Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem na ciepłym silniku. Prośba o pomoc.


al-queda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z odpalaniem na ciepłym silniku. Jak odepnę czujnik temperatury to jest ok. Wiem że tymczasowym rozwiązaniem jest zwiększenie dawki startowej na kanale 05. - chyba że się mylę . Jednak jak podpinam vaga to pokazuje mi tylko info na kanale 02 , inne są niedostępne. Może wiecie dlaczego ? Albo może jest ktos z krk lub okolic kto może mi z tym pomóc .Odwdzięczę się oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji tego ze to auto juz stare jest rozne rzeczy dzialaja juz nie ma 100% ale powiedzmy obrazowo na 80%... np rozrusznik pewnie nie kreci tak jak nowy, akumulator daje 0.5-1V mniejsze napiecie, alternator nie laduje aku jak te nascie lat temu, moze walki zjechane juz tak zaworow nie otwieraja itp id.

Rozwiazanie praktycznie pewne to zmiana doslownie jednej mapki w sterowniku odpowiadajacej za paliwo do rozruchu w zaleznosci od temp (obecnie masz tak ze im auto cieplejsze tym mniej paliwa podaje ecu do rozruchu). Sa tez jakies "sprzetowe" oszukiwacze odczytu temp w momencie rozruchu wlasnie z tego powodu... polecam pierwsza wersje polaczona z czipem (musisz zaznaczyc, ze ma byc podbity koks do rozruchu cieplego!)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. A może być pierwsza opcja bez czipu ? :)

I jaki może być tego koszt ? Czy może mogę to jakoś sam zrobić ?

tak, mozesz, ja to robilem ... tyle czy wyciagniesz sobie 2 kosci ze sterownika? wlutujesz podstawki w ich miejsce? przeczytasz soft w ori kosci? odnajdziesz mape odpowiedzialna za koks do zapalania? zmienisz ja i przeliczycsz checksumy? zapisze zmodyfikowany soft na kosciach (musisz je kupic)? i na koniec je umiescisz w podstawkach? jezeli na wszystkie pytania odpowiesz tak to nie widze problemu

Poniewaz przy tym wszystkich zrobienie czipa to juz jak oblizanie sie po obiedzie to grzechem jest tego sobie nie sprawic... jezeli czipmacher bedzie umial taka mapke od koksu odnalezc to juz taki ostatni nie jest i z czipem sobie poradzi

Technicznie nie trzeba robic zadnego czipa

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...