Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VIDEO okropne trzaski przy obciażeniu PROBLEM ROZWIĄZANY!


SHADEpl

Rekomendowane odpowiedzi

Może ten wymieniany dwumas się odzywa...

ehh.. chyba nie bo przed wymiana dwumasu i po jest ten sam dzwiek.. Cos nie halo musi byc z ta sprezarka klimy.. na razie jestem zawalony robota w tyrowni..wiec nie mam czasu sie wziac za to.:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies nowe spostrzeżenia w tej sprawie

Najbliższe 2 weekendy pracujące.. wiec ciężko będzie zorganizować czas.. a do pracy mam 30 kilosów wiec auto jest mi potrzebne dzień w dzień, bo inaczej zostawił bym samochód na warsztacie..

Dam znać;)

---------- Post dopisany 25-09-2013 at 19:45 ---------- Poprzedni post napisany 13-09-2013 at 22:10 ----------

Hejka. po wstepnej diagnozie rezultat jest taki.. sprzeglo klimatyzacji sie rozlecialo- glowna przyczyna hałasu, ale jest cos jeszcze mianowicie luz wzdłużny na osi i dosc ciezko sie kreci a sprezarka jest tak goraca ze sie jej dotknac nie da. mechanik powiedzial mi zebym lepiej znalazl jakis serwis klimatyzacji bo po ewentualnej wymianie lozysk lub calej sprezarki trzeba cala instalacie wyczyscic i ponownie

nabic. wiec jestem na etapie szukania jakiejs firmy zajmujacej sie klimatyzacjami

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz. Słuchaj mam to samo co u Ciebie w mojej A4 B7 2.0 TDI skrzynia multitronik. Idealne odgłosy jak u ciebie dlatego pisze co z tym chcesz zrobić bo nie za bardzo chce mi się wydawać ponad 1300 zeta na nową sprężarkę. Mechanik też mi mówił że to sprężarka. Nie można jakoś tego wymienić tego sprzęgła?????? Daj znać. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz. Słuchaj mam to samo co u Ciebie w mojej A4 B7 2.0 TDI skrzynia multitronik. Idealne odgłosy jak u ciebie dlatego pisze co z tym chcesz zrobić bo nie za bardzo chce mi się wydawać ponad 1300 zeta na nową sprężarkę. Mechanik też mi mówił że to sprężarka. Nie można jakoś tego wymienić tego sprzęgła?????? Daj znać. Pozdro

Witaj. samo sprzeglo sie da wymienic tylko jest taki knyfel ze prawdopodobnie samo z siebie sprzegielko sie nie uszkodzilo:kwasny: moze byc to zacierajaca sie sprezarka i jesli zalozysz nowe sprzeglo to po jakims czsie moze byc to samo.jesli chodzi o sprezarke to wlasnie mialem ci proponowac dzial spezedam ale widze ze juz tam zajzales:decayed:. ja najpierw sprawdze dokladnie sprezarke i jesli sie okaze ze jest ok to zaloze tylko sprzeglo, a jak bedzie szrot to rozejze sie gdzies za uzywka:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam koło pasowe sprężarki klimy jest z tlumikami gumowymi ponizej link. te gumiki sie wyrabiaja poprostu. jesli długo pracuje koło na wyrobionych gumkach to coraz bardziej one sie wytłuka i potrafi koło tak walic. czesto bywa ze srodek ten dekielek sie zrywa ale to wtedy jak sprezarka stanie demba.

SPRZĘGŁO do Sprężarki Klimatyzacji NIPPONDENSO 6SEU14C Komplet Sprzęgła Klimatyzacji Samochodowej - Części do Klimatyzacji , Klimatyzacje Samochodowe Sklep Laser-Sinex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz. Słuchaj mam to samo co u Ciebie w mojej A4 B7 2.0 TDI skrzynia multitronik. Idealne odgłosy jak u ciebie dlatego pisze co z tym chcesz zrobić bo nie za bardzo chce mi się wydawać ponad 1300 zeta na nową sprężarkę. Mechanik też mi mówił że to sprężarka. Nie można jakoś tego wymienić tego sprzęgła?????? Daj znać. Pozdro

Witaj. samo sprzeglo sie da wymienic tylko jest taki knyfel ze prawdopodobnie samo z siebie sprzegielko sie nie uszkodzilo:kwasny: moze byc to zacierajaca sie sprezarka i jesli zalozysz nowe sprzeglo to po jakims czsie moze byc to samo.jesli chodzi o sprezarke to wlasnie mialem ci proponowac dzial spezedam ale widze ze juz tam zajzales:decayed:. ja najpierw sprawdze dokladnie sprezarke i jesli sie okaze ze jest ok to zaloze tylko sprzeglo, a jak bedzie szrot to rozejze sie gdzies za uzywka:wink:

Witam i jak kolego uporałeś się z problemem?? bo u mnie dziś to samo wyskoczyło z tym że na razie jeszcze nie tak głośno jak u Ciebie jutro jak będę miał chwile wrzuce filmik:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam koło pasowe sprężarki klimy jest z tlumikami gumowymi ponizej link. te gumiki sie wyrabiaja poprostu. jesli długo pracuje koło na wyrobionych gumkach to coraz bardziej one sie wytłuka i potrafi koło tak walic. czesto bywa ze srodek ten dekielek sie zrywa ale to wtedy jak sprezarka stanie demba.

SPRZĘGŁO do Sprężarki Klimatyzacji NIPPONDENSO 6SEU14C Komplet Sprzęgła Klimatyzacji Samochodowej - Części do Klimatyzacji , Klimatyzacje Samochodowe Sklep Laser-Sinex

Hej Grzesiu dzieki za info:wink:

Witam i jak kolego uporałeś się z problemem?? bo u mnie dziś to samo wyskoczyło z tym że na razie jeszcze nie tak głośno jak u Ciebie jutro jak będę miał chwile wrzuce filmik:wink:

Tak jak pisalem wyżej jestem w trakcie szukania dobrego serwisu klimatyzacji:wink4:

ps. jak coś to zapodaj filmik porównamy:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam koło pasowe sprężarki klimy jest z tlumikami gumowymi ponizej link. te gumiki sie wyrabiaja poprostu. jesli długo pracuje koło na wyrobionych gumkach to coraz bardziej one sie wytłuka i potrafi koło tak walic. czesto bywa ze srodek ten dekielek sie zrywa ale to wtedy jak sprezarka stanie demba.

SPRZĘGŁO do Sprężarki Klimatyzacji NIPPONDENSO 6SEU14C Komplet Sprzęgła Klimatyzacji Samochodowej - Części do Klimatyzacji , Klimatyzacje Samochodowe Sklep Laser-Sinex

Hej Grzesiu dzieki za info:wink:

Witam i jak kolego uporałeś się z problemem?? bo u mnie dziś to samo wyskoczyło z tym że na razie jeszcze nie tak głośno jak u Ciebie jutro jak będę miał chwile wrzuce filmik:wink:

Tak jak pisalem wyżej jestem w trakcie szukania dobrego serwisu klimatyzacji:wink4:

ps. jak coś to zapodaj filmik porównamy:naughty:

Ok to pierwszy filmik dziś pierwsze odpalenie auto na biegu jałowym: http://www.youtube.com/edit?ns=1&o=U&video_id=ZRhDMwIwSCY jak słychać trzeszczy niemiłosiernie:facepalm: ten 2 filmik po przejechaniu około 2-3 km też na biegu jałowym:

czy to na pewno wina sprężarki klimy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwiek bardzo podobny ale równiez podobny jest do zapieczonej wolnobieżki alternatora wtedy napinacz skacz...ale wszystko jest do sprawdzenia również koło sprezarki klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwiek bardzo podobny ale równiez podobny jest do zapieczonej wolnobieżki alternatora wtedy napinacz skacz...ale wszystko jest do sprawdzenia również koło sprezarki klimy

masz na myśli kółko alternatora? był zmieniane w sierpniu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze zmienione to nie znaczy ze nie padło. sprawdz sam. od strony sprzegiełka w obudowie altka widac wirnik,włóz srubokreta i spróbuj ruszyc w prawo. jesli wirniczek sie ruszy tzn ze wolnobiezka jest sprawna i pozostaje ci jednak koło spreżarki zregenerowac.

co do koła to jak właczysz klime i hałas ustępuje to na 100% gumki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze zmienione to nie znaczy ze nie padło. sprawdz sam. od strony sprzegiełka w obudowie altka widac wirnik,włóz srubokreta i spróbuj ruszyc w prawo. jesli wirniczek sie ruszy tzn ze wolnobiezka jest sprawna i pozostaje ci jednak koło spreżarki zregenerowac.

co do koła to jak właczysz klime i hałas ustępuje to na 100% gumki...

czyli wymienia się tylko gumki? czy taki zestaw musze kupić... SPRZĘGŁO do Sprężarki Klimatyzacji NIPPONDENSO 6SEU14C Komplet Sprzęgła Klimatyzacji Samochodowej - Części do Klimatyzacji , Klimatyzacje Samochodowe Sklep Laser-Sinex czy dam rade to wymienić sam bo przymierzam się do wymiany rozrządu to zrobił bym i to:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wymienia się tylko gumki? czy taki zestaw musze kupić... SPRZĘGŁO do Sprężarki Klimatyzacji NIPPONDENSO 6SEU14C Komplet Sprzęgła Klimatyzacji Samochodowej - Części do Klimatyzacji , Klimatyzacje Samochodowe Sklep Laser-Sinex czy dam rade to wymienić sam bo przymierzam się do wymiany rozrządu to zrobił bym i to:decayed:

hej najlepiej wymien sobie cale sprzegielko tak dla spokojnosci:zyzol: a tak na marginesie.. Andrzeju moglbys zerknac czy twoja sprezarka tez sie tak ochoczo gzeje? czy tylko u mnie.. sprawdz na włączonej klimie:wink:

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wymienia się tylko gumki? czy taki zestaw musze kupić... SPRZĘGŁO do Sprężarki Klimatyzacji NIPPONDENSO 6SEU14C Komplet Sprzęgła Klimatyzacji Samochodowej - Części do Klimatyzacji , Klimatyzacje Samochodowe Sklep Laser-Sinex czy dam rade to wymienić sam bo przymierzam się do wymiany rozrządu to zrobił bym i to:decayed:

hej najlepiej wymien sobie cale sprzegielko tak dla spokojnosci:zyzol: a tak na marginesie.. Andrzeju moglbys zerknac czy twoja sprezarka tez sie tak ochoczo gzeje? czy tylko u mnie.. sprawdz na włączonej klimie:wink:

thx

sprawdzę jutro:wink: a Ty nadal z tym walczysz? ps: szkoda że mamy do siebie 280 km bo tak to razem byśmy z tym powalczyli:drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę jutro:wink: a Ty nadal z tym walczysz? ps: szkoda że mamy do siebie 280 km bo tak to razem byśmy z tym powalczyli:drunk:

Siemka no nadal walczę, ale w pracy dali mi namiar na taki serwis, podobno b.dobry i tani:naughty:Cool Car Service: Polski Serwis Klimatyzacji & Diagnostyki Samochodowej w Irlandii

nie wiem jak to będzie daleko od ciebie, bo ode mnie jest 70 km. w poniedziałek mam zamiar tam dzwonić:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę jutro:wink: a Ty nadal z tym walczysz? ps: szkoda że mamy do siebie 280 km bo tak to razem byśmy z tym powalczyli:drunk:

Siemka no nadal walczę, ale w pracy dali mi namiar na taki serwis, podobno b.dobry i tani:naughty:Cool Car Service: Polski Serwis Klimatyzacji & Diagnostyki Samochodowej w Irlandii

nie wiem jak to będzie daleko od ciebie, bo ode mnie jest 70 km. w poniedziałek mam zamiar tam dzwonić:wink:

Ja mam 210 km:kwasny: ale u siebie coś ogarnę przy wymianie rozrządu chciałbym to zrobić, jak wymienił bym tylko sprzęgiełko to obejdzie się bez wizyty w serwisie klimy?? daj znać jak już się z tym uporasz będę wiedzieć czy kupować sprzęgiełko czy szukać sprężarki:naughty: ps: sprawdzałem po przejechaniu około 3-4 km na klimie i lekko ciepła sprężarka:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link który podałem to jest przykład jak to wyglada... ogolnie mozna zmienic same gumki i sam dekielek... koło sie zmienia bo komplet ale jest ryzyko ze lozysko moze szumiec... choc lozysko mozna dostac bez problemu w odpowiednim sklepie i juz do przodu kasa - tylko bywa ze przy wymianie łozyska koła moze ulec złamaniu koło poniewaz jest ono z jakiegos kruszącego sie sztucznego tworzywa... dla mnie to wyglada jak plastik... do odkrecenia diekielka trzeba miec tez specjalistyczne narzędzie ale mozna to odkrecic róznymi sposobami narzędziami np grube szczypce do pierscieni zegera...

gorzej jak zaczyna sie przy tym meka czyli zapieczony dekielek na osce kompresora i przy odkrecaniu reza sie oska przez klucz 7mm.... ja u siebie miałem kopalnie przy tym... wycinałem to pomału z mała zurzyta tarcza szlifierka kątową....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ogólnie do ogarnięcia w własnym zakresie:wink: jak wbije 1-wszy bieg i przytrzymam na hamulcu to bardziej słychać pod obciążeniem:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...