Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Drgania silnika, kopcenie czarnym dymem z rury, spadek mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!mam problem 3dni podczas jazdy nagle moja Audianka 1.9 TDI 131ps stracila moc z rur wydobywa sie czarny dym do tego przy dodawaniu gazu tak jakby jakies powietrze wlatywalo z klimy i zaczynaja sie takie krotkotrwale drgania silnika i tak na kazdym biegu przy dodawaniu gazu :( Boje sie nia jezdzic zeby jeszcze bardziej nie ''polepszyc'' sprawy . Pojechalem do mechanika podlaczyl pod kompa wykazalo blad 17664 cos z podcisnieniem ale wykasowal mi blad i komputer nie wykazuje zadnych bledow. Powiedzial mi ze to moze byc zle paliwo(tankowalem na Orlenie bo na takich mniejszych prywatnych stacjach nie tankuje).Nie wiem co jest . Jezli ktos mial podobny problem albo mniej wiecej wie co moze byc to prosilbym o pomoc... Pozdrawiam

Opublikowano

Witam!mam problem 3dni podczas jazdy nagle moja Audianka 1.9 TDI 131ps stracila moc z rur wydobywa sie czarny dym do tego przy dodawaniu gazu tak jakby jakies powietrze wlatywalo z klimy i zaczynaja sie takie krotkotrwale drgania silnika i tak na kazdym biegu przy dodawaniu gazu :( Boje sie nia jezdzic zeby jeszcze bardziej nie ''polepszyc'' sprawy . Pojechalem do mechanika podlaczyl pod kompa wykazalo blad 17664 cos z podcisnieniem ale wykasowal mi blad i komputer nie wykazuje zadnych bledow. Powiedzial mi ze to moze byc zle paliwo(tankowalem na Orlenie bo na takich mniejszych prywatnych stacjach nie tankuje).Nie wiem co jest . Jezli ktos mial podobny problem albo mniej wiecej wie co moze byc to prosilbym o pomoc... Pozdrawiam

mechanik chyba ma problemy ale z podcisnieniem we wlasnej doopie ... :naughty:

blad 17664 - Engine Coolant Temp Sensor (G62)

poza tym sprawdz szczelnosc dolotu .... :wink4:

Opublikowano
  • Autor

na razie samochodzik jest u znajomych mechanikow i dopiero wieczorkiem do nich podjade i im powiem wiem ze jeszcze jakis przewodzik mi zmienili ktory dochodzil do jakiegos zaworku ale nic to nie pomoglo.... [br]Dopisany: 29 Lipiec 2008, 13:16 _________________________________________________aha zapomnialem jeszcze dodac ze byl jakis blad 17964 ale co to jest to nie wiem bo laik jestem jesli chodzi o mechanike samochodowa ;)

Opublikowano

wiem ze jeszcze jakis przewodzik mi zmienili ktory dochodzil do jakiegos zaworku

Bardzo precyzyjnie napisałeś co wymienili.

Opublikowano

aha zapomnialem jeszcze dodac ze byl jakis blad 17964 ale co to jest to nie wiem bo laik jestem jesli chodzi o mechanike samochodowa ;)

7964 - to przekroczona dolna granica regulacji ciśnienia doładowania

możliwe przyczyny usterki:

-uszkodzony zawór N75,

-uszkodzona turbosprężarka,

-nieszczelność w dolocie

Opublikowano
  • Autor

na lewo od pokrywy silnika jest jakis zaworek podcisnieniowy czy jakos tak i od tego ten przewod byl zmieniony dlugosci 50cm mam nadzieje ze chociaz troche lepiej to wytlumaczylem ;)

Opublikowano

jezeli piszesz przewod nie okreslasz czy elektryczny czy podcisnieniowy. zawsze latwiej gdy chociaz wrzucisz fotografie.

mnie wyglada na dziure w dolocie ale najprosciej zlogowac silnik przynajmniej statycznie wtedy widac co sie dzieje z cisnieniami w dolocie.

Opublikowano
  • Autor

to przewod podcisnieniowy a jesli chodzi o fotke to pozniej postaram sie ja wrzucic

Opublikowano

zrób logi i sie wyjaśni

Opublikowano
  • Autor

a wiec mechanicy znalezli taki gruby przewod z dziura (mozna bylo wlozyc tam palec)

70476a964c699766.jpg

dzis zakupilem ta czesc zostala ona wymieniona i wszystko juz w porzadku samochod chodzi tak jak trzeba :) dziekuje za pomoc temat uwazam za zamkniety

Opublikowano

Witam.Mam podobny problem,który jest tu opisywany z taką różnicą że u mnie problem pojawia się tylko wtedy gdy pojeżdze dłużej w deszczu wtedy traci moc gdy zdejmę wąz podciśnienia z EGR jest ok.czy czujnik tem.zewnętrznej ma jakiś wpływ na to zjawisko bo gdy tylko go zaleje woda traci moc.Jeszcze jedno pytanie,czy gdy do układu dolotowego poprzez nieszczelność dostanie się woda czy możliwa jest wtedy utrata mocy.prosze o wszelką pomoc dlatego że za 2dni wyjezdzam na kilka miesięcy do żabojadów a tam już mi nikt nie pomoże!!!

Opublikowano

możesz kolego napisać czy ta dziurka to od ocierania o coś?

może byś innym zaoszczędził kłopotu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.