Skocz do zawartości
IGNOROWANY

likwidacja znaczkow na tylnej klapie


rocco26l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przy myciu samochodu zauwazylem ze na tylnej klapie odchodzi mi cyfra 4 i literka "i" chcialbym sie pozbyc wszystkiego jak najlepiej to zrobic zeby nie pozostaly slady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja usuwałem nozykiem introligatorskim tylko delikatnie żeby nie porysować lakieru :wink: ewentualnie żyłką tylko dłużej ci to zajmie pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakąś szpachelką plastikową a potem sprayem do zmywania asfaltu z karoserii jakiś Moje Auto itp.

Wysłane z mojego C1605 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem żyłki na ryby, odciąłem wszystko, a to co pozostało (klej i troche takiej jakby gąbki) zmyłem preparatem do zmywania asfaltu. Ale ty możesz spróbować domyć to co zostanie czymś innym, co będziesz miał pod ręką...U mnie nie ma śladu po zabiegu. Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to mi chodzi , czy polerka wystarczy , czy trzeba by malować . jak pasta wystarczy to gites :ok2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej pogodzie to chyba nie trzeba. Ktoś sam to robił. Jaką pastę najlepiej użyć? Czym poźniej zabezpieczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy i najtańszy patent ( który sam kiedyś stosowałem ) to nić dentystyczna , jest na tyle mocna, cienka i ostra ze spokojnie odcinasz wszelkie znaczki nie niszcząc przy okazji lakieru ani znaczkow , a resztki kleju zmywasz później po prostu rozpuszczalnikiem ;) stosowałem osobiście działa w100% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi najbardziej jakiej pasty uzyc aby zlikwidowac później różnice w lakierze. Konkretną pastę zeby nie zrobić jeszcze więcej szkód. Typu wypłowiały lakier po paście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłą pastę poleską do lakieru :wink: U mnie nawet nie musiałem polerować, różnicy nie było widać już po umyciu klapy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakąś fotę? zastanawiam się jeszcze co będzie lepsze . wyrzucić wszystko łącznie ze znaczkiem :audi: , czy robić go w macie , lub ewentualnie zostawić go tak jak jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że rozpuszczalnik do usunięcia reszty kleju?

tak i pożegnasz się z klarem w miejscu gdzie go stosowałeś- podgrzej to suszarką i zerwij literki np żyłką lub nicią dentystyczną, potem klej zmyj benzyną ekstrakcyjną lub czymś do usuwania asfaltu z lakieru i na koniec przepoleruj pastą np. farecla 3G albo jakąś inną i powinno być dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry sposob: suszarka.nagrzac troszke a pozniej karta( np bankomatowa) powoli sciagac. po zerwaniu jakims srodkiem albo benzyna.ekstrakcyjna. na sam koniec mozna przeleciec czyms do nablyszczenia zeby bylo ladnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja tak zrobiłem znaczki usunąłem lekko nożykiem i odeszły... ale klej jest nie do usunięcia - próbowałem rozpuszczalnikiem, grzałem, zmywaczem do paznokci i nic ciągle tak samo nawet papier ścierny nie dał rady.. po grubszych oględzinach okazało się że jest uszkodzony klar przez klej i się wżarło jedno w drugie klapa do malowania :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...