Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1H0 907 543A czy jest to czujnik G191 czujnik tem. w kanale nawiewu środek? foto


Dragon30

Rekomendowane odpowiedzi

Z którego miejca wyjąłęś ten czujjnik?

Masz klimatronik po lifcie?

---------- Post dopisany at 14:06 ---------- Poprzedni post napisany at 14:03 ----------

Jeżeli padł ci czujnik zamontowany w panelu klimatronica czyli czujnik temperatury wewnętrzen to w trybie serwisowym na kanale 57 nie będziesz miał prawidłowej temperatury, natomiast jezeli padł czujnik temperatury nawiewu na środek to błędny odczyt będzie na kanale 61. Mowa o klimatroniku po lifcie.

W tryb serwisowy wchodzisz naciskając jednoczesnie obieg wewnetrzny oraz nawiew na szybę. Kanały zmieniasz regulacją temperatury i wchodzisz w odzyt naciskajac obieg wewnetrzny:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam klimatronic polifcie, wyjąłem go z kanału powietrznego , wstawie fotę gdzie on konkretnie siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest czujnik z klimatronika ale nie pisze ze to jest G191

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj czujnik jak był i sprawdź odczyty o których pisałem, to rozwieje wątpliwości który czujnik ie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest czujnik z klimatronika ale nie pisze ze to jest G191

http://s22.postimg.org/lrhuu2k9p/image.jpg

po odłączeniu czujnika który przedstawiłem na foto wyskoczył błąd czujnika G192, wiec to nie jest G191

---------- Post dopisany at 16:05 ---------- Poprzedni post napisany at 16:02 ----------

Zamontuj czujnik jak był i sprawdź odczyty o których pisałem, to rozwieje wątpliwości który czujnik ie działa

zrobiłem tak jak powiedziałeś i mam takie oto wyniki:

1C wyświetla na przemian 5.1 7.1

57 wyświetla 36 stopni Celsjusza (auto cały dzień na słońcu)

61 wyświetla -53 stopnie Celsjusza

---------- Post dopisany at 16:33 ---------- Poprzedni post napisany at 16:05 ----------

TŁUMACZENIE MOICH BŁEDÓW

05.1 (G17) Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia), przód, ciągła przerwa, *05.1

07.1 (G109) Czujnik temperatury otoczenia dmuchawy świeżego powietrza, ciągła przerwa, *07.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze kanał 55 i 59, to są odczyty filtrowane i niefiltrowane z czujnika pomiędzy chłodnicą a zderzakiem.

Natomiast odczyt na kanale 61 świadczy o niedziałającym czujniku w środkowym kanale wylotowym (nad radiem tam gdzie wychodzi trzy kratki siedzi wewnątrz czujnik.

Czujnik w panelu klimatronica masz sprawny - mierzy prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze kanał 55 i 59, to są odczyty filtrowane i niefiltrowane z czujnika pomiędzy chłodnicą a zderzakiem.

Natomiast odczyt na kanale 61 świadczy o niedziałającym czujniku w środkowym kanale wylotowym (nad radiem tam gdzie wychodzi trzy kratki siedzi wewnątrz czujnik.

Czujnik w panelu klimatronica masz sprawny - mierzy prawidłowo

Piotrze tu wstawiłem całyspis moich wartości odczytanych z klimatronica http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b5-kody-klimatronica-ii-2459/index2.html#post3657735

55. Außentemperatur °C ---------- Temperatura zewnętrzna 43 st C

59. Temperatur Stoßfänger °C ---------- Temperatura zderzaka oC MINUS 49 st C

o tem zewnętrznej z czujnika G17 wiem, że źle mierzy bo go nie ma (urwany), już leci do mnie od MASATO, a odnośnie tego czujnika w kanale środkowym to mnie już jasna cholerka bierze bo go nie widzę, może muszę szufladkę usunąć itd bo macam macam i wymacać go ani zobaczyć nie mogę go, nawet wyjąłem nawiewy środkowe i rączka w nawiewy i tak go nie ma

---------- Post dopisany at 18:36 ---------- Poprzedni post napisany at 18:00 ----------

znalazłem czujnik a raczej dziurę po nim... ehh. ma ktoś numer czujnika G191z tunelu środkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko w temacie:decayed: kup czujnik zamontuj i zapomnij:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem chyba to jest on.....

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej to nie to bo to co pokazałes to jest to

Img_2845.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przykro mi ja nic innego nie znalazłem ...Moze ktoś inny Ci go znajdzie ......:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwór CHYBA znalazłem od tego czujnika no i wtyczka też jest. Brakuje tylko czujnika i nr czujnika

---------- Post dopisany 06-07-2013 at 11:08 ---------- Poprzedni post napisany 05-07-2013 at 21:10 ----------

jestem pewny że wtyczka którą znalazłem jest od G191 bo wpiąłem tam termistor i pokazał w kanale 61 już nie minus 53 st C ale +39 st C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak byś znalazł czujnik, jak nie da rady kupić to mozesz dobrac termistor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, byłem w ASO Audi w Nadarzynie i sprawy maja się tak

-numer czujnika 4B0820539 CZUJNIK TEMPERATURY PRZÓD ŚRODEK

-koszt 104 zł na zamówienie

Spróbuje dobrać termistor, gdybym znał rezestancję oryginalnego termistora to byłoby łatwiej... a jak nie to kupję używkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, byłem w ASO Audi w Nadarzynie i sprawy maja się tak

-numer czujnika 4B0820539 CZUJNIK TEMPERATURY PRZÓD ŚRODEK

-koszt 104 zł na zamówienie

Spróbuje dobrać termistor, gdybym znał rezestancję oryginalnego termistora to byłoby łatwiej... a jak nie to kupję używkę

tu masz tani ...No i napisz albo zrób fotkę gdzie on przychodzi

VW Skoda Audi Seat czujnik temperatury 4B0820539 (3339775421) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

http://allegro.pl/vw-audi-seat-skoda-czujnik-temperatury-4b0820539-i3325141286.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, byłem w ASO Audi w Nadarzynie i sprawy maja się tak

-numer czujnika 4B0820539 CZUJNIK TEMPERATURY PRZÓD ŚRODEK

-koszt 104 zł na zamówienie

Spróbuje dobrać termistor, gdybym znał rezestancję oryginalnego termistora to byłoby łatwiej... a jak nie to kupję używkę

tu masz tani ...No i napisz albo zrób fotkę gdzie on przychodzi

VW Skoda Audi Seat czujnik temperatury 4B0820539 (3339775421) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

http://allegro.pl/vw-audi-seat-skoda-czujnik-temperatury-4b0820539-i3325141286.html

w etce go nie będzie widać, w moim 10 poście w tym wątku pokazałem gdzie on siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, byłem w ASO Audi w Nadarzynie i sprawy maja się tak

-numer czujnika 4B0820539 CZUJNIK TEMPERATURY PRZÓD ŚRODEK

-koszt 104 zł na zamówienie

Spróbuje dobrać termistor, gdybym znał rezestancję oryginalnego termistora to byłoby łatwiej... a jak nie to kupję używkę

tu masz tani ...No i napisz albo zrób fotkę gdzie on przychodzi

VW Skoda Audi Seat czujnik temperatury 4B0820539 (3339775421) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

* VW AUDI SEAT SKODA CZUJNIK TEMPERATURY 4B0820539 (3325141286) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

w etce go nie będzie widać, w moim 10 poście w tym wątku pokazałem gdzie on siedzi

No właśnie ..numer tego czujnika (4B0820539 CZUJNIK TEMPERATURY PRZÓD ŚRODEK)znalazłem ale on nie ma numerka by był pokazany na obrazku ..wiec skorzystaj z tego co ja wklejam i zaznacz na nim gdzie powinien być .może się komuś sprzyda w przyszłości A z twojej fotki co podałeś nie za bardzo wiadomo gdzie to jest... ....Jak widać etka nie wszystko pokaze ......:kwasny:

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...