Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiego Netbook'a wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

:hi: ,

jak w temacie- potrzebuję kupić takowe urządzenie do pracy. Zastosowanie ? Internet, pakiet Office etc.

Co polecacie w tym temacie ? Myślałem nad jakimś ASUS'em ewentualnie TOSHIBA :wink: Budżet myślę całkiem spory bo ok 1500 PLN , który powinien wystarczyć na przyzwoitą maszynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: ,

jak w temacie- potrzebuję kupić takowe urządzenie do pracy. Zastosowanie ? Internet, pakiet Office etc.

Co polecacie w tym temacie ? Myślałem nad jakimś ASUS'em ewentualnie TOSHIBA :wink: Budżet myślę całkiem spory bo ok 1500 PLN , który powinien wystarczyć na przyzwoitą maszynę.

Niezbyt sprawnie poruszam się w sprzęcie ale na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad ciut większymi komputerami w rozmiarze 13.3" i wybrał coś opartego o i3-i5 z możliwością podmiany HDD na SSD w przyszłości. Netbooki swoją wydajnością i sprawnością nie powalają;) Spójrz np na: Asus u36sg z i5/8 GB/500 GB. Taki własnie do mnie dziś dojedzie tyle, że ja dodatkowo będę używał kilku specyficznych programów i z tego tytułu muszę mieć dysk SSD na starcie. Koszt wersji bez systemu w X-Komie to 1899: ASUS U36SG-RX008-8 i5-2450M/8GB/500 - Notebook / Laptop 13,3" - Sklep komputerowy - X-KOM.PL

P.S.

Do tego możesz dopiąć zewnętrzny, duży monitor i masz całkiem sensowną jednostkę do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepodwazalnym atutem netbookow jest czas pracy na baterii. No i wymiary. Tego ponad 13" to raczej juz w walizke trzeba pakowac. A bede go używał w terenie, chociażby w aucie, więc im lżejszy tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepodwazalnym atutem netbookow jest czas pracy na baterii. No i wymiary. Tego ponad 13" to raczej juz w walizke trzeba pakowac. A bede go używał w terenie, chociażby w aucie, więc im lżejszy tym lepiej.

W tym Asusie, który pokazałem jest bateria 8 cellowa;) Przetestuję swojego za parę dni pod kątem działania na baterii.

Co do wymiarów i wagi to masz rację. Netbook będzie na pewno znacznie mniejszy ale już nie dużo lżejszy(1.3-1.4 kg vs 1.66 kg). Pytanie tylko czy ultamobilność zrekompensuje znikomą moim zdaniem wygodę pracy na takim maleństwie. Mam w domu starszego HP Mini i komfort pracy jest tam bardzo niski a wydajność.. pozostawia bardzo wiele do życzenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna też chciała kupić sobie kolejnego netbooka, wybiłem jej z głowy takiego malucha i kupiliśmy 13,3 Lenovo IdeaPad S300 i3-2365 4GB 500GB (szary) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD dokładnie takiego... używa go już z pół roku jest super zadowolona... bateria trzyma 3,5 h :) i cała obudowa aluminiowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak netbook to tylko 11,6 cala... 10 calowe ASUSy i TOSHIBy maja niska rozdzielczosc matrycy. Niewygodnie sie pracuje na takim komputerze. Troche tego towaru obrocilem i powiem szczerze, ze jak kilka lat temu wzialbym ASUSA tak teraz kupilbym Acera, model V5 11,6 cala, ewentualnie starsze, AO725 lub jeszcze starszy AO722. Szalu z wydajnoscia nie ma ale jak na netbooka i jako dodatkowy komputer do office'a czy internetu nadaje sie idealnie. Mam nieprzyjemne doswiadczenie z netbookami ASUSA.

Osobiscie sprzedalem netbooka i 15sto calowego laptopa i kupilem ultrabooka 13,3 cala. I jestem bardzo zadowolony. Wbrew pozorom 13,3 cala (Toshiba Z830) wazy mniej od netbooka, jest cienszy, zajmuje tylko troche wiecej miejsca bo tyle co zeszyt wielkosci A4. Za 1500zl mozna trafic ACERA S3 lub wybierac w Samsungach Serii 5 - mowa o uzywkach na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo to Były IBM i wam ręczne ze na zasadzie jakość cena lepsze od Asusa. PS sporo siedzę w elektronice i szczerze polecam.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru dni testuję Asusa u36sg. Złego słowa powiedzieć nie mogę. Bateria, jakość wykonania, spasowanie obudowy, układ klawiatury, wydajność -> wszystko na duży plus(używam z SSD). I przy tym jest na prawdę lekki. To był bardzo dobry zakup za te pieniądze.

P.S.

Matryca niestety mocno przeciętna ale nie można mieć wszystkiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz tam matowa matryce to uwierz mi na slowo ze w kazdym jest przecietna. Mam TOSHIBE Z830, mialem Samsunga serii 5 i matowe matryce maja strasznie kiepskie katy widzenia.

Doczytalem teraz ze matryca jest blyszczaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...