Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana skrzyni GBA


maxim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy przerabiał ktoś temat wymiany skrzyni GBA na HCF? Co trzeba wymienić żeby działało jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem na etapie wymiany GBA ale zamówiłem skrzynię HCK jest sporo dłuższa niż HCF ,do zmiany będziesz potrzebował skrzyni ,cięgna zmiany biegów i łapę poduszki skrzyni po za tym podobno p&p,jak wcześniej wymienię to napiszę co i jak

---------- Post dopisany 29-07-2013 at 10:44 ---------- Poprzedni post napisany 19-07-2013 at 22:20 ----------

skrzynia wymieniona robiłem to sam więc potrzebne rzeczy ;

-cięgna zmiany biegów

-tylna łapa skrzyni

-przewód czyjnika wstecznego trzeba przedłużyć ok 15cm

-u mnie było inne wejście przewodu hamulcowego do wysprzęgnika więc zostawiłem swój

-moje auto jest z grudnia więc modelowo 2003 i nie ma impulsatora tylko korek więc zegary działają z czujnika abs-u

-dwie śruby łączące silnik ze skrzynią nie pasują ,jedną skracałem ,drugą musiałem dać dłuższą

-olej na wymianę 3l

roboty przy tym jest sporo sam robiłem więc całą sobotę się zeszło(oczywiście do wyjęcia i włożenia skrzyni miałem pomocnika ciężka jak ...uj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 600 zł z przesyłka

Wybierak + łapą 250zl

Olej 170zl 3litry

Robocizna 1 dzień

skrzynia HCK jest dłuższa niż GBA czy HCF ,np na 5 biegu przy 3000 ma 150km/h ,na 6 przy 2600 ma 160km/h - gdzie GBA miała 3000 ,biegi od 1 do 4 wydają się podobne do GBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzęgło i dwómas trzeba zmieniać?

tylko jeśli jest zużyte ,ja nie wymieniałem bo było sprawne

---------- Post dopisany at 13:13 ---------- Poprzedni post napisany at 13:08 ----------

strzłką zaznaczony jest impulsator (na foto zaślepka) jeśli ktoś chce sobie sprawdzić czy ma czy nie ,od spodu auta widać ,tyczy się aut poniżej 2003 roku od 2003 roku licznik napędzany z ABS i w skrzyniach brak otworu na montaż impulsatora

DSC_0081.jpg

DSC_0083.jpg

na zdjęciach skrzynia 6 b GBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rocznik 2002 więc będą jakieś problemy z tym impulsatorem? Jestem zielony w temacie więc proszę o wyrozumiałość i poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rocznik 2002 więc będą jakieś problemy z tym impulsatorem? Jestem zielony w temacie więc proszę o wyrozumiałość i poradę.

też mam 2002 rocznik ale z grudnia wg vin 2003 i z tego co wiem od 06.2002 nie montowali już impulsatora ,ale nie wiem tego na 100%, najlepiej wejdź pod auto i zerknij czy masz korek czy idą do niego jakieś kable foto wyżej

---------- Post dopisany at 13:58 ---------- Poprzedni post napisany at 13:54 ----------

sprawdź w nr vin WAUZZZ8E93xxxxxxx gdzie 3 to rok produkcji czyt 2003 .........2 -2002 itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W numerze vin mam 3. Musze wjechać na kanał i sprawdzić czy mam impulsator. A jeśli nie ma to czy po wymianie skrzyni licznik będzie działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% masz zaślepkę-korek ,jeśli tak licznik będzie działał ,ale sprawdź dla pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś podać numery wybieraka i łapy do skrzyni hcf?

drążek podnoszący 8E0711271H

drążek przełączający 8E0711151 J lub L

tak takie były nr na moich i pasowały nr łapy nie zapisałem ,ale na 99% 8E0399105HM

---------- Post dopisany at 18:51 ---------- Poprzedni post napisany at 18:39 ----------

potrzebne takie jak zaznaczone na foto,

ci_gna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wybierak będzie pasował?

Audi A4 B7 B6 Wybierak Mechanizm Zmiany Biegów (3489833059) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

---------- Post dopisany at 21:28 ---------- Poprzedni post napisany at 20:36 ----------

Do hcf jest ta sama łapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może zdjęcie jak wygląda łapa do hcf?

masz ją zaznaczoną na foto wyżej ,ta z poduchą ,jest dłuższa niż łapa od gba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, myślałem że są inne. Gdzie można taką kupić bo na allegro nie widzę , są tylko jakieś kwadratowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzwoniłem po gościach co sprzedają skrzynie hcf i hck ,jeden miał komplet ze skrzynią ,ale sprzedał mi wybieraki i łapę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej wymienić wybierak żadna filozofia i pakować młodszą skrzynię, wybierak i łapa to koszt ok150zł ,poza tym fya raczej taka sama jest z zewnątrz jak hcf,hck,zostaje ewentualnie frk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...