Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A6 1.8T AEB] Co padło - termostat czy czujnik temperatury ?


demo84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie!!!!

Niedawno wymienialem termostat Wahlera niestety nie ori i podejrzewam ze to sie na mnie zemscilo :wallbash: :wallbash:

z temp. do niedawna bylo wszystko ok 90 na blacie i 90 na klimtroniku orz pod vgiem rowniez

dzis podpielem kontrolnie vaga i tam temp pokazuje mi w engine kolejno 97.5st 67st 100st

w instruments okolo 97 oraz na klimatroniku ok 97st

wszystko to podczas postoju gdy jade temp. na klimatroniku spada do ok 93-94st a na blacie rowne 90st

nie wiem od czego zaczac ?? czujnik temp wsadzilem niedawno z passata B5 ale uzywke :kwasny:

prosze o porade od czego zaczac?? moze podjade na szort i wezme jeszcze ze dwa czujniki :evil: i bede sprawdzal na kazdym po kolei ??

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez 93-95 to normalna temp.Te badziewne termostaty tak dzialaja,jak masz za duzo kasy to kup w ASO o zobaczymy jest szansa ze temperatura spadnie o 1-3*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mamy ten sam problem pisalem o tym pare postow dalej a u mnie na blacie 90 na klimatroniku dochodzi nawet do 106 na vag max 100.5c dzis trasa 350kil wszystko ok stanie w jebitnym korku prawie godzine /zachcialo sie stegny :cool1:/nic sie nie dzialo wszystko ok .ale zastanawia mnie ze u innych jest na klimie 90 a moze to wy wszystcy macie cos moze zwalone???pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na moje oko to nieprawidlowe dzialanie wisko na wentylatorze. Dlatego temperatura rosnie tylko na postoju lub w korku.

Jak sprawdzic?

Najpierw na zimnym silniku zlapac wentylator i zobaczyc czy sie zatrzyma.

Potem na bardzo goracym ( np po korku ) ta sama operacja.

UWAGA !! ROBIMY TO BARDZO OSTROZNIE BO JEZELI WISKO WCIAZ LAPIE TO MOZE WAM PRZYPALIC PALCE :P

Jezeli na goracym silniku mozecie zatrzymac wentylator to znaczy ze wisko.

Nastepne pytanie, czy podczas przyspieszania na goracym silniku wentylator przyspiesza wraz z obrotami?

Ponoc zeby wymienic wisko to trzeba wyjac pas przedni :( Czy moze zrobil to ktos inaczej?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie ze u innych jest na klimie 90 a moze to wy wszystcy macie cos moze zwalone???pozdrawiam

U mnie w 1.6 bylo 97-100* w zimie w trasie,nic sie nie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...