Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Chyba widziałem kotecka". Czyli jak się pozbyć kota?


Ksiadz

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś konkretny żwirek? Bo musimy podjechać kupić

W tej chwili bedzie miał komplet szczepień i odrobaczen, jakie powinien mieć zrobione do 14 tyg życia. karme sucha i mokra pewnie a jakiej firmy? Czy do tego jakies witaminy?

Jak mieliśmy psa i dostawał royal canin to juz żadnych witamin

Tu nie wiem. Jak dzwoniłem do hodowców, nie byli zadowoleni z royala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsio kupisz na www.zooplus.pl

Co do jedzenia to musisz probowac kot sam sobie wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj hodowce jaki żwirek używa i na początek kup taki sam, przy nagłej zmianie kociak może nie zaakceptować i bedzie Ci lał po kątach.

Ja używam żwirku zbrylającego bo ławtwiej jest to wyrzucić niz szukac po całej kuwecie gdzie kot nalał, ponieważ mam długowłosego MCO używam ciężkiego żwirku drewnianego, nie czepia sie futra i nie roznosi po mieszkaniu, poza tym dobrze pochłania zapachy i sam pachnie drewnem (Cats Best- Natural Gold) poza tym mozna go wyrzucać do kibelka.

Royal Canin to karma która zawiera zboża, w naturze jak wiadomo koty nie jedzą zboża bo do niczego im nie potrzebne, polecam karmy bezzbożowe (Orijen, Purizon, Power of Nature) poza tym Royal Canin został wykupiony przez firmę Whiskas a Ci robią najgorsze badziewie dla zwierząt jakie tylko możliwe więc i Royal Canin upadł na jakości.

Z karma tak samo jak ze żwirkiem na poczatek kupić tą samą karmę która używa hodowca, i ewentualnie później zmieniać (mieszając karmy ze sobą) żeby nie wywołać rewolucji żołądkowej.

Mam kontakt z wieloma hodowcami, co prawda MCO ale zasady są podobne masz pytania pisz na PW chetnie pomogę :)



Wsio kupisz na www.zooplus.pl

Tez polecam ten sklep, możesz tam sobie wykupic plan oszczędnościowy i przy każdych zakupach dostaniesz 5% znizki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie gadałem z babka, karmę da, wiec zobaczymy co to za firma, żwirek bazyl, innego nie mamy kupować, bo z doświadczenia mowi, ze potem nie chcą sikać do kuwety

Dzieki za podpowiedzi, dzis pod wieczór jedziemy, mam nadzieje, ze na żywo bedzie tak ładny jak na zdjęciach

Znam stronę zooplus.pl faktycznie tam zawsze szło pokupic wszystko. A z tym royalem to niezły numer, nie miałem pojęcia, ta firma whiskas to cos pokroju pedigree, pies mi po tym wymiotował, gryzł kable, bo witamin tam żadnych

Odezwę sie pod wieczór, hm muszę jakiś transporter na szybko kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zwykly wiklinowy koszyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem, to zona sie naczytała ze osika i bedzie śmierdziało a dobra rzecz bo byłby transporter i legowisko w jednym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do transportera na czas jazdy mozesz włożyć podklad higieniczny do kupienia w kazdej aptece wyglada to jak duzy pampers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładów u nas pełno bo mam dwuletnie dziecko

Póki co siedzi w kącie, boi sie jeszcze, ale ogólnie spoko. Z charakteru tez, przyszedł do mnie na kolana, taki raczej śmiały. Karmę dostałem fittmin kitten, plus jakies tam mokre jedzonko osobno.

No zobaczymy co bedzie jak sie zadomowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknij go na noc w lazience, bedzie rozrabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie go nie zamykaj niech sobie biega gdzie chce, ma się zapoznać z nowym miejscem, zamykanie w innym pomieszczeniu stosuje się gdy w domu masz już starszego kota (rezydenta) a w domu pojawia sie drugi wtedy należy koty od siebie odseparować i dać im czas na zapoznanie się, rozumiem że to mały kociak w związku z tym i tak będzie rozrabiał, zostawić go samemu sobie niech się oswaja z nową sytuacją broń boże nie biegać za nim ganiając go z kąta w kąt, jak będzie miał ochotę na zabawy lub przytulanie na pewno przyjdzie sam i najważniejsze na dzień dobry trzeba go było zanieść do kuwety żeby wiedział gdzie ma się załatwiać.



Karmę dostałem fittmin kitten

Nie znam tej karmy musiał bym przeczytac jej skład to bym Ci powiedział, ale sądzę że skoro hodowca ocenił Royal Canin jako g..... to raczej wie co robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie na wstępie pierwsze co zrobiłem to wsadziłem go do kuwety, zeby wiedział co i jak.

Poszedł do gory i siedział, teraz jak usypiam mała w łożku wolał, aż przyszedł do mnie i mruczał, także mysle ze jestesmy na dobrej drodze. Teraz go zona wzięła na dół, mysle, ze powoli sie podoba.

Ta karma jest bez zbóż tak, ale podobno ok. Komplet szczepień i odrobaczen ma za sobą, po 5-7 miesiącu mamy iść na sterylizacje, bo jednak kupiliśmy go na kolanka a nie do hodowli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat sterylizacji nie będe się konkretnie wypowiadał bo są różne metody i każda metoda ma swoich zwolenników i przeciwników :)

Ja tez mam kotkę i hodowczyni od której kupowałem nie oddaje kotów na kolanka bez sterylizacji, mi ta opcja tez pasowała bo po pierwsze ja nie mam czasu żeby się tym zająć, po drugie choć to prosty zabieg to zawsze istnieje jakies ryzyko, w tym przypadku chodzi o narkozę, koty niezbyt dobrze to znoszą, w związku z tym odpadła mi opcja że mi kot zejdzie podczas zabiegu, powiem Ci że moja kota była sterylizowana w wieku 3 miesięcy i jest zdrowa jak byk a dzięki wczesnej sterylizacji nie przechodziła burzy hormonalnej i na pewno uniknęła kilku chorób z tym związanych (dla przykładu ropomacicze) ale to możesz sobie sam znaleźć i poczytać o tym w necie.

Nie jestem w temacie chorób dotyczących Brytyjczyków ale dobrze by było poczytać na jakie choroby ta rasa choruje najczęściej i czy hodowca robi/robił badania rodziców małego, dla przykładu MCO bardzo często chorują na HCM jest to choroba genetyczna która powoduje przerost serca i w większości prowadzi do śmierci zwierzaka, w związku z tym dobry hodowca powinien wykonać badania genetyczne na HCM oraz echo serca.

Wiele kotów choruje na nerki i na to też się robi badania (tzw. torbielowatość nerkowa)

Tutaj masz linek do forum http://www.forum.agiliscattus.pl/ poczytaj sobie na pewno się przyda :)

A na razie życzę szybkiej aklimatyzacji małej, i gwarantuję że nabyłeś świetnego towarzysza dnia codziennego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za wskazówki, badania rodzice kotka przechodziły i były bez wad, widziałem dokumentacje. Przy pierwszej wizycie u weterynarza dopytam jak ze sterylizacja, byc moze wcześniej zrobimy, tak jak piszesz, unikniemy rozdraznien. Póki co córka poszła spac a wiec kot moze teraz poznawać swój nowy dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przy pierwszej wizycie u weterynarza dopytam jak ze sterylizacja, byc moze wcześniej zrobimy

Powiem Ci tak, każdy wet praktykuje co innego i wcale bym się nie zdziwił gdyby Ci powiedział że sterylizuje się po pierwszej rujce :facepalm: moja prywatna rada: nie czekaj tyle bo nie ma na co, osobiście uważam że czym wcześniej tym lepiej ale jak trafisz na weta z przekonaniami starej daty to bedzie gledził, no ale nie znam Twojego weta więc nie bedę oceniał :wink:


Dzieki wielkie za wskazówki

Nie ma za co, koty to mój "konik" :wink: (nie licząc OOOO oczywiście) więc cieszę się że mogłem pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fskv9z7e.jpg

Kotek sie oswoił juz troszkę, najlepsze jest z kuweta idzie jak do kibla zrobi co trzeba i wychodzi super sprawa, buszuje po parapetach, spi w zlewie często, lata, bawi sie, nawet sie córki nie boi, bo uciekal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koty dość często śpią w zalewie chyba im kształt odpowiada, fajnie że kociak się dobrze aklimatyzuje oby tak dalej :-)

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...