Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak to jest ze sprowadzaniem?


truckmaniac

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna wykupic czasowe na miesiac np w pzu cos kolo 100 zl ale bys musial za te auto akcyze zaplacic i przeglad zrobic jak chcesz jezdzic dluzej niz 5 dni a i tak jak cie policja trafi to moga dac a niemusza do 500 zl i moga a niemusza na lawete wziasc. Ale jesli chcesz to auto sprzedac a go nie rejestrowac to niewarto bo potem bedziesz musial drugi raz akcyze zaplacic, no chyba ze masz jakiegos znajomego i ci to przez komis zalatwi wtedy ubezpieczenie 50 zl a oplaca sie zarejestrowac bo za recykling 220 zl a nie 500. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób zorientowanych w temacie czy akcyzę można wrzucić w koszty firmy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna wykupic czasowe na miesiac np w pzu cos kolo 100 zl ale bys musial za te auto akcyze zaplacic i przeglad zrobic jak chcesz jezdzic dluzej niz 5 dni a i tak jak cie policja trafi to moga dac a niemusza do 500 zl i moga a niemusza na lawete wziasc. Ale jesli chcesz to auto sprzedac a go nie rejestrowac to niewarto bo potem bedziesz musial drugi raz akcyze zaplacic, no chyba ze masz jakiegos znajomego i ci to przez komis zalatwi wtedy ubezpieczenie 50 zl a oplaca sie zarejestrowac bo za recykling 220 zl a nie 500. pozdro

Recykling (opłata ekologiczna) za 220zł? Możesz to udowodnić? Bo ja rozumiem, że 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recykling 220 zl tylko w tedy gdy ci ktos te auto zalatwi przez komis. Komisy czyli firmy zajmujace sie sprzedarza aut maja podpisane umowy z firmami zajmujacymi sie recyklingiem (np firma recar) i przez to ze oplacaja wszystkie auta u nich placa tylko 220 zl i dostaja swistek ze takie cos zaplacili i mozna spokojnie isc auto rejestrowac z tym swistkiem i placisz tylko za tablice, dowod, karte pojazdu co kolo 300 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam furkę na żółtych tablicach z Niemiec, zapisana na mnie, jutro przyjeżdża klient, jaka umowę muszę z nim napisać, aby bez problemu autko zarejestrował na siebie ??[br]Dopisany: 07 Wrzesień 2008, 21:05_________________________________________________przepisać umowę między niemcem a nim ?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja przy swoim aucie płaciłem bodajze 70 PLN za akcyze

Wartosc auta na pismie była okreslona do sumy 700 Euro.

Łaczny koszt rejestracji auta z ubezpieczeniem wyniósł kolo 1750 PLN ( w tym 200 PLn za tłumacznie z dwoch jezyków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam furkę na żółtych tablicach z Niemiec, zapisana na mnie, jutro przyjeżdża klient, jaka umowę muszę z nim napisać, aby bez problemu autko zarejestrował na siebie ??[br]Dopisany: 07 Wrzesień 2008, 21:05_________________________________________________przepisać umowę między niemcem a nim ?? :mysli:

Niewiem czy nie za pozno ale najlepiej bedzie jak napiszesz nowa miedzy nim a kims z niemiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam furkę na żółtych tablicach z Niemiec, zapisana na mnie, jutro przyjeżdża klient, jaka umowę muszę z nim napisać, aby bez problemu autko zarejestrował na siebie ??[br]Dopisany: 07 Wrzesień 2008, 21:05_________________________________________________przepisać umowę między niemcem a nim ?? :mysli:

Niewiem czy nie za pozno ale najlepiej bedzie jak napiszesz nowa miedzy nim a kims z niemiec

tak właśnie chcę zrobić, napisać umowę między nim, a gościem od którego kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie jest piszesz kolesiowi umowe miedzy kupujacym od ciebie auto a jakims niemcem lub komisem w niemczech i wszystko. Ty byles przewoznikiem a on jest wlascicielem i raczej wogole nikt sie nic niepyta dlaczego tak jest a nie inaczej ale jako cos to mowi sie ze gosc z brifu byl przewoznikiem i jest ok

nierozumie tego dokonca.czyli niemoge spisac normalnie umowy miedzy mna a osoba odemnie kupującą?W jaki sposob mam spisac umowe miedzy jakims niemcem lub komisem a osoba ktorej sprzedaje jak juz jestem w Polsce przeciez niebede wracal specjalnie do Niemca czy ktos to moze jakos konkretniej wyjasnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zrobisz to taniej i bez zbędnego zamieszania.Pamiętaj sępy czekają żeby wyrwać od ciebie kasę,bo jeśli będziesz po drodze w kwitach to musisz za to zapłacić :hi: Wiarygodności umowy z niemcem nikt nie sprawdzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o opłaty akcyzowe to w naszym kraju to jest po prostu paranoja ja sprowadzam auta z angli. Tam do aut uszkodzonych nie ma dowodu dostaje tylko fakturkę. I jest znowu loteria na 10 opłaconych akcyz dwóch mi nie wydali bo im nie przedstawiłem dowodu( na tamte 8 też nie miałem dowodu). Wszystko zależało kto mnie w urzędzie obsługiwał więc gdzie tu jakie prawo. A jeśli chodzi o pobieranie cen z euro taxu a nie z umowy to jest dla mnie przestępstwo ponieważ ja jestem zarejestrowanym podatnikiem VAT nie tylko w Polsce bo na terenie Uni i otrzymałem unijny NIP więc jakim prawem może mi urząd celny podważać ceny na fakturach paranoja. Jak mi to ktoś wyjaśni stawiam :drunk: :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...