Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana skrzyni GBA


maxim

Rekomendowane odpowiedzi

Michał ,Mariusz potwierdził nr drążków więc niech mechanior walczy musi pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi pasować. Fakt że na początku jak próbowałem ustawić tak jak było oryginalnie to żaden bieg nie wchodził ale po paru kombinacjach się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziękować Wam za dobre rady i wszelką pomoc :) W szczególności Tobie Grzesiu. Auto przed chwilą odebrane, wszystko śmiga, problemem były lekko skrzywione wybieraki przy zgrzewie z oczkiem. Mechanik poradził sobie z problemem. Dzięki za podanie numerów części, potrzebnych do wymiany. Od siebie dodam, że łapa z tym numerem pasuje:

2014_05_12_18_54_24.jpg

2014_05_12_18_54_33.jpg

Raz jeszcze, wielkie dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziękować Wam za dobre rady i wszelką pomoc :) W szczególności Tobie Grzesiu. Auto przed chwilą odebrane, wszystko śmiga, problemem były lekko skrzywione wybieraki przy zgrzewie z oczkiem. Mechanik poradził sobie z problemem. Dzięki za podanie numerów części, potrzebnych do wymiany. Od siebie dodam, że łapa z tym numerem pasuje:

http://s27.postimg.org/qnwpb95ov/2014_05_12_18_54_24.jpg

http://s27.postimg.org/3mbirrgnj/2014_05_12_18_54_33.jpg

Raz jeszcze, wielkie dzięki :wink:

Cieszę się że mogłem pomóc,a co do łapy jak napisałeś że pasuje ,znajomy wprowadził mnie w błąd bo powiedział, że przymierzał i nie pasi,ale mało ważne ,sprawdzone i pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta :decayed: teraz mam skrzynie 5 ale wydaje mi się, że zaczyna wołać o wymianę i chciałbym 6 a najlepiej HCK tylko wyczytałem, że to sporo rzeźby zwłaszcza, że mam auto z 2001 roku więc będzie problem z impulsatorem. Możecie mi wyjaśnić o co chodzi z tym impulsatorem? Da się to ogarnąć? Jakieś przybliżone koszta? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym się różni skrzynia JEM lub HTA od HCK czy HCF ? Mam GBA i muszę wymienić skrzynie a te JEM i HTA są dostępne w dobrych pieniądzach.

Edytowane przez silnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak się ma sprawa dwumasa do skrzyni z B7 - czy można jak coś zakładać dwumas z 2.0 TDI ? ? ?

Dlaczego pytam ? Przeglądam allegro i komplet sprzęgła z kołem do AVF jest jakby droższy od tych do 2.0 TDI. Średnica tarczy ta sama... Czy różnią się czymś jeszcze ? ? ?

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś podać numery wybieraka i łapy do skrzyni hcf?

drążek podnoszący 8E0711271H

drążek przełączający 8E0711151 J lub L

tak takie były nr na moich i pasowały nr łapy nie zapisałem ,ale na 99% 8E0399105HM

---------- Post dopisany at 18:51 ---------- Poprzedni post napisany at 18:39 ----------

potrzebne takie jak zaznaczone na foto,

ci_gna.jpg

Czy ktoś wie czy tylko podane numery wybieraków i skrzyni pasują?? może podchodzą te z końcówką B???

Do HCF

Nikt nie odpisał,więc poszedłem na żywioł;)

Skrzynia GBA w A4B6 1.9 tdi AVF padła i zakupiłem HCF z A4B7 2.0 tdi z 2006 roku(angol).Razem ze skrzynią dostałem wybieraki,łapę pod poduchę i poduchę.Wszystko podpasowało bez problemu.Łapę pod skrzynię mechanik wziął od HCF,a poducha została od GBA bo była w lepszym stanie i wszystko pasuje.Delikatny problem był z wybierakami,ale mając zestaw od GBA i HCF nie miał problemu żeby to dopasować (dokładnie nie wiem z którego modelu jaki wybierak). Różnica między skrzyniami jest zarówno w kształcie jak i ciężarze...HCF jest masywniejsza i dużo cięższa, a mimo to pasuje;)Co do długości biegów nie zauważyłem żadnej różnicy...jeśli jest to naprawdę minimalna. Aha...numery na wybierakach były nie do rozczytania,więc z tym nie pomogę.

Przewód czujnika wstecznego też podpasował,nie trzeba było go przedłużać.W GBA nie miałem impulsatora ,no i wiadomo że w HCF też go nie ma,więc u mnie tak czy tak prędkość sczytuje z abs-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wybierak od a4 b7, 6 biegów do tej skrzyni, trzeba było ładować skrzynie hck :) dłuższa 6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wybierak od a4 b7, 6 biegów do tej skrzyni, trzeba było ładować skrzynie hck :) dłuższa 6 :)

Dokładnie tak;) Właśnie myślałem o HCK,ale miałem nóż na gardle, a trafiła się HCF z całym kompletem, a ona też ma niezłą opinię;) Tyle, że jakbym założył HCK to może spalanie by mi spadło,i wiadomo...to jeszcze młodsza skrzynia jak HCF. No ale cóż,nie narzekam, HCF śmiga miodzio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy jest jakaś różnica między sprzęgłem z awx a sprzęgłem z bke, brb?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś podać numery wybieraka i łapy do skrzyni hcf?

drążek podnoszący 8E0711271H

drążek przełączający 8E0711151 J lub L

tak takie były nr na moich i pasowały nr łapy nie zapisałem ,ale na 99% 8E0399105HM

---------- Post dopisany at 18:51 ---------- Poprzedni post napisany at 18:39 ----------

potrzebne takie jak zaznaczone na foto,

ci_gna.jpg

Czy ktoś wie czy tylko podane numery wybieraków i skrzyni pasują?? może podchodzą te z końcówką B???

Do HCF

Nikt nie odpisał,więc poszedłem na żywioł ;)

Skrzynia GBA w A4B6 1.9 tdi AVF padła i zakupiłem HCF z A4B7 2.0 tdi z 2006 roku(angol).Razem ze skrzynią dostałem wybieraki,łapę pod poduchę i poduchę.Wszystko podpasowało bez problemu.Łapę pod skrzynię mechanik wziął od HCF,a poducha została od GBA bo była w lepszym stanie i wszystko pasuje.Delikatny problem był z wybierakami,ale mając zestaw od GBA i HCF nie miał problemu żeby to dopasować (dokładnie nie wiem z którego modelu jaki wybierak). Różnica między skrzyniami jest zarówno w kształcie jak i ciężarze...HCF jest masywniejsza i dużo cięższa, a mimo to pasuje;)Co do długości biegów nie zauważyłem żadnej różnicy...jeśli jest to naprawdę minimalna. Aha...numery na wybierakach były nie do rozczytania,więc z tym nie pomogę.

Przewód czujnika wstecznego też podpasował,nie trzeba było go przedłużać.W GBA nie miałem impulsatora ,no i wiadomo że w HCF też go nie ma,więc u mnie tak czy tak prędkość sczytuje z abs-u.

Wybierak zostaje z B6, tylko cięgna trzeba wymienić na te które są od skrzyni HCK/F i wyregulować.

HCF ma identyczne przełożenia z GBA, HCK jest dużo dłuższa i ma podobne przełożenia jak skrzynie od 2.5 TDi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy jest jakaś różnica między sprzęgłem z awx a sprzęgłem z bke, brb?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

BKE i BRB to są 115KM?AWX to 130KM...sam jestem ciekawy;)

u mnie JEM też ładnie siadło i fakt te skrzynie z B7 są masywniejsze.

a JEM też jest chyba identyczna w przełożeniach jak HCF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HCF i JEM ma te same przełożenia ;) JEM zastąpiła HCF po 11.2006 r dlatego ją wziąłem bo była świeższa niż HCF. I sama cena 350 zł za nią to jak za darmo w porównaniu do GBA :P

AWX 5B ma sprzęgło 228mm tak samo jak BKE i BRB (skrzynia 5B GYA dla obu silników) - ale czy są P&P tego nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HCF i JEM ma te same przełożenia ;) JEM zastąpiła HCF po 11.2006 r dlatego ją wziąłem bo była świeższa niż HCF. I sama cena 350 zł za nią to jak za darmo w porównaniu do GBA :P

AWX 5B ma sprzęgło 228mm tak samo jak BKE i BRB (skrzynia 5B GYA dla obu silników) - ale czy są P&P tego nie wiem :P

fakt,to darmocha;) tzn. ja w takim razie przepłaciłem za swoją HCF:))a co do GBA to chyba nigdy nie będzie mi się dobrze kojarzyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, a czy da się rozkminic jakoś rok produkcji po numerach na skrzyni?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się ;)

Przykład:

b7ybryd7.png

ENN 15 11 0
Kod literowy - ENN

Dzień - 15

Miesiąc - 11

Rok produkcji - 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

☺ dziękuję bardzo

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

kurde ale mam gwoździa, rok temu zmieniałem sprzęgło i 2mase w gbq, teraz poszedł drugi bieg. i nie wiem co mam robić, bo je chce zbytnio skrzyni gbq a nie mam pewności czy zestaw mojego sprzęgła pasuje do gya, bo jeśli nie pasuje to lepszym rozwiązaniem byłaby skrzynia jam.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obie skrzynie współpracują ze sprzęgłem 228 to będąpasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...