Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zle poskładany dwumas + sprzegło ?


mycha1236

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , tydzień temu oddałem samochód na wymianę dwumasu + sprzęgło do założenia był nowy komplet Sachs-a , po tygodniu eksploatacji wyczuwam zjawiska których raczej być nie powinno na nowym komplecie , mianowicie :

- przy wciśniętym pedale sprzęgła do oporu na biegu ( nawet na postoju przy wbitym biegu ) lekko przygazuje czuje jak dosyć mocno bije mi w pedał

- na luzie przy delikatnym wciśnięciu pedału tez jest wyczuwalne bicie

- w trakcie jazdy np. 2000 obr. wcisnę sprzęgło pod koniec wyczuwalne na padale jest jakieś tarcie...

wydaje mi się ze coś tu jest nie tak na nowym komplecie tak powinno być ?

na + po zmianie : nie telepie przy ruszaniu , lżej wciska sie pedał ( nie jest taki twardy ) i bierze jak powinno ( wcześniej brało pod sam koniec )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz zakladalem sprzeglo kpl z dwumasa i 2 pkt mam to samo i wydaje sie to byc normalne 1 i 3ptk nie wystepuje u mnie niewiem jakie tarcie masz na mysli i jak duze bicie bo u mnie jest ale bardzo malutkie praktycznie niewyczuwalne....raczej jest ciezko cos sknocic bo wszystko idzie na sztywno dwumas-sorzeglo-docisk i jesli cos niegra to moze byc wina zestawu ktory kupiles...jakby koles cos zrabal przy montazu to moglbys biegu nie wrzucic,zle by sie wysprzeglalo itd.....ale wszystko jest mozliwe...podjedz do innego mecha i powiedz co i jak...zobaczysz co powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli było by te lekkie bicie to bym sobie tym głowy nie zawracał ale te tarcie i bicie na max wciśniętym pedale( więcej gazu = większe bicie ) , tych 2 objawów nie było na starym komplecie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz konkretnie wyjebane koło dwumasowe, które przenosi drgania na pedał sprzęgła lub ewentualnie opcja tańsza, źle założony komplet sprzęgła:wink: Ewentualnie łożysko oporowe może być wadliwe. Nie polecam dłuższej jazdy z takimi usterkami:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są takie drgania jak na starym dwumasie są lekko wyczuwalne po wymianie na nowy komplet nie trzęsie juz przy ruszaniu wiec nie wiem czy nowa dwumasa jest "konkretnie wyjebana" . Tylko co tam mogło zostać źle złożone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek ja na Twoim miejscu wrócił bym do mechanika który zmieniał sprzęgło,pokazał mu co się dzieje i niech się martwi, masz przecież gw na podzespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem właśnie i twierdzi ze jest ok , niby jest wszystko ok nie trzesie fura nic nie stuka tylko te dziwne drżenia na pedale których wcześniej nie było przy wciśniętym pedale w podłogę :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest docisk niedokręcony i przy wciśniętym sprzęgle łożysko nie chodzi równo po sprężynach docisku :/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może coś jest na rzeczy pojadę do innych mechaników i zapytam co oni na to , jak coś stwierdza to trudno ale będę zwalał skrzynie jeszcze raz bo jak mi się nowy komplet wysypie przez spaprana robotę to :facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może coś jest na rzeczy pojadę do innych mechaników i zapytam co oni na to , jak coś stwierdza to trudno ale będę zwalał skrzynie jeszcze raz bo jak mi się nowy komplet wysypie przez spaprana robotę to :facepalm::facepalm::facepalm:

Lepiej do nich wrócić i zgłosić reklamację,póżniej mogą się wypierać bo byłeś u innego mechaniora chyba że do ASO :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycha1236 ja mam idento przypadlosc,sprzegielko tez Sachs.po wymianie jest tępe, nie ma takiej plynnosci jak na starym.

trzesie podczs ruszania, nie wspominajac juz o biciu na pedale jekiego

wczesniej nie bylo. no i to tarcie jak by pedal tarl o jakis element. Wkurwiony pojechalem po trzech tygodniach do warsztatu zeby mi wydupili ten szrot ktory tam wlozyli

okazalo sie ze warsztat juz nie istnieje a ja zostalem z reka w nocniku.w sumie moja wina bo pojechalem do pierwszego leprzego mechanika, mieszkam w IRL wiec tu z mechamilami jak z ksiedzmi co 100 uczciwy.Moja rada.. jedz do typa i niech ci to wymienia na zestaw luka (masz gwarancie na to) i bedziesz mial spokuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przed wymiana telepało przy ruszaniu , na nowym już tego nie ma . Bicie w pedał to chyba każdy ma lekkie nawet na nowych kompletach , najgorsze jest te dziwnie odczuwalne na pedale tarcie ( tylko przy odpalonym silniku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak jeszcze nie masz najgorzej, u mnie komfort z jazdy dyrastycznie spadl.. jestem mega niezadowolony no ale coz, jezdze juz tak rok bo nie mam zamiaru kolejne 800 ojro wydac na nowy zestaw, zobacze jak dlugo wytrzyma. Co do tego tarcia to naprawde nie mam pojecia co tak moze ocierac.. jedyne wyjscie wyjmowac skrzynke i przylukac.. moze sa jakies slady otarcia itp. powodzenia

Edit:

jak bys sie ewentualnie uporał z problemem to daj znac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...