Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Zapadka hamulca ręcznego- jak to naprawić


karol_fr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w moim Audi nagle przestał działać hamulec ręczny. Generalnie jest sprawy (hamuje)ale zapadka nie chce sie blokować. Rozebrałem go i okazuje się, że zapadka przy zaciąganiu hamulca nie jest przyciągana to koła zębatego ale się od niego odchyla. Podjrzewam ze pękła jakaś sprężyna która ją do tego koła przyciąga i moje pytanie brzmi czy można ją jakoś wymienić? Jeśli nie to co zrobiż zeby doprowadzić hamulec do normalnego stanu. Z góry dzięki za informacje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli idzie rozebrac rączke by dostac sie do sprezyny to napewno idzie wymienic sama sprezyne a jak nie to zostaje kupic cała raczke od recznego z sprawnym mechanizmem i przełozyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam ten sam problem w audi. Zapadka nie działa bo sprężynka zardzewiała i pękła.

Orientujecie się od czego może pasować sprężynka albo czy można ją kupić w serwisie??

Mozę ktoś miał podobny problem.............. :confused4:

[br]Dopisany: 16 Czerwiec 2010, 14:02_________________________________________________ponawiam prośbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maraas dzięki za odpowiedź

możesz dokładnie opisać jak to zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co nie za bardzo pamietam bo bylo to dosyc dawno jednak jestem pewien ze sprezynka jest tam zbedna po prostu zrobilem to na stale, dzieki czemu dzwigienka zaciagajac reczny blokuje sie na zebatce, z tego co sobie przypominam zmostkowalem dzwigienke blokujaca w dzwigni recznego z przyciskiem do jego zwalniania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mogl by ktos wstawic fotke gdzie ta apadka sie znajduje i gdzie ta gumke zalozyc? byl bym bardzo wdzieczny za ta informacje bo zepsul sie rowniez i mi a ze wybieram sie w gory wiec reczny by sie przydal :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...