Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dekory malowanie czy oklejanie??


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam pytanko odnośnie oklejenia dekorów. Posiadam takie dekory:

audi_a4_b5_zmiana_dekorow_na_pseudo_carb

Mają one takie niby dziurki, polecicie jakąś folie żeby po prostu było gładko i nie były one widoczne? Chodzi mi o to dokładniej, żeby było wszystko zakryte jak trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok. To standardowe dekory więc większość okleja właśnie takie. Jedyne na co musisz uważać to żeby dobrze nagrzać i naciągnąć folię na rogach bo poodłazi.

Ogólnie to ja nadal polecam czarny carbon połysk, zrobiłem zdjęcia jak to u mnie z grubsza wygląda (sory za syf :decayed: ):

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wyglądałby przedni panel w czarnym połysku :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wyglądałby przedni panel w czarnym połysku :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

DSC09476_zpsjemuovpx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie :D

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jadę z tematem :decayed:

Plik%2027.02.2016%2C%2015%2031%2057.jpeg

Edytowane przez dliwski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok. To standardowe dekory więc większość okleja właśnie takie. Jedyne na co musisz uważać to żeby dobrze nagrzać i naciągnąć folię na rogach bo poodłazi.

Ogólnie to ja nadal polecam czarny carbon połysk, zrobiłem zdjęcia jak to u mnie z grubsza wygląda (sory za syf :decayed: ):

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Folie docinałęś równo po krawędziach czy zawijałeś do wewnątrz listwy?

Ja już z pół roku zabieram się do skończenia dekorów ale brak weny i czasu.

Bardzo fajnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musisz zostawić nadmiar i naciągnąć do środka bo inaczej poodłazi. Ja sam poprawiałem dekory drzwi bo robiłem to suszarką i nie rozgrzałem folii mocno przy naciąganiu i mi się porobiły fałdki trochę. Ale ogólnie trzyma się dobrze, folia z 3M. Koszt folii to ok. 100zł, przydaje się opalarka i rękawiczki bo parzy w ręce i nie ma jak chwycić.

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak siedzę sobie w niedzielne południe, córa śpi, żona lata po sklepach więc mózg pracuje i tak się zastanawiam czy ktoś kiedyś próbował kleić taką folię na nierównej powierzchni jak np. schowek pasażera, mam trochę porysowany i chciałbym go odświerzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak siedzę sobie w niedzielne południe, córa śpi, żona lata po sklepach więc mózg pracuje i tak się zastanawiam czy ktoś kiedyś próbował kleić taką folię na nierównej powierzchni jak np. schowek pasażera, mam trochę porysowany i chciałbym go odświerzyć

lepiej wykorzystasz czas szukajac na alegro/olx uzywki w dobrym stanie, oklejony schowek w relacji z resztą plastików będzie wyglądał tandetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowek oklejony folią nie będzie pasować do niczego. Jeśli chcesz go odnowić to kup lakier do plastików i maluj. Koszt nieduży a może wyjść dobrze, w ostateczności kupisz drugi a lakierem możesz pomalować np. rączki drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chcę zakładać nowego tematu

Czy bawi się ktoś w VT ?

Jestem ciekaw jakby mój avant wyglądał w oklejeniu

Podobnie jak to :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/283976-siemianowy-golfik-gti/page-22

Tylko że sam osobiście wolał bym aby oklejony był przód i tył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę odgrzeję kotleta.

Czy ktoś próbował oklejać folią te rączki w drzwiach gdzie są przyciski od szyb i pokrętło lusterek ? Wygląda na dość skomplikowane do oklejenia, ale mnie kusi, bo mam czarną karbonową folią wyklejoną wnękę pod popielniczką i te rączki z obu stron idealnie by pasowały do kompletu. Tym bardziej, że są już trochę wytarte ;/

Może ktoś kto próbował ma jakieś zdjęcia ? Ewentualnie może macie jakąś alternatywę dla tych rączek ? Widziałem, że ktoś czymś to spryskiwał. Polecacie taki zabieg? Nie wyciera się ?

Z góry dziękuję ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mocno rozgrzejesz folię termoplastyczną to dasz radę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wycinaj folii na krawędziach tylko zawiń mocno do wewnątrz i wtedy nic nie powinno się oderwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem trzeba zdjąć boczki, ale to chwila roboty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz oklejał w miejscu otworów to natnij folie tak po przekątnej do rogów otworu to wtedy folia ładnie wejdzie do wewnątrz "na zakładkę" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...