Skocz do zawartości
IGNOROWANY

latanie gałki biegów


tomber

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem chodzi mi gałka przy dodawaniu gazu i odejmowaniu najwięcej jak zmieniam bieg i na początku jak przyspieszam to ciągnie ja do góry na 2 drga gałka prawie ciągle a na 4 i wyżej właśnie ma na początku ruchy minimalne w przód i jak puszcze gaz to do tyłu podejrzewam ze to poduszka biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan na piachu i w kite bez esp jak pitulnie cos w podloge jak 5 mlotem to poduszka trup.Ja tak mialem po wymianie drazek dalej lata.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem problem z latającym drążkiem ,przy okazji zmiany skrzyni musiałem zmienić cięgna zmiany biegów (były inne),na jednym cięgnie jest przegub kulowy ,na starym był luz i wydaje mi się że to było przyczyną latającego drążka ,bo teraz ani drgnie, dodam tylko że poducha została ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem a mam ten problem wymienilem przegob wewnetrzny zostala mi tylko wymiania gumy pod skrzynia i to moga byc tego probemy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem chodzi mi gałka przy dodawaniu gazu i odejmowaniu najwięcej jak zmieniam bieg i na początku jak przyspieszam to ciągnie ja do góry na 2 drga gałka prawie ciągle a na 4 i wyżej właśnie ma na początku ruchy minimalne w przód i jak puszcze gaz to do tyłu podejrzewam ze to poduszka biegów

Dokładnie to samo mam tylko ze w TDI. Dwójka drga cały czas a reszta biegów przy puszczaniu i dodawaniu gazu gałka się rusza. Poduchę wrzuciłem nową Lemforder i dalej to samo :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem wyżej wymiana poduchy nic nie da ,luz jest prawdopodobnie na przegubie kulowym ,na foto pod czerwoną gumą zaznaczone strzałką ,u mnie drążek ani drgnie,co prawda ja wymieniłem całe cięgna ale na starych był tam luz ,na tych jest sztywno,kolega turzol miał to wymienić i dać znać czy coś pomogło

ci_gna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrzucać skrzynie żeby to wymienić czy jest tam jakoś dojście od góry? Są jakieś zestawy naprawcze czy tylko używka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zestaw naprawczy ,ja miałem wyjętą skrzynię ,ale wystarczy opuścić ją na tylnej poduszce ,odkręcić wybieraki od skrzyni ,od środka auta dostajemy się przez lewarek są 2 śruby( oczywiście najpierw demontujemy klimę popiołkę itd żeby się do nich dostać) ,przed ich odkręceniem warto zaznaczyć położenie cięgien ,nie trzeba później kombinować z ustawieniem biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zestaw naprawczy ,ja miałem wyjętą skrzynię ,ale wystarczy opuścić ją na tylnej poduszce ,odkręcić wybieraki od skrzyni ,od środka auta dostajemy się przez lewarek są 2 śruby( oczywiście najpierw demontujemy klimę popiołkę itd żeby się do nich dostać) ,przed ich odkręceniem warto zaznaczyć położenie cięgien ,nie trzeba później kombinować z ustawieniem biegów

Masz gdzieś numer tego zastawu albo namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...