Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8t Biturbo czy jest sens???

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jak w temacie czy jest sens pakowac do silnika 1.8t drugiej turbawki i zrobic 1.8 Biturbo ??

Opublikowano

a jak nią będziesz sterował?

Opublikowano
  • Autor

tego nie wiem dlatego pytam czy jest to mozliwe i czy jest sens tak modzic czy lepiej wsadzic jedno spore turbo

Opublikowano

1 duże

Opublikowano
a jak nią będziesz sterował?

i gdzie to upchnie:wink: takich wynalazków jeszcze nie widziałem

Opublikowano

Moim zdaniem kompletnie bez sensu głównie z technicznego punktu widzenia (aczkolwiek dwie mniejsze turbawki teoretycznie mogłyby być wydajniejsze niż jedna duża, podobnie jak jest z zaworami). Ale generalnie temat nie do ogarnięcia. Nie ma miejsca żeby to zamontować. Doprowadzenie do tego oleju, wody i powiedzmy sterowanie to pikuś ale tam po prostu nie ma miejsca żeby to upchnąć. Zobacz ile miejsca zajmuje jedna mała standardowa turbina.

PS: Słyszałem też kiedyś o opcji gdzie mniejsza turbina napędzała większą która dopiero pompowała powietrze do układu.

Opublikowano
Moim zdaniem kompletnie bez sensu głównie z technicznego punktu widzenia (aczkolwiek dwie mniejsze turbawki teoretycznie mogłyby być wydajniejsze niż jedna duża, podobnie jak jest z zaworami). Ale generalnie temat nie do ogarnięcia. Nie ma miejsca żeby to zamontować. Doprowadzenie do tego oleju, wody i powiedzmy sterowanie to pikuś ale tam po prostu nie ma miejsca żeby to upchnąć. Zobacz ile miejsca zajmuje jedna mała standardowa turbina.

PS: Słyszałem też kiedyś o opcji gdzie mniejsza turbina napędzała większą która dopiero pompowała powietrze do układu.

Dla chcącego i miejsce się znajdzie, nie każde turbo jest chłodzone płynem i chyba coś źle słyszałeś jak jedna turbina ma napędzać drugą i to większa?

Opublikowano

Co do tego napędzania jednej turbiny drugą to dobrze słyszałem. Ktoś kiedyś robił taki projekt ale nie na tym forum. Nie wiem jaki to miało sens i czym się zakończyło ale projekt taki był.

Opublikowano
Co do tego napędzania jednej turbiny drugą to dobrze słyszałem. Ktoś kiedyś robił taki projekt ale nie na tym forum. Nie wiem jaki to miało sens i czym się zakończyło ale projekt taki był.

To już z samego założenia nie będzie działać.

Opublikowano

Pewnie chodzi o coś takiego

twinturbo_large.jpg

Opublikowano

Nie tu jedna turbina nie napędza drugiej

no może i nie napedza ale dmucha przez mniejszą.

I to by miało sens , mała idzie wiadomo jak a spaliny przepływają przez jedna i przez drugą, a druga gdy zaczyna pompować przy wyższych obrotach, dmucha już przez pierwszą turbinę.

Opublikowano

ciekawe co na to łopatki małe turbiny?:)

Opublikowano
ciekawe co na to łopatki małe turbiny?:)

Dokładnie to samo mnie zastanawia :tongue4:

Opublikowano

Widzialem w USA 1.8T ktore mialo duzzzzze turbo a do "rozbujania" byl zamontowany kompresor na pasek ( nie Roots czy "G") tylko "zimna" czesc z przekladnia ktora dmuchala . Slyszalem tez o takich kompresorach elektrycznych

Opublikowano
Widzialem w USA 1.8T ktore mialo duzzzzze turbo a do "rozbujania" byl zamontowany kompresor na pasek ( nie Roots czy "G") tylko "zimna" czesc z przekladnia ktora dmuchala . Slyszalem tez o takich kompresorach elektrycznych

elektryczny jest w 3.0TDI BT:)

Opublikowano

No i juz sie jednak droga przeciera :P

A tak serio to swego czasu też mnie nurtowało takie zestawienie kompresor + turbo , ale finalnie i tak jest teraz Td05 12T :decayed:

Opublikowano

To jest chyba jakaś opcja dla osób które mają mega duże turbo i nie chcą mieć też mega turbo dziury.

Opublikowano

Najlepiej do tego 1.8 niech założy sobie tri-turbo . Bedzie szczęśliwy jak diabli ...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.