Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kłopoty z mocą po remoncie silnika


konradciok

Rekomendowane odpowiedzi

Problemy, problemy, problemy ;).

Robiłem duży remont silnika, naprawy:

uszczelka głowicy, kolektora wydechowego, panewki główne, korbowodowe, luzu wzdłużnego, rozrząd, rolki pompa wody, oleje płyny odmy filtry pierścienie tłokowe łożyska paska wielorowkowego, napinacz łańcucha pomy oleju czujnik temperatury pompa paliwa, jednocześnie generalny remont skrzyni (multitronic 01J), kilka miesięcy wcześniej regenerowana turbina.

Dzisiaj odebrałem auto z warsztatu, ogólnie poprawa jest spora, żadnego szarpania, skoków obrotów, szumienia, etc. ale auto nie ma mocy, od 80 km/h ślimaczy się okrutnie. Facet mówi, że to gdzieś powietrze ucieka koło turbiny, ale nie może zlokalizować rozszczelnienia. Interkuler wymyty, więc nie widać gdzie tam olej by przeciekał, czy coś.

Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy, po takich naprawach (dodam, że przed tym remontem sprawa nie miała miejsca, były inne problemy, które zostały wyeliminowane).

Czy to interkuler? przepływomierz?

pomocy :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bez podstawowego sprzętu czyli kabla i programu za pare groszy ciężko coś zdiagnozować, jesli ucieka gdzieś powietrze to trzeba to sprawdzić i zlokalizować dziure, najlepiej sprawdzić ciśnieniowo cały dolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik był wyjmowany, więc i przewody były odpinane - jak na mój gust, pomylony któryś z przewodów podciśnieniowych i stąd cały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbinie nic nie bedzie, ale szkoda silnika

Jak łapie lewe powietrze to uboga mieszanka i podwyższona temperatura

Zrób logi bo to tylko gdybanie z tym dolotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...