) zawiera 400-500 mg/l krzemianu, ale nie zawiera gliceryny

W związku z tym moje pytanie czy mogę bezpiecznie zastosować G12++ czy lepiej poszukać G12+?

Pozdrawiam

Moim zdaniem nie ma różnicy, a jak nie ma różnicy to po co przepłacać

To nie olej

Może jakbym miał nowy samochód to bym się zastanowił

Ja mam Glixol i nic się nie dzieje.

Opublikowano
Witam,

W związku z wymianą termostatu postanowiłem wymienić cały płyn chłodzący.

W książce do auta wyczytałem, że powinien być G12+ i taki chciałem zamówić.

Niestety w sklepie dostępny był tylko G12++. Zamówiłem więc FEBI G12++.

Jednak po przejrzeniu produktów Febi mam pewne wątpliwości, czy ten płyn powinienem zastosować w moim aucie.

Na stronie jest ograniczenie co do nr nadwozia 8E-5, co oznacza rok modelowy 2005.

Poszukałem trochę w necie i znalazłem pewną istotną różnicę między Febi G12+ i G12++:

Płyn do chłodnic febi 19400 (G12+) nie zawiera krzemianu ani gliceryny

Płyn do chłodnic febi 37400 (G12++) zawiera 400-500 mg/l krzemianu, ale nie zawiera gliceryny

W związku z tym moje pytanie czy mogę bezpiecznie zastosować G12++ czy lepiej poszukać G12+?

Pozdrawiam

Śmiało możesz zalać G12++.

Opublikowano

Śmiało możesz zalać G12++.

I dodam że G12++ został już zastąpiony przez G13

Opublikowano

generalnie to nie możesz lać płynu niższej generacji, jeżeli masz w książce G12+ to każda następna będzie ok. Zresztą te nowsze generacje są udoskonalane ze względów przede wszystkim ekologicznych i zawierają miej toksycznych związków co jest ważne przy ewentualnej utylizacji. Bo skok technologiczny istotny dla twojego układu chłodzenia to jest miedzy płynem borygo a G12+. A czy G12 z jednym plusem czy z dwoma to już są raczej proekologiczne fanaberie.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie czy G12 Hepu jest gorszy od G12 Febi?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.