Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VIDEO okropne trzaski przy obciażeniu PROBLEM ROZWIĄZANY!


SHADEpl

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.dziwna przypadłość dzieje się w moim audiku tzn, pod obciążeniem strasznie coś strzela w silniku... np zaciągnięty ręczny i próba ruszenia delikatnie noga ze sprzęgła bez dodawania gazu i takie stuki, myślałem z początku, że to przeguby ale tak samo dzieje się na zimnym silniku po odpaleniu bez ruszania, na ciepłym na postoju takie stuki nie występują, macie jakieś pomysły. W sumie bujam się już tak dobre kilka miesięcy ale to staje się coraz głośniejsze i wypadało by coś z tym zrobić tylko nie mam pojęcia co to może być. jakieś sugestie? bo zanim pojadę do mechanika chciałbym co nie co wiedzieć.

Pzdr.

video

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. no własnie ja tez..:( kompletne sprzeglo z dwumasem wymienione, rozrzad tak samo..i taki myk. Wczesniej mialem b6 1.9 awx chodzila jak szatan bezawaryjnie, a w tej b7 1.9 bke non stop cos sie sypie!!

Moze ktos jednak spotkał sie z takim przypadkiem rzegotania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolne koło pasowe alternatora do wymiany :)

masz na myśli sprzęgiełko alternatora?? wymieniane było przy rozrządzie jakieś 30 tyś

Dziś bardziej się temu przyjrzałem i ten odgłos dobiega z dołu silnika, miedzy miską olejowa a sprężarką klimy..no nie idzie tego na 100% zlokalizować bo jest za głośno. boje się że to może być pompa oleju:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator o nic nie ociera? Otwórz maskę i zobacz podczas takiego ruszania czy silnik się mocno podnosi, może poduszki są zerwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator o nic nie ociera? Otwórz maskę i zobacz podczas takiego ruszania czy silnik się mocno podnosi, może poduszki są zerwane.

wentylator by chyba tak nie ocierał, to jest bardziej taki metaliczny odgłos. Poduchy są ok maja nie cały rok, wszystkie oryginały łącznie z poduszka skrzyni..

Edit:

a może zdjąć pasek transmisyjny i zobaczyć czy będzie rzegotać, ale znowu kupa roboty..:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest to odgłos dochodzący z klimy

bo jeśli wlaczysz klime to spokojnie jest

Właśnie nie oto chodzi przecież jak klimę wyłączysz to i tak kolo pasowe sprężarki się kręci, poza tym nie ma różnicy czy jest klima na on czy na off chrobocze i już. Jadąc do pracy podjechałem do Mechanika ale tak na szybko nie był wstanie określić co to może być, powiedział żę trzeba wjechać na podnośnik i sprawdzać po kolei co tak się "tłucze" lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kumpla jest to samo ale jak Klima jest on to wszystko spoko i cicho a jeśli off to od razu trzask

Z ciekawpsci sprawdzilem jeszcze raz ta klime no i po czesci miałes racje Piotrek

na ON zdecydowanir mniej trzeszczy.. teraz pytanie co dalej, czy to kolo pasowe sprezarki czy moze cos w srodku.. trzeba ja bedzie wyjac i przylukac dokladniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej tak i jak będziesz wiedział o co tam dokładnie chodzi podziel się swoim spostrzeżeniem

jak tylko sie uporam z tym ustrojstwem to oczywiście, że dam znać.

Wolne koło pasowe alternatora do wymiany :)

sprzęgiełko alternatora daje o sobie znać podczas skręcania , ja tak miałem .Myślałem że to wspomaganie.

tak jak wyżej pisałem sprzegiełko alternatora wymieniane było rok temu i juz by sie wysypało, a odgłos ewidentnie pochodzi gdzieś z dołu silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie można to wykluczyć. A czy na postoju dodając gazu też się wydobywa ten dźwięk czy tylko przy ruszaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...