Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sprawdzenie przepływki


BartekTQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy moge w warunkach domowych sprawdzić sam przeplywke jakie powinny być parametry na końcówkach wtyczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ponieważ podczas pracy może ze starości pokazywać złe lub skacząc wartości.

A więc Vag lub Vcds itp.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy moge w warunkach domowych sprawdzić sam przeplywke jakie powinny być parametry na końcówkach wtyczki?

Kiedyś mi to wpadło w łapy ...przyznam że nie sprawdzałem u siebie ..jak chcesz to spróbuj :wink:

Obraz_002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki odkopię trochę, jaką diodę i w które piny wpinamy w celu zastąpienia przepływki, silnik afn. Nie mogę teraz tego znaleźć, a i już nie pamętam :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


troche nie rozumiem, chcesz ustawić stałą wartość powietrza ???

Tak, ecu będzie widział wtedy max wartość, chcę podpiąć w celu sprawdzenia czy przepływka sprawna.Występuje bowiem dziwny objaw dziury w obrotach przy około 1800 obrotow silnik zachowuje się jakby mu ktoś odciął paliwo.Podobny objaw jak przy problemach z nastawnikiem mes.Nie dzieje się tak zawsze, a błędów żadnych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej zrobić tak jak napisane jest w instrukcji VAS czyli zrobić loga dynamicznego 3,8,10 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten objaw nie występuje zawsze, musiałbym jeździć cały czas z Vagiem :wink: . Mnie się wydaje, że trzeba nastawnik wyczyścić, ale kumpel upiera się żeby diode podłoczyć i jeżeli objaw będzie nadal występował to będzie musiał sobie nastawnik wyczyścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem jeszcze o takim sposobie, według starej szkoły mierzyło sie napięcia na przewodach przepływki i jesli nie były w normie przepływka szła do wymiany. W dzisiejszy czasach przepływke podłącza sie do ostroskopu lub w warunkach domowych do vaga i mamy diagnoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj no nie chce mi się wierzyć, że Ty nie słyszałeś ;) Zobacz pod koniec tego opisu http://sprawdz.auto.pl/diagnostyka-przeplywomierza/, aczkolwiek na naszym forum był o tym wątek, ale nie mogłem znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna stronka, o diodzie nie słyszałem ale i tak aby sprawdzić wynik trzeba mieć vaga wiec prościej zrobić poprostu logi i porównać z wartościami serwisowymi które też są dostępne w sieci.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logowliśmy dzisiaj kanał 03, niestety nie udało się uchwycić momentu w którym występuje zjawisko odcięcia gazu, jednakże przepływka pokazuje zbyt dużo o około 150 jednostek.Przy bucie na trzecim biegu pokazuje nawet 1050 jednostek, więc coś jest nie tak ^_^ .Co o tym myslisz łukasz? Przepływka mówi pa pa? ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich rozpisek powinny byc takie wartości (AFN/AVG) -> 850 do 1050mg. Czyli jak najbardziej ok. Według mnie twój doradca mysli ze dla kazdego modelu 1.9tdi przepływka powinna pokazywać tyle samo ale niestety tak nie jest.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, taki jest zakres, a nie powinno być tak, że powyżej 3000 obrotów powinna delikatnie ciąć? Przynajmniej tak w aktualu pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób loga dynamicznego grupy 3,8,10 kombinujesz cudujesz a po logach wszystko będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...