Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o wstępną diagnozę


kmicic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu kopci z rury mojego 2.5TDI V6 na niebiesko. Wstyd takim kopciuchem jeździć. Objaw narasta podczas obciążenia silnika jazda pod górkę lub przyśpieszanie. Czytając inne podobne wątki stwierdziłem że po kontuzji jakiej się nabawiłem i marnej rencie naprawy mogą grubo przekroczyć moje możliwości. Dlatego staram się może uda się samemu podreperować zdrowie autka. Bez auta ani rusz a jeżdzić kopcącym wstyd.

Stwierdziłem też że po jeździe z kopceniem, zatrzymaniu i ponownym uruchomieniu silnika odkręciłem wlew oleju i ma pod korkiem podciśnienie (niewielkie syknięcie). Po tej próbie dokładałem gazu na postoju i dymu nie było zupełnie. Dym zniknął tylko do czasu ruszenia samochodem potem juz dymił jak wcześniej. Z tego co wyczytałem na forach może to być objaw zapchanego filtra odpowietrzenia skrzyni korbowej (odmy). Zapaprana olejem jest lewa strona pokrywy z wtryskiwaczami i jej otoczenie (obudowa filtra powietrza).

Chciałem sprawdzić tę odmę ale nie mogłem jej znaleźć. Na rysunku z Allegro zobaczyłem ze filtr ten jest na jednej podstawie z filtrem oleju. Powiedzcie proszę co trzeba odkręcić aby do tego filtra dotrzeć a nie uszkodzić czegoś przy okazji. To co jest nad tym filtrem to przerażająca ilość rurek i różnych ustrojstw. Poradźcie proszę od czego zacząć demontaż aby choć tę odmę sprawdzić (wymienić) lub coś z tym zrobić ?.

pozdrawiam serdecznie

AK

ps: może ktoś zna warsztat fachowy i niezbyt drogi w okolicach regionu Włocławek, Konin, Inowrocław, Toruń. W znanych mi warsztatach boja się lub nie umieją radzić sobie z tym dieslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odma jest pod turbo pomiedzy turbo a pompą wtryskową,.

poszukaj wątek: samodzielna wymiana odmy w 2.5 tdi,.

kup nowy typ który się nie zapycha, nowa w serwisie ok 250 zł, nowy typ mozna kupic uzywany z silnika AKE, stary typ tylko nowy z serwisu, ten z siateczką szmacianą,.

olej wyłącznie pełny syntetyk,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam możesz wymienić odmę bez problemów,abyś wiedział w którą strone się odkręca i co to jest klucz płaski i nasadowy z grzechotką.Daje Ci swoją wymianę tu link http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/zapchana-odma-cos-wiecej-254884/ .Masz filmiki i foto w razie pytań pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...