Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwarcie w instalacji radiowej


dasieczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam radio RNS-E. Od pewnego czasu mam problem z pobieraniem prądu przez instalacje radiową, i to sporego norma to 0,03A a u mnie wynosi 0,23A Po odłączeniu bezpiecznika od radia spada do 0,04 czyli w normie. Dałem radyjko do sprawdzenia , okazuje się,że wszystko jest ok. Nawigacja działa bez problemów Pisze do Was ,bo nie wiem co może być przyczyną.Ostatnio zauważyłem ,iż nie łączy mi się telefon przez bluetooth. Czy problemem może być centralka, że tak pożera mi prąd. Może macie inne pomysły. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomiar prądu robicie jak radio już pójdzie "spać" ? Zazwyczaj jest to moment jak zgaśnie podświetlenie awaryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, gdzie szukać przyczyny na razie wyjąłem bezpiecznik. Jak wkładam go z powrotem to słychać takie "puknięcie" w głośnikach i ampery lecą w górę.


Ok, problem zlokalizowany. To puknięcie jest normalne i po jakimś czasie radio przechodzi w stan uśpienia.

Okazało się że wina leży w telefonie, a mianowicie w obwodzie bezpiecznika nr 8. Pomierzyłem wszystko dokładnie i z wyjętym bezpiecznikiem 5A z pola nr 8 prąd w spoczynku waha się między 0,06-0,07A, jak włożę ten bezpiecznik, to prąd pozostaje na poziomie 2,35A i ani drgnie mniej. Jakieś pomysły ? Nadmienię tylko, że posiadam taki goły uchwyt jak na zdjęciu (zdjęcie zaczerpnięte z forum):

17_1232358562_zpso2pghmbt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy z tego bezpiecznika 8 jest coś jeszcze zasilane czy tylko telefon, którego defakto niema. Jeśli nie to po prostu nie wkładaj ósemki. Jeśli coś na nim jest to odłącz telefon, a w zasadzie to go zlikwiduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy z tego bezpiecznika 8 jest coś jeszcze zasilane czy tylko telefon, którego defakto niema. Jeśli nie to po prostu nie wkładaj ósemki. Jeśli coś na nim jest to odłącz telefon, a w zasadzie to go zlikwiduj.

No właśnie o to chodzi, że jak nie ma bezpiecznika to jest wszystko OK, wg rozpiski to bezpiecznik nr 8 odpowiada tylko za telefon.

Po pierwsze, chciałbym się dowiedzieć, czy gdy nie mam podłączonego telefonu do tej stacji dokującej, to jest taka możliwość, że moduł komfortu lub RNS-E nie przejdzie w stan spoczynku i stąd te pobierane ampery ?

Czy może mam coś w module komfortu uwalone ? Mam kabelek i vcds'a ale właśnie z modułem komfortu się nie mogę połączyć, może winny jest interfejs (CINKERS pomyśl) ?

A po drugie, to jak usunąć ten szpecący element, w postaci stacji dokującej telefonu, która nie jest mi do niczego potrzebna, a wręcz mnie drażni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo bezpiecznik odpowiadający za telefon wyleciał to taki mały 5 A na górze tak jak piszecie. Pobór prądu z 500mA w uśpieniu spadł poniżej 100mili i w końcu po kilku dniach mogę bez problemu odpalić samochód. Podejrzewam że ten moduł od fona nie usypia się z powodu takiego ze nie ma podpiętej słuchawki i ma zapisany błąd przez co się nie usypia całkowicie. Po wypięciu tego bezpiecznika nie zauważyłem żeby coś było nie halo z innymi rzeczami


Usunąć uchwyt na telefon możesz tylko poprzez zmianę tunelu w innym przypadku zostaną Ci jeszcze bardziej szpecące dziury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...