Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klapka pod filtrem kabinowym.


wojt_O

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę się uśmiałem czytając to wszystko. Panowie to Klapa przepływu powietrza.

A jeśli komuś nie działa silniczek bo zawiesił się potencjometr błąd G113 wystarczy ręcznie przesunąć klapkę za pomocą 3 baterii 1,5v i dwóch kabli. Kostka jest nad wentylatorem i należny wpiąć się do brązowego i białego. Wiem ze to trochę śmieszne ale prostsze niż dostanie się do tego silniczka i jego wymiana. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa ta klapa przepływu powietrza? W sensie w którym momencie się otwiera, a w którym zamyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie nie wiem czy pomogę w rozwiązaniu do czego te klapki tak właściwie ale mnie spędzają sen z powiek od tygodnia. Mianowicie u mnie problem z nimi polega na tym, że normalnie są w pozycji otwartej jak auto jest wyłączone lub włączone bez nawiewu albo w trybie econ.....natomiast cyrk zaczyna się dziać jak wciskam na auto czyli po uruchomieniu klimatyzacji....klapki po włączeniu sprężarki od razu całkowicie się zamykają i blokują dopływ powietrza do nawiewów w aucie....sprężarka chodzi aż miło przewody klimatyzacji są lodowate i jak na siłę odegnę te klapki palcami to w aucie zaczyna dmuchać z nawiewów lodem aż miło jak tylko puszczę palcami te klapki od razu się domykają auto buczy słychać, że wentylatory na maxa starają się wtłoczyć to powietrze do środka ale te klapki całkowicie to uniemożliwiają.....teoretycznie sprawna klima nie jest w stanie wdmuchać powietrza do środka .....i nie wiem co dalej zrobić ....czy to wina jakiegoś sterownika czy o co chodzi....jeżeli macie Panowie jakieś sugestie będę wdzięczny .....:) nie ma głupich pomysłów

 

Pozdrawiam,

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...