Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Zbiornik paliwa - maly problem


Buuuuuuibek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Doczytałem ze w moim avancie zbiornik mieści 62 litry, ale dziś po przejechaniu 60km na rezerwie i wlania pod korek weszło mi 55 litrów. Co zrobić by to skorygować ?

Może i było ale nie moglem znaleźć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo duzo zalezy od stacji, tankowales do pierwszego odbicia? czy na maxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 7 litrow? to prawie wiadro. Sadze ze to moze byc cos z ukladem odczytu stanu baku. Nie wiem jak w A4 jest to rozwiazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na polskich stacjach są dystrybutory tak ustawione,że wlewasz 62 litry,a pokazuje Ci i płacisz tylko za 55 litrów :tongue4: Właściciele stacji chcą w ten sposób zrokompensować kierowcom niezadowolenie i straty z powodu wysokich cen paliw :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie dystrybutory mają możliwość ustawienia +/- 5% w odmierzaniu wlewanego paliwa. Ja już nie pamiętam ale kontrole są co 1 miesiąc i powinny kalibrować to ustawienie. Jak myślicie jak są ustawione? Może przyszedł nowy pracownik. Zazwyczaj ilość wlewanego paliwa jest z pewnym niedomiarem tzn. na 40 litrach może to być około 2 litrów. Pomijam już jakość benzyn w Polsce.

Także powinno wchodzić więcej. :shocked: :shocked: :shocked: Może te opisy nie są dokładne ... u mnie wchodzi około 60 napewno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam na odwrot, ostatnio zatankowalem 59 litrow(nalalem pod korek) a rezerwa sie jeszcze nie swiecila(ale juz bylo blisko :)) .zakladajac ze rezerwa jest 5L to az 2L sie zmiescily do rury prowadzacej do baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam podobnie jak nodan, tylko, że u mnie jest problem bardziej złożony

1. Jak kupilem auto (mam go od 2 miesiecy) to udalo mi sie zaytankowac od R-ki do pełna 42 litry. Jak kolega wspomniał bak 62 litry w takim aucie.

2. przy tankowaniu już po 4 litrach zaczyna mi wybijac wiec tankowanie schodzi mi z godzine

3. wskaźnik poziomu paliwa szaleje, raz 0 raz połowę baku, potem jakąś jeszcze inną wartośc

jednym słowem MASAKRA.

Jeżdżę na pamięc zakładając że spala mi 10 / 100. Ale dłużej już nie mogę. Szukam w chwili obecnej gdzieś na allegro pływaka bo pewnioe walnięty a co z wybijaniem i niepełnym tankowaniem?

Czy jest na to odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam podobnie jak nodan, tylko, że u mnie jest problem bardziej złożony

1. Jak kupilem auto (mam go od 2 miesiecy) to udalo mi sie zaytankowac od R-ki do pełna 42 litry. Jak kolega wspomniał bak 62 litry w takim aucie.

2. przy tankowaniu już po 4 litrach zaczyna mi wybijac wiec tankowanie schodzi mi z godzine

3. wskaźnik poziomu paliwa szaleje, raz 0 raz połowę baku, potem jakąś jeszcze inną wartośc

jednym słowem MASAKRA.

Jeżdżę na pamięc zakładając że spala mi 10 / 100. Ale dłużej już nie mogę. Szukam w chwili obecnej gdzieś na allegro pływaka bo pewnioe walnięty a co z wybijaniem i niepełnym tankowaniem?

Czy jest na to odpowiedź?

U mnie też wybija.. to znaczy jak go zapne bo jak trzymam to nie. Nigdy nie udalo mi się zatankować więcej jak 56 litrów.. chociaż fis pokazywał że dystans do przejechania jaki pozostał to 0 km.. raz na tym zerze zrobiłem nawet 30 km i więcej nie weszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie macie niedrożne przewody odpowietrzające zbiornik

Coś może w tym być, bo bardzo często mi odbija pistolet na rożnych stacjach-czasami muszę nawet trzymać. A gdzie zlokalizować te przewody i jak je zdemontować do oczyszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są te o mniejszej średnicy po odpinaj je i kompresorem przedmuchaj powinno pomóc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w borce też AJM mam taką mała srubke (dzwigienke) do odpowietrzania , po lewej stronie wewnatrz wlewu, jesli jej uzyje po pierwszym odbiciu to doleje jeszcze 9 litrow trzymając wcisnietą dzwigienke. Wtedy wchodzi w sumie 64 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...