Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w nagraniu mapy do RNS-D


Makale

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość, aby ktoś nagrał mi mapę Polski (mam mapę Teleatlas DX PL-CZ 2012-2013, ale mam też problem z nagraniem), polskie menu oraz polskiego lektora do navi. Chciałbym, aby ktoś kto to robił nagrał mi taki komplecik i wysłał wraz z dokładną instrukcją co i jak pokolei robić. Oczywiście z góry zapłacę za koszty płyty + wysyłkę oraz na browarka dorzucę ;)

Kilka temat z forum A6:

Forum Audi A6 Klub :: Zobacz temat - Mapa Polski 2013 do RNS-D

Forum Audi A6 Klub :: Zobacz temat - [ audi a6 c5] Blaupunkt TravelPilot DX 2011/2012

Przestudiowane, ale mapa to tylko 1/3 roboty ;) Wolałbym z menu oraz lektorem. Mapa z chomikuj, ale mogę wrzucić na jakiś serwer jeżeli ktoś tego nie ma. Chciałbym, aby od razu ktoś to na swoim navi sprawdził, tak bym miał 100% pewności, że to zadziała bo męczę się z tym już jakiś czas.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się kolego pod Twój temat żeby nie robić zamieszania. Byłbym bardzo wdzięczny za najnowsze mapy optymalnie z menu w języku polskim bo te które kupiłem z autem działają super ale mają duze braki choć napisane że 2012. Tydzień temu w Austrii kilkadziesiąt km jechałem polem :facepalm:. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mapy Blaupunkt Teleatlas DX Poland-CzechRep 2012-2013 to mam

https://docs.google.com/file/d/0Bx3w5UbgE7CeLVRaVVZ1X21INlk/edit?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmarnowałem już b. dużo płyt i mam dwa problemy. Nie chce mi oddać płyty ;D Tzn wychodzi tylko gdzieś z 1mm i nic. A jak już wyjdzie i włożę oryginał z mapami Beneluxu i wychodzi normalnie. Nie wiem czy to inna grubość czy coś, ale niby tam nic nie blokuje. Wczoraj to chyba już 50x próbowałem ją wyjąć i nie chce oddać... Dziś kupię płyty Verbatimu tak jak kolega wyżej na PW polecał. Map mam 4 różne i nic ;x

Co się pojawia gdy nie czyta płyty bo mi piszę coś takiego: The CD is incompatible, czy jakoś tak.

EDIT:

Po wizycie w sklepie kupiłem kilka płyt Verbatim, TDK, Espernaza itd.

Nagrywam na Verbatim, all ok i pierwsze co to zmienia mi prędkość z 1x na 16x w CloneCD. Robię to na specjalnym profilu, a nawet na 3 próbowałem i nic. Teraz taka wiadomość: The CD cannot be read - czy jakoś tak.

P.S Płytę wyjełem za 40 razem i od razu przez okno poleciała. Ładnie się na głupią płytę wkur...

Teraz zasysam już 100 mapę tą co podał kolega wyżej.

EDIT2:

Na mapie kolegi UP i płytce TDK i każdej innej błąd z serii: The CD is incompatible, czy jakoś tak, a na Verbatim CD-R Extra Protection wywala Cannot read...

---------- Post dopisany 24-07-2013 at 11:30 ---------- Poprzedni post napisany 22-07-2013 at 12:46 ----------

Nikt nie ma możliwości nagrania tej mapki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdę płytę (może gdzieś mam) to spróbuję skopiować i sprawdzę czy będzie chodzić na mojej navi.

Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem Kolega fidotp ma teleatlas a do twojej navi potrzeba TravelPilot dx ściągnij z chomika nagraj na dobrej nagrywarce zgodnie z instrukcją czyli clon cd prędkość 1x profil może być DATA jest już w clonie i wszystko ruszy

ja nagrałem na laptopie i najtańszej płycie wszystko działa jedyny problem to taki że nie mogę włączyć polskiego lektora ciągle gada po angielsku nie wiem czy to wina map czy płyty taniej jeśli ktoś ma sprawdzone mapy TRAWELPILOT DX 2013-2014 z Polskim lektorem i sprawdzone proszę o pomoc

a co do wysówania płytki też tak miałem wychodziła 1mm a teraz jest oki co ciekawsze płyty SONY nie chciały się wysuwać a tani badziew wysówa się warto też laser wyczyścić zrobiłem to wcześniej czytało płytę kilka min teraz kilka sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tez mam ten sam problem nagrywan na cd verbatim i wyskakuje za kazdym razem :"The CD is incompatible" lub "The CD cannot be read" prosze pomozcie mi to juz chyba setna plyta ktora nagrywam i ciagle to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nagrało się na zwykłej płycie omega :) ważne aby nagrywać z jak najmniejszą prędkością najlepiej (1x) starsze nagrywarki lepiej sobie z tym radzą. Nie potrafię tego wytłumaczyć ale na moim laptopie się to nie udało, a stary komp w pracy poradził sobie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mapy muszą być nagrane na CD Sony Supremas, innej nie przeczyta i koniec. Oczywiście nagrywałem Clone CD a jak najmniejszą prędkością. Nie wiem czy ma tu wpływ wiek nagrywarki, mój laptop ma niecały rok i nagrało się bez problemu. Natomiast jak wgrywałem spolszczenie menu to nagrałem na jakąś najtańszą płytę i poszło. Nie wiem w czym tkwi szczegół, ale mówię jak było u mnie. Spróbujcie na Sony nagrać mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nagrałem spolszczenie na płytę Titanum. Spolszczenie pobrałem ze strony chomikuj , zrobiłem wszystko wedle instrukcji i gdy zaszedłem do samochodu i włożyłem płytkę po dłuższej chwili wyskoczył komunikat w języku angielskim ,że nie czyta mi płyty. Wie ktoś co może być przyczyną ? I mam jeszcze jedno pytanie czy jak postąpię według waszych instrukcji i zgram mapy , które wrzucił użytkowni fidotp to będzie to działać ? Jeżeli nic nie pomoże to chyba będę musiał skorzystać z usług profesjonalisty i troszkę zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam płyty sony.. każda którą nagrałem działa... ze spolszczeniem jest łatwiej bo na czym się nie nagra to działa...a co do nagrywarki podobno im starsza tym lepsza.. ja nagrywałem na lapku samsunga 4 letnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest masa opini co do nagrywarek, ale gratuluje odwagi koledze tomek77801 że bez obaw władował do navi płyte z softem niewiadomego pochodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam a4 b7 z mała kolorowa nawigacja w FISie kupiłem duża navi RNS-E + kosz + panel klimatronika na 2 din, co bede jeszcze potrzebował. Czy da się skorzystać z org. wbudowanej anteny GPS?. Przepraszam jestem nowy, do tego stopnia że nie wiem jak sie nowy temat zakłada :facepalm: Proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...