Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zapowietrzona nagrzewnica


gregor667

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

od jakiegoś czasu zaobserwowałem że mam zapowietrzoną nagrzewnicę, bo słuchać "wodospad" pod deską, jeździłem z ogrzewaniem na HI ale nic o nie skutkuje, cały czas jest powietrze w obiegu.

gdzie szukać przyczyny że się zapowietrza ??

dodam że w lutym miałem ściąganą głowicę i była wymieniana uszczelka pod głowicą

z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to go dobrze odpowietrz . sciagnij lekko waz od nagrzewnicy ten z dziurka niech trochę płynu poleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nurtuje mnie pytanie skąd te powietrze się tam wzieło, jakiś czas był spokój lecz od jakieś miesiąca to się dzieje, wcześnej było wszystko w porządku i cisza pod deską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś odpowietrzałem nagrzewnicę, przez chwilę było dobrze ale później wszystko wróciło.

przed całym zabiegiem chwyciłem węże, były miękkie, odkręciłem zbiorniczek zrobiło psik i poziom płynu się podniósł. ale generalny poziom płynu jest niższy jak zawsze utrzymywałem

po przejechaniu odcinka ok 15 km, węże były twarde, dało się je zdusić ale musiałem użyć dwóch rąk.

czy jest możliwe żeby siadła uszczelka pod głowicą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe, pojedź do mechanika niech zrobi test na zawartość spalin w płynie chłodniczym.

Przy odrobinie szczęścia a raczej pecha jak wyjdzie pozytywnie to masz już diagnoze.

Generalnie przy sprawnym korku i UPG mimo rozgrzanego silnika powinienes jedną ręka dwoma palcami dać radę zcisnąć choć do połowy wąż idący do chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i na dodatek w zbiorniku wyrównawczym na ściankach ponad poziomem płynu zrobiło się czarno, jakby osad olejowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego jak mówisz ze czarno na sciankach zbiorniczka to tylko uszczelka siedzi niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy pęknięta głowica też wchodzi w te objawy ?? albo wymiennik ciepła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...