Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy za twarde klocki moga uszkodzić tarcze ?


QuikSilver

Rekomendowane odpowiedzi

głupie pytanie ale wszystko biorę pod uwagę, kończyły mi się klocki, postanowiłem zmienić w sklepie po nr VIN za klocki krzykneli sobie ok 200zl na przód, a auto to 1.8T Q AMB że niby w USA mogą się różnic kształtem klocka, miałem okazje i dostałem klocki prosto za oceanu, firma okazała się NO NAME, cale posrebrzane, przy wymianie mechanik cofając tłoczek w zacisku, spuścił płyn z układu żeby do pompy ABS się nie dostał po założeniu klocków uzupełnił płyn i odpowietrzył układ, spokojnie jeździłem jakieś 200km żeby się ułożyło, dodam że tarcze ori bez żadnego rantu, no i auto słabo hamuje, po rozgrzaniu to już wogóle. Czy klocki są za twarde? bo nie widać po nich żadnego śladu zużycia, a stare co świetnie hamowały to po ostrej jeździe było widać różnice na klocku, na tych nowych kilka razy wciskałem hebel w podłogę żeby sprawdzić drogę hamowania ze 150km/h to czuć było dym z hamulców, strasznie się grzały czy mogły przegrzać tarcze?

czy 1.8T Europa i USA ma takie same hamulce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko :facepalm:

1.Dziwi mnie że mechanik spuszczał płyn hamulcowy. I co niby miało by się dostać do pompy ABS ?

2.Klocki się dociera a nie wali po heblach ze 150 km/h

3.No Name i masz odpowiedź.Trzeba było markowe brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem na forum że płyn co się cofnie z zacisków do pompy to może ją jakoś uszkodzić, a klocki docierałem ponad 200km!! łagodne hamowanie tak jak pisałem wyżej, później chciałem sprawdzić ich jakość no i niewypał z hamulcami, napisałem NO NAME bo klocki dostałem bez pudełka chodziło o miejsce w walizce, a na nich nic nie pisało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompy nie uszkodzisz ale zużytego płynu trzeba pozbywac sie z zacisków

mechanik zrobił to prawidłowo, rzadko sie to zdarza :brawo:

załóz coś bardziej sensownego: Ate, Bosch, Ferodo, TRW itd itp

200km to duzo za mało na dotarcie sie zestawu

hamowanie z takiej predkosci na niedotartych klockach to nic mądrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pojęcia. "Klocki za twarde..."

Miałem kilkanaście różnych modeli klocków. Jedyne o czym słyszałem to o współczynniku tarcia.

Dla przykładu klocek Sparco ma współczynnik tarcia 0,46, kiedy oryginalne np. 0,24. Zużywają mocno tarczę, ale lepiej hamują. W twoim wypadku są frajerskie klocki. Może to wersja dla TAXI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o twardosc klocka tylko zdolnosc do samooczyszczania sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem twarde bo w porównaniu do poprzednich które świetnie hamowały gineły w oczach po ostrzejszej jeździe i hamowaniu, a te maja już ok 700km i dalej wydaja się nietknięte a na tarczy nic nie zauważyłem żadnych przebarwień. Taxi jak nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...