Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palące się dwie kontrolki


daniel01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piszę z pytaniem nie wiem czy to ten dział ale nie mam pojęcia do jakiego działu to wrzucić jak coś to proszę moderatora o przeniesienie. Mam problem taki jak na zdjęciu poniżej palą mi się kontrolki dwie ta druga ale sprężynka miga mi ciągle wie ktoś co to może być czy ktoś miał to już wcześniej proszę o pomoc co z tym robić, co oznacza to.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

20130812_075130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się one po pierwszym hamowaniu czy po przekręceniu zapłonu już od razu świecą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podpiecia kompa nic nie wywrozy. Silnik pracuje w teybie awaryjnym n

Racja, ale pewnie kolega ma obudowe od ECU pękniętą i woda zalewa:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc.... kontrolka esp paląca się na stałe to albo zwara w układzie hamowania ( światła) albo czujnik pedału hamulca do wymiany.... co do mrugającej sprężynki. Ja bym na początek wymienił świece.... jeżeli pojawia się błąd na vagu 17055-17058 to świece. Pamiętaj, że wsadzenie nowych ale nie ori może nie usunąć usterki. Zobacz jeszcze jaki błąd wywalają hamulce....jeżeli 16955 - Brake Switch (F): Implausible Signal to albo czujnik jak pisałem albo może wymieniałeś żarówkę stopu i wsadziłeś inną. Wiem głupie ale takie przypadki bywały.

---------- Post dopisany at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany at 19:39 ----------

Bez podpiecia kompa nic nie wywrozy. Silnik pracuje w teybie awaryjnym n

Racja, ale pewnie kolega ma obudowe od ECU pękniętą i woda zalewa:wink:

bzdura

---------- Post dopisany at 19:41 ---------- Poprzedni post napisany at 19:40 ----------

Pewnie auto normalnie jeździ i nic się nie dzieje poza tymi kontrolkami..... szukaj co pisałem. Czujnik w aso OK 60zł kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła stop można sprawdzić ale poza tym odpuścił bym sobie wymianę czegokolwiek zanim nie podłączył bym pod kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła stop można sprawdzić ale poza tym odpuścił bym sobie wymianę czegokolwiek zanim nie podłączył bym pod kompa

Dokładnie... te świeczki mogę się mylić ale esp świecący się to na 90 będzie co pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówek nie zmieniłem także pewnie czujnik poszedł. Świece to pewnie strasznie duży koszt cały komplet żarowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówek nie zmieniłem także pewnie czujnik poszedł. Świece to pewnie strasznie duży koszt cały komplet żarowych ?

pewnie ok 40/50 pln-ików za sztukę więc nie jest to jakaś masakra :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdz tą obudowe od ECU(od strony kabiny dokładnie,jeśli masz torxy zerknik do ECU czy jest mokro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówek nie zmieniłem także pewnie czujnik poszedł. Świece to pewnie strasznie duży koszt cały komplet żarowych ?

jeśli chodzi o świece to bosh-a lub beru. Te drugie montowałem u siebie koszt 200 zł za komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migająca "pomarańczowa sprężynka" nie ma nic wspólnego ze świecami żarowymi, sygnalizuje nieprawidłowe działanie silnika, a czego dokładnie, to się dowiesz jak odczytasz błędy ze sterownika silnika :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...