Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z 1996] Jak sprawdzic olej w skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

J.w. Trudne czy nie? :lol:

Opublikowano

W skrzyni powien być boczny otwór z korkiem - przez taki otworek też wlewa sie olej. Stan oleju sprawdzasz za pomocą czegoś wygiętego w kształt litery L i prawidłowy stan to kilka mm poniżej poziomu tego otworka. Teoretycznie oleju tego sie nie zmienia i nie zagląda się tam raczej, chyba że w wyniku jakiś napraw i awarii.

Opublikowano

Tak jak mówi adadur, ja tylko dodam :

Sprawdzić możesz wygiętym kawałkiem drutu :urban:

Poziom oleju musi być tak 7mm poniżej otworu.

I rysunek poglądowy :

1kn4.th.jpg

Pamietaj, że auto musi stać na równym podłożu.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki chłopaki, niech wam Mikołaj wynagrodzi.

Opublikowano
W skrzyni powien być boczny otwór z korkiem - przez taki otworek też wlewa sie olej. Stan oleju sprawdzasz za pomocą czegoś wygiętego w kształt litery L i prawidłowy stan to kilka mm poniżej poziomu tego otworka. Teoretycznie oleju tego sie nie zmienia i nie zagląda się tam raczej, chyba że w wyniku jakiś napraw i awarii.

Tylko teoretycznie :D Ja radziłbym od czasu do czasu wymienić olej w skrzyni biegów nawet gdy nic sie nie dzieje. :D W końcu na skutek eksploatacji olej ulega zuzyciu, nawet gdy samochód nie jest używany i traci swoje wartości smarujące (zresztą to wie każdy) :D

Przyczyną tego zjawiska są reakcje chemiczne spowodowane obecnością zanieczyszczeń, nagromadzonych w trakcie pracy skrzyni biegów.

Opublikowano

tomeko, proszę napisz coś więcej. Określ dlaczego praktycznie powinno się wymienić ten olej. Sądzę, że coś wiesz, także wnieś coś do tego tematu . :564:

Opublikowano
W skrzyni powien być boczny otwór z korkiem - przez taki otworek też wlewa sie olej. Stan oleju sprawdzasz za pomocą czegoś wygiętego w kształt litery L i prawidłowy stan to kilka mm poniżej poziomu tego otworka. Teoretycznie oleju tego sie nie zmienia i nie zagląda się tam raczej, chyba że w wyniku jakiś napraw i awarii.

Tylko teoretycznie :D Ja radziłbym od czasu do czasu wymienić olej w skrzyni biegów nawet gdy nic sie nie dzieje. :D W końcu na skutek eksploatacji olej ulega zuzyciu, nawet gdy samochód nie jest używany i traci swoje wartości smarujące (zresztą to wie każdy) :D

Przyczyną tego zjawiska są reakcje chemiczne spowodowane obecnością zanieczyszczeń, nagromadzonych w trakcie pracy skrzyni biegów.

przesada kolego.

Olej sinikowy zużywa się bo pracuje w wysokiej temperaturze. Olej w skrzyni jest krótko mówiąc "inny", ma inne własności i parametry wystarczające by pracować wiele lat. Jedynym zjawiskiem jest starzenie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.