Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka moc z silnika po wymianie wtrysków


Szwedzik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciał bym was zapytać, jaką moc osiągnę po wymianie wtrysków w silniku AHH 90KM ?.

Słyszałem o wtryskach z silników AFN ale też o innych (216?). Proszę o parę opinii na ten temat.

Interesuje mnie max moc, czy spalanie wzrośnie znacznie, jak to się ma do silnika i osprzętów. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu samych wtrysków 216 nie robiąc korekty programu uzyskałem w moim AHH 136 koni , a wynik jest to średni podobno , choć wszystko w moim samochodzie było ok .

135-140 tyle spokojnie uzyskasz , jeśli wszystko z twoim autem jest ok .

Spalanie wzrośnie , bo moc bierze się głównie z paliwa , będzie "butował" więc i spalanie wzrośnie .

AHH ma bardzo krótką skrzynie i przy szybkiej dynamicznej jeździe , spalanie do 8 litrów (moc 151 koni i 362 nm)

Na razie przejechałem ponad 25000 km i się nic nie dzieje , jedynie wymieniam częściej olej i filtry , co 10000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu samych wtrysków 216 nie robiąc korekty programu uzyskałem w moim AHH 136 koni , a wynik jest to średni podobno , choć wszystko w moim samochodzie było ok .

135-140 tyle spokojnie uzyskasz , jeśli wszystko z twoim autem jest ok .

Spalanie wzrośnie , bo moc bierze się głównie z paliwa , będzie "butował" więc i spalanie wzrośnie .

AHH ma bardzo krótką skrzynie i przy szybkiej dynamicznej jeździe , spalanie do 8 litrów (moc 151 koni i 362 nm)

Na razie przejechałem ponad 25000 km i się nic nie dzieje , jedynie wymieniam częściej olej i filtry , co 10000 km

no chyba kolego troche przesadziłeś po samej zmianie wtrysków na 216 bez programu , to raczej nierealne , a dotego jak się będzie kształtował moment z dołu się zwiększy a potem będzie leciał na łeb na szyje w dodatku Batory za tobą murowany

a żeby moc wzrosła to oprócz paliwa potrzebna jest jeszcze większa ilość powietrza

spalanie napewno wzrośnie ale jak zrobisz program to spadnie do wartości początkowych , a będzie więcej frajdy z jazdy.

jak chcesz tanio to wtryski od AFN-a i program a jak chcesz iść w moce przy umiarkowanym spalaniu to 216/230 turbina od AWX-a , program odpowiedni , a do tego jeszcze IC-ek .

Taka jest moja rada , wymiana samych wtrysków na dłuższa metę nie wróży dla silnika nic dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...