Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyby atermiczne


Marynarz____

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie !!!!

Czy ktoś z forumowiczów wymieniał w swojej B6 zwykłe szyby na szyby atermiczne i czy w ogóle coś takiego jest możliwe do zrobienia?? Pytam, bo sam zastanawiam się nad taką zmianą i tylko nie wiem czy jest możliwa....:eusathink: szukałem na forum wątków na ten temat ale nic nie znalazłem, więc jeśliby ktoś natknął się na taki wątek to proszę o podesłanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę się podepnę do tematu - jak wymienić te szyby boczne w bagażniku. Trzeba je wycinać, czy są przekręcone?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę się podepnę do tematu - jak wymienić te szyby boczne w bagażniku. Trzeba je wycinać, czy są przekręcone?

Pozdrawiam

boczne są wklejane, trzeba wycinać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam radę zrobić to sam, czy trzeba się udać do specjalisty (chodzi mi o wycięcie - z wklejeniem podjadę do warsztatu) ?

Co z Anteną, trzeba na coś szczególnie zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz za wstawienie i wycinkę od razu więc po co się samemu męczyć.

Taniej i tak nie policzą jeśli przyjedziesz bez szyby.

A jak nigdy tego nie robiłeś to tylko zrobisz w aucie więcej szkód niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie !!!!

Czy ktoś z forumowiczów wymieniał w swojej B6 zwykłe szyby na szyby atermiczne i czy w ogóle coś takiego jest możliwe do zrobienia?? Pytam, bo sam zastanawiam się nad taką zmianą i tylko nie wiem czy jest możliwa....:eusathink: szukałem na forum wątków na ten temat ale nic nie znalazłem, więc jeśliby ktoś natknął się na taki wątek to proszę o podesłanie :wink:

jakie to są atermiczne w przypadku Audi? bo do tej pory wydawało mi się, że szyby atermiczne charakteryzowały się zielonkawym (bądź niebieskawym w zależności od marki) zabarwieniem szkła ograniczając przepuszczalność promieni słonecznych. Przyznam, że innych w Audi do tej pory nie widziałem a zwykłe szyby jakie mam w innym samochodzie są po prostu przeźroczyste bez ściemnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz za wstawienie i wycinkę od razu więc po co się samemu męczyć.

Taniej i tak nie policzą jeśli przyjedziesz bez szyby.

A jak nigdy tego nie robiłeś to tylko zrobisz w aucie więcej szkód niż pożytku.

Słuszna uwaga, ale szrota nie zaciągnę do warsztatu, stąd moje pytanie. W swojej nie zamierzam tego robić sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie !!!!

Czy ktoś z forumowiczów wymieniał w swojej B6 zwykłe szyby na szyby atermiczne i czy w ogóle coś takiego jest możliwe do zrobienia?? Pytam, bo sam zastanawiam się nad taką zmianą i tylko nie wiem czy jest możliwa....:eusathink: szukałem na forum wątków na ten temat ale nic nie znalazłem, więc jeśliby ktoś natknął się na taki wątek to proszę o podesłanie :wink:

jakie to są atermiczne w przypadku Audi? bo do tej pory wydawało mi się, że szyby atermiczne charakteryzowały się zielonkawym (bądź niebieskawym w zależności od marki) zabarwieniem szkła ograniczając przepuszczalność promieni słonecznych. Przyznam, że innych w Audi do tej pory nie widziałem a zwykłe szyby jakie mam w innym samochodzie są po prostu przeźroczyste bez ściemnienia.

No to są te zielonkawe, dorwałem jakiś czas temu, pisałem z kolesiem to mówił że one są podwójnie sklejane i są grubsze od normalnych i spodobał mi się taki bajer więc postanowiłem zapytać na forum czy skoro są grubsze to i pewnie cięższe i w związku z tym czy trzeba mieć do tego jakieś specjalne silniczki?? :eusathink:

---------- Post dopisany at 08:07 ---------- Poprzedni post napisany at 08:06 ----------

ja mam zwykłe przezroczyste :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie musicie ruszac tylnych szyb w avancie to nie wycinajcie bo to poczatek sporych problemow.Przy wycinaniu czesto uszkadza sie powloke lakiernicza zaraz pod ramka czego nie widac golym okiem.Po pol roku bedzie rdza i wycinanie szyby na nowo + lakierowanie blotnika.Nie mowie ze tak sie napewno stanie ale widzialem kilka takich b6 ktory mialy wymieniane tyle boczne szyby.Szkoda robic sobie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie musicie ruszac tylnych szyb w avancie to nie wycinajcie bo to poczatek sporych problemow.Przy wycinaniu czesto uszkadza sie powloke lakiernicza zaraz pod ramka czego nie widac golym okiem.Po pol roku bedzie rdza i wycinanie szyby na nowo + lakierowanie blotnika.Nie mowie ze tak sie napewno stanie ale widzialem kilka takich b6 ktory mialy wymieniane tyle boczne szyby.Szkoda robic sobie problem.

U mnie boczne wycinane były z racji wymiany pakietu chrom na pakiet czerń. Tak jak piszesz warto się 5 razy zastanowić czy tego chcemy i w miare możliwości być przy takiej wymianie. Dodam, że szybiarz u którego dokonywałem wymiany (15 lat praktyki) nie chciał się podjąć tematu z racji braku odpowiedniego sprzętu. Jak twierdził tylko serwis Audi posiada specjalne narzędzia do bezproblemowej wymiany tychże szyb. Udało się namierzyć gościa z kwalifikacjami serwisu Audi, który zgodził się przyjechać "po godzinach" i dokonać wymiany.

Samo wycinanie mimo, że wymaga 2 osób i chirurgicznej precyzji to i tak pikuś bo najgorsze jest ustawienie wklejonych już szyb tak żeby zgrać ją idealnie z górną listwą ozdobną, dolnym poszyciem blachy i względem słupka C. Na to wszystko od momentu wklejenia mamy 15minut, potem klej chwyta i po zawodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...