Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1H0 907 543A czy jest to czujnik G191 czujnik tem. w kanale nawiewu środek? foto


Dragon30

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że już każdy będzie wiedział:wink:

Swoją drogą w teścia A4rce naprawiłem 2 lata temu czujnik w kanale świeżego powietrza ten pod filtrem powietrza - podgrzałem lutownicą styki i delikatnie wsunęły się głębiej, działa do dnia dzisiejszego.

Pamiętam że wyjąć go to nie było łatwo cała ręka pokaleczona:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są co-najmniej dwie listy kodów klimatronika

1) http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/kody-klimatronika-25/

2) Kody klimatronika - elektroda.pl

Musiałbyś sprawdzić ile masz kodów u siebie i dopasować listę do swojego auta.

W pierwszym linku (liście) są również opisy kodów błędów.

Mam A4 B5 produkcja 1997 sprzedany jako 1998r. Na moim klimatroniku jest 76 kodów. I numery kodów jedne pasują z 1 listy, a inne z 2 listy.

Być może było więcej programów do klimatyzacji, czyli różna liczba kodów, a tym samym numery poszczególnych kodów w innych wersjach były zmieniane.

Pod nr 49 mam temperaturę cieczy chłodzącej (2 lista), pod nr 51 stale 90*C (1 lista). Nr 17 prędkość pojazdu (na obu listach ten sam).

Nr kodów czujników dziś u siebie posprawdzałem 24 'C w garażu (tam gdzie dało się dojść podgrzałem czujnik w palcach i odczytałem wzrost temperatury na odczycie klimatronika) i są następujące:

57 czujnik wew. konsoli - to mała kratka pod radiem (raczej w obu listach ten sam G 56);

58 (prawdopodobnie z 1 listy G 89) - wg wskazań temperatury, to ten czujnik pod filtrem powietrza kabiny; w razie potrzeby wymiany - wymontować schowek pasażera i trzeba mieć chudą rękę, wymacać czujnik między grodzią a skrzynią wentylacji, przekręcić o 90 stopni i wyjąć; nr czujnika pod filtrem to: 4A0820539 - w ASO - 105 zł;

59 czujnik w zderzaku (raczej w obu listach ten sam G 17)

61 (lista 2) - Temperatura wywiewu na człowieka (klatka piersiowa?)oC - wg kodu błędu 7.1 byłby to czujnik G 109;

Dzięki temu wątkowi już wiem, że muszę kupić czujnik 1H0907543A - ktoś go wyjął i nie było wiadomo jaki tam ma przyjść. Na nawiewie na środkowe kratki, czyli ten z kodu 61. Błąd klimatronika 7.1. W ASO 1H0907543A - 120 zł - zamiennik Febi 32809 - około 50 zł.

U mnie pod radiem wygląda to tak, widocznie przed-lift :decayed:

czujnik_audi.jpg

Dragon30 nie wiem skąd wziąłeś G 191 - bo ja w opisach błędów widzę G 109 (jest to przy 07.1 (G109) Czujnik temperatury otoczenia dmuchawy świeżego powietrza, ciągła przerwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o ponowne wstawienie zdjęcia, gdzie znajduje się czujnik G109? 
Wszystkie linki już wygasły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...