Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzisiaj montowaliśmy lusterka w A5 el składane i mam pytanie czy u was też składają się że tak powiem z opóźnieniem ? tzn prawe od pasażera składa się w tej A5 sekundę wcześniej gdzieś. Ewidentnie widać że lusterko kierowcy rozkłada się ciut dłużej. Jak jest u was ?

Opublikowano

Ok bo myślałem już że coś nie tak z mechanizmem składania lusterka kierowcy że tak lekko z opóźnieniem.

Opublikowano
Dzisiaj montowaliśmy lusterka w A5 el składane i mam pytanie czy u was też składają się że tak powiem z opóźnieniem ? tzn prawe od pasażera składa się w tej A5 sekundę wcześniej gdzieś. Ewidentnie widać że lusterko kierowcy rozkłada się ciut dłużej. Jak jest u was ?

U mnie jest dokładnie tak samo:wink:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, Jestem tu od niedawna i mam mały problem. Od razu przeprosze ze w forum a4 pisze o a5 ale na forum a5 nikt nie jest w stanie odpowiedziec na moje pytanie i wszyscy odsyłaja mnie tutaj :) Chcialem zalozyc lusterka skladane do swojego auta. Kupilem lusterka 10 pin politowe z funkcja skladania. Podłaczylem wszystko jak nalezy, zakodowalem vcds w mmi wlaczylem funkcje skladania lusterek i niestety lusterka sie nie skladaja. Podejrzewam ze jest to wina sterowników które nie obsluguja skladania. Ich nr to 8k0 959 792. Zakupilem juz nowe sterowniki 8k0 959 792 D ktore wg pierwszych postow powinny obslugiwac skladane lusterka. Teraz moje zapytanie czy jezeli przeloze te sterowniki to bede musial calkowicie zakodowac wszystkie opcje w drzwiach?? min chodzi mi czy bedzie dzialalo przy otwieraniu drzwi lekkie opuszczenie szyby i przy zamknieciu podniesienie? czy inne funkcje tez beda dzialac? jezeli musze wszystko kodowac od poczatku to czy ktos sie orientuje gdzie sie to koduje??...

Opublikowano
  • Autor

Zapisz swoje obecne kodowanie a nastepnie przy załozeniu nowych sterownkiow dodaj opcje składanych lusterek .

Wszystko masz w podpowiedziach VCDS

Opublikowano

A jak odnaleźć w 46- komfort które losowania odnoszą się do sterowania lusterek?? Mam skopiował cały komfort 46?

Opublikowano

Zrób tak jak Ci Grzesiu napisał skopiuj kodowanie jakie masz teraz w Long Coding Helper na starych sterownikach załóż nowe sterowniki wklej to kodowanie i dodatkowo zaznacz opcję składanych lusterek.

Na pierwszej stronie masz ładnie opisane:

KODOWANIE STEROWNIKA KOMFORT 46 :

[46 - Central Conv.]

[Coding - 07] ---> [Long Coding Helper] ---> Byte 7 Bit ---> 7 zmiana 0 na 1

lub odznaczamy "Foldable Mirrors Installed "

:wink:

Opublikowano
  • Autor
A jak odnaleźć w 46- komfort które losowania odnoszą się do sterowania lusterek?? Mam skopiował cały komfort 46?

W Komforcie kodujesz tylko skladane lusterka .

7srq.png

Kliknij tutaj aby zobaczyć oryginalny obraz 623x427px.

t6ld.png

Kliknij tutaj aby zobaczyć oryginalny obraz 712x281px.

xapy.png

[46 - Central Conv.]

[Coding - 07] ---> [Long Coding Helper] ---> Byte 7 Bit ---> 7 zmiana 0 na 1

lub odznaczamy "Foldable Mirrors Installed "

Opublikowano

Pany, potrzebuję rady. Zainstalowałem składane lusterka z nowymi sterownikami drzwi. Dorzuciłem od razu lampki ostrzegawcze w boczku drzwi i podświetlenie w obudowie lusterek.

Prawie wszystko działa jak powinno. Ale...

- Po pierwsze po zamknięciu samochodu z pilota, czerwona dioda w drzwiach kierowcy przez pewien czas (10 sekund?) ciągle świeci, a dopiero później zaczyna mrygać. Podobnie światło we wenętrzu - gaśnie dopiero po kilkunastu sekundach.

- Po drugie podczas każdego ruszania drzwi próbują się ponownie zablokować.

- Po trzecie dioda w włączniku centralnego zamka (tego przy klamce kierowcy, od środka) nie świeci.

- Po czwarte w sterownikach drzwi ciągle logują się błędy:

Adres 42: Elektr.drzwi kier. (J386)       Plik etykiet: 8K0-959-793.clb
  Oznaczenie elementu SW: 8K0 959 793 P    HW: 8K0 959 793 P
  Komponent: TSG FA        H02 0501  
  Weryfikacja:             Numer seryjny: 0004100004459 
  Kodowanie: 011D03205000440004
  Kod serwisu: WSC 06745 128 28888
  VCID: 4D918889144547709BD

Znaleziono 1 błąd:
02115 - Jednostka zamykająca centralnego zamka 
           008 - Niezrozumiały sygnał
            Ramka zamrożona:
                   Stan błędu: 01101000
                   Priorytet błędu: 3
                   Częstość błędu: 1
                   Wew.licznik błędów: 56
                   Przebieg: 83982 km
                   Wskaźnik czasu: 0
                   Data: 2013.10.19
                   Czas: 18:55:07

Adres 52: Elektr.drzwi pas. (J387)       Plik etykiet: 8K0-959-792.clb
  Oznaczenie elementu SW: 8K0 959 792 P    HW: 8K0 959 792 P
  Komponent: TSG BF        H02 0501  
  Weryfikacja:             Numer seryjny: 0004100004585 
  Kodowanie: 011D03205000440004
  Kod serwisu: WSC 06745 128 28888
  VCID: 4C97858DEF5F4E788C3

Znaleziono 1 błąd:
02115 - Jednostka zamykająca centralnego zamka 
           008 - Niezrozumiały sygnał
            Ramka zamrożona:
                   Stan błędu: 01101000
                   Priorytet błędu: 3
                   Częstość błędu: 1
                   Wew.licznik błędów: 56
                   Przebieg: 83982 km
                   Wskaźnik czasu: 0
                   Data: 2013.10.19
                   Czas: 18:55:07

Zaczął też pojawiać się błąd sterownika klimatyzacji:

Adres 08: Klimatyzacja (J255)       Plik etykiet: Przekier.nieudane!
  Oznaczenie elementu SW: 8T1 820 043 AB    HW: 8T1 820 043 AB
  Komponent: KLIMA 3 ZONEN H06 0140  
  Weryfikacja: C0000000    Numer seryjny: 0111.07.081048
  Kodowanie: 64000000
  Kod serwisu: WSC 06335 000 00000
  VCID: 71E93479A83D4390DF5

Znaleziono 1 błąd:
01206 - Sygnał przedziału czasu wyłączenia zapłonu 
           008 - Niezrozumiały sygnał
            Ramka zamrożona:
                   Stan błędu: 01101000
                   Priorytet błędu: 7
                   Częstość błędu: 1
                   Wew.licznik błędów: 56
                   Przebieg: 83982 km
                   Wskaźnik czasu: 0
                   Data: 2013.10.19
                   Czas: 18:50:14

Czy te wszystkie objawy mogą wynikać z tego, że założyłem używane sterowniki drzwi bez zmiany kodowania? Czy może to wina wiązek elektrycznych (wymieniłem w obu drzwiach).

Z góry dzięki za porady co z tym fantem zrobić.

Opublikowano

Jasne wszystko rozumiem. bo juz ta funkcje wlaczalem

-[46 - Central Conv.]

[Coding - 07] ---> [Long Coding Helper] ---> Byte 7 Bit ---> 7 zmiana 0 na 1

lub odznaczamy "Foldable Mirrors Installed "

Piszesz rowniez ze w komforcie koduje tylko skladane lusterka.

To w takim razie gdzie koduje sie domykanie szyb, podswietlenie klamki wewnetrznej, diode w drzwiach kierowcy, wylaczniki alarmu (mam przyciski w drzwiach kierowcy), i podswietlenie boczka drzwi od spodu. Czy po wymianie sterownika nie bede musial tego jeszcze raz zakodowac?? czy to wszystko znajduje sie w komfort-46?

Opublikowano
  • Autor
Jasne wszystko rozumiem. bo juz ta funkcje wlaczalem

-[46 - Central Conv.]

[Coding - 07] ---> [Long Coding Helper] ---> Byte 7 Bit ---> 7 zmiana 0 na 1

lub odznaczamy "Foldable Mirrors Installed "

Piszesz rowniez ze w komforcie koduje tylko skladane lusterka.

To w takim razie gdzie koduje sie domykanie szyb, podswietlenie klamki wewnetrznej, diode w drzwiach kierowcy, wylaczniki alarmu (mam przyciski w drzwiach kierowcy), i podswietlenie boczka drzwi od spodu. Czy po wymianie sterownika nie bede musial tego jeszcze raz zakodowac?? czy to wszystko znajduje sie w komfort-46?

Wszystko kodujesz w sterownikach 42 , 52 a po załozeniu nowych modułow zobacz co tam jest :wink:

Opublikowano

ok dzieki wlasnie o to mi chodzilo :D

Opublikowano
  • Autor
Pany, potrzebuję rady. Zainstalowałem składane lusterka z nowymi sterownikami drzwi. Dorzuciłem od razu lampki ostrzegawcze w boczku drzwi i podświetlenie w obudowie lusterek.

Prawie wszystko działa jak powinno. Ale...

- Po pierwsze po zamknięciu samochodu z pilota, czerwona dioda w drzwiach kierowcy przez pewien czas (10 sekund?) ciągle świeci, a dopiero później zaczyna mrygać. Podobnie światło we wenętrzu - gaśnie dopiero po kilkunastu sekundach.

- Po drugie podczas każdego ruszania drzwi próbują się ponownie zablokować.

- Po trzecie dioda w włączniku centralnego zamka (tego przy klamce kierowcy, od środka) nie świeci.

- Po czwarte w sterownikach drzwi ciągle logują się błędy:

Adres 42: Elektr.drzwi kier. (J386)       Plik etykiet: 8K0-959-793.clb
  Oznaczenie elementu SW: 8K0 959 793 P    HW: 8K0 959 793 P
  Komponent: TSG FA        H02 0501  
  Weryfikacja:             Numer seryjny: 0004100004459 
  Kodowanie: 011D03205000440004
  Kod serwisu: WSC 06745 128 28888
  VCID: 4D918889144547709BD

Znaleziono 1 błąd:
02115 - Jednostka zamykająca centralnego zamka 
           008 - Niezrozumiały sygnał
            Ramka zamrożona:
                   Stan błędu: 01101000
                   Priorytet błędu: 3
                   Częstość błędu: 1
                   Wew.licznik błędów: 56
                   Przebieg: 83982 km
                   Wskaźnik czasu: 0
                   Data: 2013.10.19
                   Czas: 18:55:07

Adres 52: Elektr.drzwi pas. (J387)       Plik etykiet: 8K0-959-792.clb
  Oznaczenie elementu SW: 8K0 959 792 P    HW: 8K0 959 792 P
  Komponent: TSG BF        H02 0501  
  Weryfikacja:             Numer seryjny: 0004100004585 
  Kodowanie: 011D03205000440004
  Kod serwisu: WSC 06745 128 28888
  VCID: 4C97858DEF5F4E788C3

Znaleziono 1 błąd:
02115 - Jednostka zamykająca centralnego zamka 
           008 - Niezrozumiały sygnał
            Ramka zamrożona:
                   Stan błędu: 01101000
                   Priorytet błędu: 3
                   Częstość błędu: 1
                   Wew.licznik błędów: 56
                   Przebieg: 83982 km
                   Wskaźnik czasu: 0
                   Data: 2013.10.19
                   Czas: 18:55:07

Zaczął też pojawiać się błąd sterownika klimatyzacji:

Adres 08: Klimatyzacja (J255)       Plik etykiet: Przekier.nieudane!
  Oznaczenie elementu SW: 8T1 820 043 AB    HW: 8T1 820 043 AB
  Komponent: KLIMA 3 ZONEN H06 0140  
  Weryfikacja: C0000000    Numer seryjny: 0111.07.081048
  Kodowanie: 64000000
  Kod serwisu: WSC 06335 000 00000
  VCID: 71E93479A83D4390DF5

Znaleziono 1 błąd:
01206 - Sygnał przedziału czasu wyłączenia zapłonu 
           008 - Niezrozumiały sygnał
            Ramka zamrożona:
                   Stan błędu: 01101000
                   Priorytet błędu: 7
                   Częstość błędu: 1
                   Wew.licznik błędów: 56
                   Przebieg: 83982 km
                   Wskaźnik czasu: 0
                   Data: 2013.10.19
                   Czas: 18:50:14

Czy te wszystkie objawy mogą wynikać z tego, że założyłem używane sterowniki drzwi bez zmiany kodowania? Czy może to wina wiązek elektrycznych (wymieniłem w obu drzwiach).

Z góry dzięki za porady co z tym fantem zrobić.

Kodowanie dałes swoje stare ?

Tutaj musiasz zakodować podswietlenie :

42drzwi2.jpg

Opublikowano
Kodowanie dałes swoje stare ?

Tutaj musiasz zakodować podswietlenie :

http://img62.imageshack.us/img62/1961/42drzwi2.jpg

No właśnie nie pomyślałem o skopiowaniu starego kodowania :kwasny: Nie chce mi się zdejmować po raz kolejny boczków. Spróbuję wyłączyć wszystkie możliwe opcje w sterowniku i zobaczę czy to faktycznie kwestia kodowania czy któryś kabelek jest źle podłączony.

---------- Post dopisany at 21:22 ---------- Poprzedni post napisany at 15:45 ----------

Przeleciałem przez całe kodowanie sterowników drzwi i praktycznie wszystko było ustawione OK (poza typem czujnika zderzeniowego - ustawiony jako Q5). Niestety błędy wróciły jak wcześniej.

Jutro zamierzam zdjąć boczek drzwi kierowcy i sprawdzić na starej wiązce kabli oraz starym sterowniku drzwi.

Do tego nie wiem co to dokładnie jest "02115 - Jednostka zamykająca centralnego zamka". I tu mam pytanie. Czy to może być przycisk LOCK/UNLOCK na drzwiach kierowcy? Może któryś kabelek w wiązce idącej do tego włącznika jest uwalony?

---------- Post dopisany 21-10-2013 at 22:25 ---------- Poprzedni post napisany 20-10-2013 at 21:22 ----------

Dobra, problem usunięty. Zdjąłem boczek drzwi kierowcy, założyłem stary sterownik, przekopiowałem kodowanie do obu nowych (kierowcy i pasażera) i błędy przestały się pojawiać. Co ciekawe różniły się tylko bity, które nie są opisane w VCDS, więc przeklikanie się przez całe kodowanie nie mogło pomóc.

@wrclaguna, myślę, że dla mniej doświadczonych rezaczy jak ja, w pierwszym poście warto by umieścić informację o skopiowaniu kodowania sterownika. Na pewno oszczędzi to niejednemu dodatkowej roboty i zepsutych nerwów :decayed:

Opublikowano
  • Autor
@wrclaguna, myślę, że dla mniej doświadczonych rezaczy jak ja, w pierwszym poście warto by umieścić informację o skopiowaniu kodowania sterownika. Na pewno oszczędzi to niejednemu dodatkowej roboty i zepsutych nerwów :decayed:

Spoko ,ze udało ci sie ogarnąc temat :wink:

Info wrzuce na pierwszy post :thumbup1:

Opublikowano

Jak juz bawimy sie VCDS lub VAG to trzeba o tych elementarnych zasadach pamietać.

Zawsze przed przekodowywaniem lub adaptacjami zapisujemy długie kodowanie i robimy mapowanie sterownika.

Zabawa jednym sterownikiem i włączanie poszczególnych funkcji często wywołuje bledy w innych sterownikach.

Opublikowano

Przed zmianą kodowania zawsze robię sobie screenshota z aktualnym kodowaniem. Ale jakoś nie pomyślałem o tym przed wymianą całego sterownika. Błędy nowicjusza :decayed:

Opublikowano
Przed zmianą kodowania zawsze robię sobie screenshota z aktualnym kodowaniem. Ale jakoś nie pomyślałem o tym przed wymianą całego sterownika. Błędy nowicjusza :decayed:

long code masz też w logach :wink: warto zrobić przede wszystkim mapowanie kanałów adaptacji sterownika Ross-Tech: VCDS Tour: Controller Channels Map

Opublikowano

Juz problem rozwiazalem. Okazalo sie ze sterowniki ktore mialem (nr w poscie wyzej ) rowniez obsluguja skladane lusterka. Sek w tym ze nie wystarczy tylko wlaczyc Foldable mirrors instaled w grupie 46. Trzeba rowniez zaznaczyc ta opcje w kazdym strrowniku drzwi pasazera strer 52 i kierowcy ster 42. Po włączeniu skladanie zaczęło działać.

Pzdr

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.