Skocz do zawartości
IGNOROWANY

telepanie buda i silnikiem po rozgrzaniu, dziwne dzwieki z pod auta


booster70

Rekomendowane odpowiedzi

No to wtedy wjedź na kanal i osłuchaj przez drewienko :) i będziesz wiedział co jest 5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie poważnie Ci mówię najlepiej niech będzie okrągłe np kawałek drewnianego kija od miotły przykładasz do ucha a drugi koniec przystawiasz do silnika i nasłuc**jesz gdzie pukanie jest najsilniejsze. jak dostawisz do bloku czy głowicy to słychać jak się wałek i wał obraca :) sprawdź a się przekonasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe napisales wczesniej ze faluja czy zle przeczytalem? :D

zle przeczytales :P

---------- Post dopisany at 12:50 ---------- Poprzedni post napisany at 12:48 ----------

Posprawdzaj poduszki na motorze i jak kolega wspomniał plecionę.

ale przeciez pleciona nie powodowala by takich drgan auta.. jedynie wydech by sie trzasl (fakt trzesie sie) ale jak podnioslem maske to silnik tez sie trzesie.. obroty nie faluja, i na zimnym silniku wszystko jest ok dopiero jak sie rozgrzeje. plecionke sprawdze dla swietego spokoju, czuje ze bede sprawdzal wszystko co mozliwe zeby tylko usterke znalezc

Jeżeli jest to tylko na rozgrzanym silniku to plecionkę i poduchy możesz wyeliminować.Na 99% coś z osprzętem silnika ,najprawdopodobniej wtryski bądz pompa.Auto ma moc?

ma ma :decayed: do setki blisko 9s :decayed:

Vag i sprawdz korekcję wtrysków ewentualnie zrób pełne logi i w rzuć do działu "Diagnostyka VAG"

korekcja wtryskow a rzeczywisty ich stan to 2 różne bajki.

stanardowa procedura: coś sie już zużyło i juz nie domaga .jeden powie to ,drugi powie tamto ,masz czas to sobie sprawdzaj co kto ci tu napisze i sie baw.

nie chcesz sie bawić pojedz do aso ,wydasz sporo ale na pewno ci to zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze jestem blisko rozwiazania zagadki. przegladajac forum passata natrafilem na kolesia z identycznymi objawami, jestem z nim w kontakcie i z jeszcze jednym znajomym, w nastepnym tygodniu jade na logi do niego. Mowil ze ostatnio przyjechal do niego koles z podobnymi objawami i dawka byla za duza, zmniejszyli i wszystko sie uspokoilo. ten z forum paska tez obstawia cos z pompa. wiec moze sie uda to ogarnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dużo to niewiem. Zależy. Z wyciągnięciem pompy i zrobieniem i montażem to mało;) ale jak za samo rozebranie i czyszczenie to mam ludzi co taniej mi to zrobią i krócej będę bez auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem poduszke pod skrzynia ta od strony pasazera i obejme wydechu pod autem i jak reka odjal :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zacznij od wymiany plecionki. Najtańsza i zazwyczaj takie są objawy. U mnie też telepało autem po rozgrzaniu, jak dodałem gazu to nie tylko na wolnych obrotach wpadał w rezonans. Teorii było wiele od dwumasy, poprzez kąt wtrysku, wtryskiwacze itd. Wszyscy mechanicy chcieli wszystko rozbierać i mega naprawy robić. Kolega z forum polecił wymianę plecionki(była cała nie uszkodzona) posluchałem go. Okazalo się że się zapieła w środku i nie tłumiła drgań i wszystko na budę się przenosiło. Jak opowiadam o tym mechanikom to się dziwią że powodem drgań była plecionka. Zacznij po taniości od plecionki-dobra sprawdzona rada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...