Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwie inne ET na jedną oś


neuropathic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem komplet felg aluminiowych do audi 18 i jak się okazało tylko tył jest oryginalny ET 55 oraz dwie z przodu jedna made in PRC ET 35 oraz made in italy ET 42 lub 45 (muszę dokładnie sprawdzić) czy w sposób chałupniczy jeden dystans coś zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą, ale wydaje mi się, że masy będą się inaczej rozkładały -ja bym nie ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem komplet felg aluminiowych do audi 18 i jak się okazało tylko tył jest oryginalny ET 55 oraz dwie z przodu jedna made in PRC ET 35 oraz made in italy ET 42 lub 45 (muszę dokładnie sprawdzić) czy w sposób chałupniczy jeden dystans coś zmieni?

Co to za zestaw? ET55 nijak ma się do B5, ta z ET42(5) byłaby OK, a ET35 Made in PRC (China) to juz w ogóle jakieś gówno. Oddaj to skąd przyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz dwie z przodu jedna made in PRC ET 35 oraz made in italy ET 42 lub 45 (muszę dokładnie sprawdzić) czy w sposób chałupniczy jeden dystans coś zmieni?

Nie zmieni !! Żaden dystans nic tu nie da. Na jednej osi muszą być takie same koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skoryguje, może nie skoryguje. Problemem jest również pochodzenie jednego z kół (nie wyprodukowane przez białego człowieka) oraz wysokie ET55. Skąd te koła, na czym to jeździło, tego nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skoryguje

Nie skoryguje.. nawet jeśli za pomocą dystansu sprawi że oba koła będą "w osi" to będą miały inną masę co nie pozostanie bez znaczenia..

ps. a w calach w ogóle jest to samo? Identycznie wyglądają te felgi? podejrzana sprawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tylko teoretyzuje, ale nie uważam, że takie różnice w masie miałyby jakieś znaczenie. Większy problem "masowy" będzie jak duży wujek Wiesiek usiądzie na miejscu pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to są te koła, mam teraz problem z e sprzedającym ponieważ jest na wakacjach (podobno) ale jeszcze takiego odważnego nie było co by mnie chciał wydymać, na zdjęciach widać że jeździły one na samochodzie

Felgi aluminiowe z oponami 18' Audi, VW, Skoda... (3289673904) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.. a jednak ktoś to próbuje zrobić.. heh. Faktycznie na pierwszy rzut oka jest to komplet felg - praktycznie kompletem nie jest !!

1 foto: felgi 3 i 4 są inne !! widać też to na foto 3 (koło z lewej jest inną felgą niż koło z prawej), acz kolwiek baaaaardzo podobną - jednak nie identyczną... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracaj to Panie, to jakaś zlepka i czysta wyjebka. Może kolo sam tak kupił i chce pogonić chociaz widze, że już opyla kolejne fele od innego auta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tylko teoretyzuje, ale nie uważam, że takie różnice w masie miałyby jakieś znaczenie. Większy problem "masowy" będzie jak duży wujek Wiesiek usiądzie na miejscu pasażera.

Mylisz pojęcia.. nie chodzi o rozłożenie masy na pokładzie samochodu, a masy kół związanych ze zbieżnością i geometrią auta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podejrzewam że była jedna połamana i kupił na sztukę nawet nie sprawdzając byle tanio kupić i teraz pchnął jako komplet licząc że się nikt nie zorientuje.

Trzeba to oddac bo na tym nie pojeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podejrzewam że była jedna połamana i kupił na sztukę nawet nie sprawdzając byle tanio kupić i teraz pchnął jako komplet licząc że się nikt nie zorientuje.

Stąd ten "chiński" zamiennik w komplecie włoskiej plasteliny.. bo ori felgi to to nie są..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tylko teoretyzuje, ale nie uważam, że takie różnice w masie miałyby jakieś znaczenie. Większy problem "masowy" będzie jak duży wujek Wiesiek usiądzie na miejscu pasażera.

Mylisz pojęcia.. nie chodzi o rozłożenie masy na pokładzie samochodu, a masy kół związanych ze zbieżnością i geometrią auta..

OK, więc jaka to będzie różnica, kiedy jedna felgę odsadzimy dystansem przelotowym 7-10mm. Pewnie mierzalana wyłącznie na przyrządach.

Co do felg to kolego sprawdz sobie jeszcze parę oznaczeń na felgach dla potwierdzenia. Prawdopodobnie masz 2 felgi z A3 (numer 8P0 601 025 S 1H7) z offsetem 56 i szerokością 7,5" oraz jedną felgę z A4 (numer 8E0 601 025 K 1H7) z offsetem 43 i szerokością 8" i dotego wisienka z Chińskiej Republiki Ludowej z offsetem 35 i nie wiadomo jakiej szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, więc jaka to będzie różnica, kiedy jedna felgę odsadzimy dystansem przelotowym 7-10mm. Pewnie mierzalana wyłącznie na przyrządach.

A no taka że:

Jeżeli masz dwie felgi o takiej samej szerokości i różnym ET (siłą rzeczy wtedy mają inną budowę - kształt), to nawet jeśli wstawisz dystans, wyrównasz ET to kształtu nie zmienisz. Skutek - nie możesz tak jeździć z dwiema innymi felgami na jednej osi.

Ciekawi mnie natomiast fakt czy jest i jak duża różnica w masie tych felg..

Jeżeli koła o różnych masach założysz na przód - auto będzie ściągało, jeżeli takie koła założysz na tył (rozpatrywany przypadek) to auto może być bardzo niestabilne przy szybszych manewrach jak i w pokonywaniu zakrętów.

Najlepiej jakby kolega wypisał nam wszystkie oznaczenia z tych felg bo jeszcze może się okazać, że nie tylko ET jest inne.. ale i szerokości są rózne..

ps. i nie może mieć dwóch felg z A3 i jednej z A4 bo to nie są ori felgi Audi.. tylko jakieś tanie repliki.

Jeżeli chodzi o ewentualne kontrole - zawsze może powiedzieć że to dojazdówka (zapas), natomiast w tym wszystkim chodzi o co innego a mianowicie - bezpieczeństwo !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to wszystko rozumiem, ale myslę, że ta różnica w prowadzeniu jeśli będzie w ogóle odczuwalna, to mniej niż niewielka różnica w ciśnieniu w oponach. :wink:

ps. i nie może mieć dwóch felg z A3 i jednej z A4 bo to nie są ori felgi Audi.. tylko jakieś tanie repliki.

Nie wiadomo czy to repliki, bo oryginalne felgi były produkowane m.in. w Niemczech, Włoszech, a miałem również z Polski (Ronal). Ta chinka to na pewno replika, a pozostałe nie wiemy.

Poza tym kluczowe nie jest to, czy felgi jeździły na A3 (oryginały), a to, że sa przeznaczone do A3 i mają zbyt wysokie ET, aby stosować je w A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozbyłem się tego w końcu choć były problemy - człowiek uczy się na błędach, dziękuje wam za pomoc, kupiłem coś nowego tym razem z człowiekiem którego nikt nie oszuka, będzie to w dziale "moje audi" jak tylko wróci niebawem od lakiernika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...