Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Prosze o diagnoze . Czy to napewno uszczelka pod głowicą ?


m123ek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , przeszukałem forum w poszukiwaniu problemów związanych z uszczelką pod głowicą , ale dalej nie wiem czy to na pewno uszczelka. Bardzo szybko znika woda ze zbiorniczka wyrównawczego. Wyciek jest w miejscu pokazanym na fotkach :

http://img145.imageshack.us/img145/6254/zdjcie047rd6.jpg

http://img145.imageshack.us/img145/9873/zdjcie048ri5.jpg

Mechanik powiedział ,że to najprawdopodobniej uszczelka pod głowicą.Ile kosztuje taka uszczelka i jej wymiana ?(żeby mnie chłopaki nie skroili za bardzo :) ) i ile taka naprawa może trwać?

Aha i jeszcze ogrzewanie nie grzeje , chłodzi ale nie daje ciepłego powietrza.

Pzdr i czekam na odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak masz wyciek, to raczej to uszczelka nie jest...

Ale równie dobrze może to być uszczelka i wyciek :)

Tylko skąd masz tam wyciek... Termostat jest bliżej strony kierowcy raczej... hmm

Z ruru cieknie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie masz odme zarutowana tasma brawo :thumbdown: :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z "tego" co pokazujesz na drugim zdjeciu to czujnik temperatury cieczy zrob tak:

na zimnym silniku , wez strzykawke i jakas rurke podczep do niej , "wypompuj" caly plyn ze zbiorniczka i wypnij wspomniany czujnik, najpierw wtyczke potem plastikowa zawleczke i wydobadz czujnik!

na jednym z konców powinien byc gumowy oring ( uszczelka) prawdopodobnie tamtedy cieknie , zabierz czujnik do ASO i kup taki sam czujnik wsadsz, zapnij zawleczke i wtyczke i uzupelnij plynu w zbiorniczku do pomiedzy min a max !!! mam nadzieje ze pomoze bo na uszczelke pod glowica mi to nie wyglada skoro to wyciek o ile masz pewnosc ze to wyciek !!!!

jak jestem w bledzie niech mnie poprawi wciaz sie ucze :decayed: :decayed: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demo84 mam rozumiec ze uszczelka pękła od tego czujnika , bo czujnik chyba jest dobry jak mi pokazuje 90stopni , niemozna samej uszczelki wymienic ? nie działające ogrzewanie to tez skutek tej uszczelki na czujniku ?

Wyciek jest na 100% z tego czujnika widac golym okiem jak tryska woda i parą.

auto postało kilka dni i po wycieku zrobil sie bialy osad foto -> http://img137.imageshack.us/img137/3386/zdjcie045hg7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się podłączył do tematu ponieważ mam podobny problem tylko u mnie cieknie z tego króćca z tylu. ale czy to normalne żeby płyn w zbiorniczku jak odkręcę wypierało. bulgocze. a jak jest zakręcony to po zgaszeniu samochodu słychać syk właśnie z tego króćca. Czy to może być uszczelka pod głowicą czy coś jeszcze wcześniej sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...