Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwne odgłosy po wyłączeniu klimatyzacji


mlodyB6

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie maniacy, mam o to mały problem :P

Dzieje się tak od jakiegoś czasu, na początku się tym za bardzo nie przejmowałem, ale jest co raz to głośniej i mnie to już irytuje.

Przy WYŁĄCZONEJ klimatyzacji słychać dodatkowy jakiś klekot, pukanie, stukanie - nie wiem jak to nazwać, uruchamiam klimatyzację i jest cisza, silnik chodzi tak jak powinien chodzić, czasem się pojawi taki chwilowy ten dźwięk, włączam ECON - znów stukanie. Nie będę przecież ciągle jeździł na włączonej klimatyzacji.. a jest to o tyle uciążliwy dźwięk, że jestem zmuszony :/

Ma ktoś jakieś pomysły? Sugestie ? - zanim pojadę do serwisu, który się zajmuje klimatyzacją..

wszelkie odpowiedzi na temat mile widziane

a4 b6 1.9 TDI [AWX], 2001 rok

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema jak pojedziesz na serwis niech ci dokładnie sprawdzą sprężarkę. Była już wymieniona wcześniej ? Być może że te odgłosy są właśnie z niej. Lub też może odzywać się koło pasowe. Ale obstawiam wyrobione łożyska na kole pasowym. To najtańsza perspektywa:). Po prostu powiedz niech zwrócą na to uwagę. Tylko nie daj się naciągnąć na wymianę gazu bo i takich artystów widziałem :) pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się o jakimś tłumiku drgań, który należy wymienić - nie wiem może jest jakaś inna nazwa tego ? Bo byłem w intercarsie i koles stwierdził ze nie ma czegos takiego. Na jeden dzień NAGLE się uspokoiło, wszystko chodziło cichutko jak nigdy .. no i dziś trochę pojeździłem i znów klekota, nie tak głośno jak kilka dni wcześniej ale znów zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgiełko pewnie ci się kończy na kole pasowym sprezarki tak jak pisał SVD:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieni się samo sprzęgiełko ? czy całe koło pasowe ? czy od razu pompę z kołem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz. Słuchaj mam to samo co u Ciebie w mojej A4 B7 2.0 TDI skrzynia multitronik. Idealne odgłosy jak u ciebie dlatego pisze co z tym chcesz zrobić bo nie za bardzo chce mi się wydawać ponad 1300 zeta na nową sprężarkę. Mechanik też mi mówił że to sprężarka. Nie można jakoś tego wymienić tego sprzęgła?????? Daj znać. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo ale najpierw rozleciało się sprzęgiełko, po wsadzeniu nowego kpl było ok ale po jakimś czasie właśnie na wyłączonej i na eco oraz zimą chrobotało. Okazało się, że odkręcała się pokrywka od sprzęgiełka. Nowa śruba i klej załatwiło sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do jakiegoś pożądnego serwisu klimy, tam Ci powiedzą co jest grane, ja wymieniłem zerwane sprzęgło w kole pasowym w zakładzie zajmującym się między innymi klimą i miesiąc później sprężarka zdechła zupełnie:doh: W profesjonalnym serwisie klimy wymienili mi na sprężarkę na regenerowaną z roczną gwarancją, zapłaciłem 900zł (za pierwszą naprawe 600, razem 1500 wiec moglem mieć nową sprężarkę). Nie ma co łatać. A jeśli to tłumik drgań to z tego co pamietam to jest przy rozrządzie w AWX część którą można dokupić osobno jakies 150zł. Ale nie jestem pewny. Może jakiś AWX-er odpowie ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana tych gumek pomoże na tyle że nie padnie to znowu po jakimś czasie? Gdzie i za ile dostanę takie gumki?? Bo przeraża mnie wydatek ponad 1200 zeta za sprężarkę:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koło pasowe w AWX jest takie samo jak w AVF?

Wszystkie objawy minęły na jakiś okres, teraz wróciło i niezależnie czy z klimą czy bez.. diagnoza padła na kolo pasowe - ma widoczny luz i niby dlatego tyrkota i chrobota.

Koło pasowe a4 b6 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. samo koło pasowe wystarczy ? Czy wymienić od razu z paskami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...