Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klekot łańcucha/napinacza wałków rozrządu


sm4kosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dłuższego czasu próbuję uporać się z klekotem jaki dochodzi z okolic łańcucha łączącego wałki. Klekot pojawią się przy porannym uruchamianiu auta i później dopiero po rozgrzaniu, przy każdym wciśnięciu sprzęgła, gdy auto schodzi z obrotów brzęczy dokładnie tak jak JTD od fiata.

Co zostało zrobione: W pierwszej kolejności wymiana oleju, łańcucha na Febi, napinacza na nowy oryginalny Audi, czyszczenie smoka

Po zrobieniu powyższego skutek żaden. Nic się nie zmieniło. Sprawdzałem jeszcze napięcie na stykach wtyczki napinacza i również jest ok.

Co jeszcze nie zostało zrobione: Nie zmierzone ciśnienie oleju - tak, wiem że to powinno być zrobione jako pierwsze ale nikt w okolicy nie ma manometru; nie wymieniona pompa oleju ze względu na to że nie mierzyłem ciśnienia.

Macie może jeszcze jakieś uwagi co mógłbym zrobić lub sprawdzić ? Wymiana pompy to ostateczna sprawa ponieważ wpakowałem już tyle kasy i nie ma dosłownie żadnego skutku, że pilnuję każdego wydanego grosza na te gówno..

Jeszcze dwie ciekawe sprawy na koniec: 1. po wypięciu wtyczki z napinacza łańcuch brzęczy tylko przy porannnym odpalaniu, w czasie jazdy nie. 2. na deklu jest tyko jeden mały ślad w którym łańcuch mógłby ocierać.

Poniżej fotki, może z nich coś wypatrzycie:

IMG_20130722_184525.jpg

IMG_20130722_184633.jpg

IMG_20130722_184731.jpg

IMG_20130722_184743.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, szklaneczki mają inny dźwięk. Tu jest dosłownie walenie łańcucha o coś. Nie chodzi tu o ten lekki klekot który przeważnie wszyscy mają przy zimnym odpalaniu. U mnie jest dosłownie dźwięk przykładania rozpędzonego łańcucha do metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja miałem taki sam problem b7 1.8t nawet wymieniłem dwumasa,okazało sie ze wymiana nastawnika faz rozrzadu pomogło i teraz jest ok. wielu mechaników ogładało i tylko jeden odnalazł problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest łańcuszek tam masz delikatne otarcie nie powinno być nic słychać :) a szklanki mogą wydawać podobny dźwięk jak i łańcuch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...